ESTER LEDECKÁ: Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout

22. ledna začaly sjezdy žen na lyžích ve švýcarské Crans Montany v rámci Světového poháru 2020/2021.
foto: Instagram Ester Ledecká

Ledecká měla skvěle rozjetý závod na to, aby získala zlato na druhém sjezdu SP v Crans Montaně. Jela na hraně trati a risk se jí tentokrát nevyplatil. Po ošklivém pádu havarovala a skončila v ochranné síti. Nakonec vše odnesl jen natržený ret.

V pátek dojela Ester Ledecká ve švýcarském středisku druhá, na svůj úspěch po nehodě nicméně nenaváže. Trať ovládla Italka Sofia Goggiaová o 27 setin před Švýcarkou Laru Gutovou-Behramiovou.

Závod, který měla skvěle rozjetý pro ni skončil při rychlosti 109 km/h ošklivým pádem do ochranné sítě. Naštěstí se ale hned zvedla, sice vyplivla krev, ale hned fanouškům gestem naznačila, že je v pořádku. Závodnici po pádu odvezla sanitka do nemocnice v Sionu. Ester prý jen sešijí roztržený ret a jiné zdravotní komplikace by mít neměla. A nebyla by to ona, kdyby nezavtipkovala i v sanitce. Svým fanouškům totiž vzkázala: „Zavolám Ondrovi a Bode Millerovi, nacvičím jízdu po sítích. Počechrala jsem sítě, ale nepodařilo se mi je překousnout…“

foto: Instagram Ester Ledecká

Jde o velmi neobvyklou situaci, jelikož je veřejně známé, že světově nejúspěšnější česká lyžařka a snowboardistka v rychlostních disciplínách nepadá. Naposledy tomu bylo před dvěma lety v závodě Světového poháru, kdy nedokončila superobří slalom v Garmisch-Partenkirchenu.

Vloni v Crans Montaně se nejlépe vedlo domácí Laře Gutové-Behramiové, za ní se pak těsně umístila její krajanka Corine Suterová. Obě patří mezi favoritky. Navazovat na loňské výsledky může směle i Ester Ledecká, která si tu vyjela 5. místo.


Ester Ledecká 

Česká snowboardistka a alpská lyžařka se narodila 23. března 1995. Díky dvěma zlatým medailím (superobří slalom v alpském lyžování a paralelní obří slalom na snowboardu), které získala na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu se stala prvním sportovcem historii olympijských her, který na jedné zimní olympiádě získal dvě medaile z jedné disciplíny s různým vybavením. Po Anfise Rezcovové, bývalé sovětské a ruské biatlonistce a běžkyni na lyžích se pak stala druhou olympioničkou, která získala zlaté medaile ve dvou různých sportech.

Je i první z českých alpských lyžařů, kdo vyhrál olympijské zlato, a prvním olympionikem v historii startujícím v lyžařských i snowboardových disciplínách.

Ve snowboardingu je mistryní světa z paralelního a obřího paralelního slalomu. V sezónách 2015/2016–2018/2019 čtyřikrát po sobě vyhrála celkové hodnocení paralelních disciplín ve Světovém poháru.

V letech 2016–2018 a 2020 vyhrála anketu Král bílé stopy. V říjnu 2018 zvítězila v anketě Armádní sportovec roku. Dne 28. října 2018 ji prezident Miloš Zeman udělil Medaili Za zásluhy. Ve stejném roce pak získala titul Sportovec roku 2018.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související