Profesionální fígle pro dokonalé líčení

Někdy stačí opravdu málo a výsledek je ohromující.
Tipy od vizážistů na dokonalé líčení
foto: Make-up Institute Prague

Vizážisté je neradi prozrazují, když jim nakouknete pod pokličku (nebo spíš po ruce) jejich umění není žádná věda. A tyhle tři triky, které s oblibou při líčení používají se naučte taky.

Dokonalé obočí během chvilky

Ráno nebyl čas a teď zoufale hledíte na své ne zrovna upravené obočí? Snadná pomoc. Stačí, když vezmete obyčejnou tužku na oči ve správném (shodném!) odstínu a párkrát lehce oblouky přejedete. Pak najděte bezbarvou tyčinku na rty a rozlítané chloupky s ní uhlaďte. Rázem se srovnají, budou se lesknout a vy jako mávnutím kouzelného proutku působíte upraveně.

Obočí jako od profíka
Obočí jako od profíka můžete mít i vy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barva rtů na přání

Každá z nás má doma různé odstíny rtěnek, ale už vás napadlo je kombinovat? Velmi návykové! Stačí vzít jakoukoli z barev, co doma máte, nanést na rty, otisknout do ubrousku a přidat další – klidně úplně odlišný odstín. Zajímavé, že? Nejlepší na tom je, že tímto způsobem líčení objevíte, co vám opravdu sluší. Často totiž stačí změnit odstín jen o malinko a rozdíl je obrovský. Kombinovat můžete i lesklé s matnými, velmi světlé s tmavšími, purpurově červené s růžovými… Nepovedlo se? Nevadí. Prostě začněte znovu. Tahle hra nemá konce.

Přirozený make-up

Míváte problém s dokonalým nanesením make-upu? Pak si při líčení osvojte tenhle jednoduchý trik. Barevný podklad smíchejte s vaším denním hydratačním krémem, stačí v dlaních a pak houbičkou nebo prsty důkladně rozetřete po celé tváři až k ušním lalůčkům a na celý krk do ztracena. Výsledek je mnohem přirozenější, a hlavně se vyhnete nebezpečí fleků. Poměr make-upu a krému si můžete volit dle potřeby a pokud potřebujete silnější krytí, jednoduše naneste další vrstvu. Pro rozjasnění můžete do směsi přidat i kapku tekutého rozjasňovače, výsledek bude dokonalý.

Přirozený make-up
Přirozený make-up jako Ashley Graham? No problem…

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související