Styl Vánoc: elegance, retro i klasika. Který je vám nejbližší?

Jaké barvy a materiály by vám letos neměly chybět ve vánoční výzdobě?
Vánoce
foto: archiv redakce

Svátky se kvapem blíží a k nim už neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Abychom si je mohli užít co nejdéle, přinášíme vám inspiraci již nyní. Letos se opět vrátíme k tradicím, ale v kurzu je i moderní pojetí či styl Vánoc dob dávno minulých.

Kombinace červené a zlaté je už téměř desetiletí zaručenou volbou Vánoc. Jde o nejoblíbenější barevnou variantu, která se objevuje v mnoha domácnostech na sváteční tabuli či vánočním stromečku. Pokud tuto výzdobu ještě doladíte přírodními doplňky, působí i vkusně a mile.

foto: Jaroslav Fikota

Možností je ale samozřejmě mnohem více. Pro milovníky střízlivějších kombinaci je červenou nitkou letošních Vánoc výzdoba v duchu hnědé, zelené a bílé. Důležité je, abyste veškerou dekoraci přizpůsobili celé domácnosti tak, aby nepůsobila jako kýč. Do výroby ozdob z přírodních materiálů je dobré zapojit i děti. Svátky se tak pro ně stanou něčím mnohem víc než jen těšením na dárky. A zábavnější.

foto: Pinterest.com

Hitem Vánoc jsou přírodní materiály

Navíc, pokud zapojíte fantazii, nemusí vás výzdoba ani moc stát. Velká většina materiálů na tvorbu ozdob, leží všude kolem nás. Stačí jen vyrazit do přírody, kde najdete mnohem krásnější věci než často nevkusné ozdoby z obchodu z umělých materiálů. Les je plný nejrůznějších větviček, šišek, klacíků, lístků, bobulí, sušených květin ….

foto: Pinterest.com

Pokud doma nemáte místo pro velký strom, nebo se vám prostě nechce utrácet, nevadí. Letos budou neobvyklé vánoční stromy hitem svátků. Vydrží vám několik let a navíc jsou velmi pěknou dekorací bytu, která teplem neopadá.

Ubrusy či prostírání z lnu, ozdoby z větviček, papírů, sušených květin, působí i v modernější domácnosti přirozeně a neformálním dojmem Vánoc.

Pokud máte rádi nostalgii a nebojíte se i divočiny, je retro styl pro vás ta pravá volba. Vintage design je v kurzu už několik let a zřejmě je tak nezmizí.


Vánoční tvarohová štola: Delikátní & vláčná Zn.: Jí se hned!

vánoční štola
foto: archiv redakce

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související