Premiéra: NOVÝ MUZIKÁL The Prom s prémiovým obsazením

Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden a Kerry Washington jsou hvězdy nového muzikálu režírovaného Ryanem Murphym.
The Prom - James Corden, Maryl Streep, Nicole Kidman
foto: Netflix.com

O tom, že streamové služby zcela nahradily kina, netřeba polemizovat. A snaží se. Každou chvilku předloží svým divákům novinku se super hereckým obsazením. Jak moc povedenou, to už je jiná písnička…

Milovníci oddechových filmů se mají na co těšit. Na Netflixu na ně čeká americký filmový muzikál režiséra Ryana Murphyho The Prom. Příběh vychází ze stejnojmenného broadwayského muzikálu autorů Chada Beguelina, Boba Martina a Matthewa Sklara. První dva jmenovaní jsou zároveň i autory scénáře k filmu. Takže pokud nepohrdnete pravým americkým kýčem, u kterého se nemusí moc přemýšlet, nenechte si snímek The Prom – Je čas tančit! ujít.

Příběh filmu, který má ambice stát se hitem je prostý. Sedmnáctiletá studentka Emmy Nolan (Jo Ellen Pellman) se dozví, že nesmí jít na školní ples. Proč? Chtěla tam totiž místo s klukem, jak se sluší a patří, jít se svou přítelkyní Alyssou (Ariana DeBose). A to je pro místní konzervativní obyvatele nepřípustné a raději chtějí ples zrušit.

V traileru k filmu Emma vysvětluje: „Chci jen jít na ples jako všichni ostatní.“ Je to její výzva k boji o rovnoprávnost a nárok na lásku. A protože se nehodlá vzdát, rozšíří tuhle nespravedlnost na sítích. Tak se o ní dozví i tři hvězdy Broadwaye, které ve filmu ztvárňují Meryl Streep, Nicole Kidman a James Corden. A rozhodnou se dívce přispěchat na pomoc. „Musíme tam jet a udělat kolem toho pořádný kravál,“ prohlašuje energická a extravagantní Dee Dee Allen v podání Maryl Streep. „Nejsme obludy, jsme kulturní buřiči, “ dodává. A tak parta broadwayských herců přijede do Indiany rozvířit poklidný život místních obyvatel.

foto: Netflix.com

Filmový muzikál The Prom nabídne známé písničky a pravděpodobně vás naladí na nostalgickou notu. Přestože ho mnozí kritici považují za propadák, velkolepá přehlídka americké konzervativní morálky, komediální atmosféra či bohatá výprava, dává vyniknout i prvkům sociálního dramatu. Kouzlo amerického pohádkového školního plesu si milovníci hudby, tance i kýče, mohou vychutnat na Netflixu od 11. prosince 2020.

Hodnocení redakce: 40 %

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související