Trendy podzimu: Kočičí linky, zářivá pleť a výrazné rtěnky!

Tohle vizážisté milují!
foto: Unsplash

Zdá se, jako by nám všichni chtěli ten uplynulý smutný rok nějak vynahradit. A týká se to i líčení. Trendy podzimu totiž přinesly hlavně barvy, odvážnější kombinace a důraz na výrazné oči. Nebo rty. To podle nátury či nálady.

Ačkoli se všichni přední vizážisté kosmetických firem ve svých prohlášeních, jaké trendy podzimu nesmíme minout, zaštitují slovem přirozenost, pravda je trochu jinde. Ve skutečnosti vsadili na osvědčené zbraně – apel na zdravou zářivou pleť podpořenou glow přípravky, linky ve stylu sedmdesátek a syté rty. U nich jsou znovu ve hře třpytivé lesky, ovšem hlavně bezbarvé nebo naopak matné syté rtěnky, zejména vínové, purpurové, k vidění byly na přehlídkách i fuchsiové nebo barva přezrálých višní. Zvláštní důraz je tentokrát kladen na obočí. Tady opravdu vyhrává přirozenost, ale precizně upravená. Vše hezky chloupek vedle chloupku. Nic nesmí přesahovat ani chybět a raději hustší než nevýrazné. A jaké trendy podzimu tedy vyhrávají konkrétně? Pojďme se na ně podívat!

Řasy, řasy, řasy…

Pokud už dlouho váháte, zda si nenechat dodat pár umělých pro hustší a delší řasy, teď je ta pravá chvíle. Oči by měly z tváře opravdu vystupovat a dominovat jí. Výhodou je, že se pak nemusíte ani tolik líčit a pořád vypadáte skvěle. Pokud máte ale řasy opravdu krátké, raději si je nechte jen zahustit a prodloužit jen malinko, v kurzu určitě nejsou mrkací panenky à la Barbie. Prodloužení by mělo být maximálně takové, jako když použijete řasenku.

Glow!

Zářivá pleť je hitem sezony a pokud jí chcete docílit, zaměřte se v první řadě na péči. Hydratační krémy, boostery a masky by se měly na všem kosmetickém stolku zabydlet už navždy. K líčení pak použijte lehký rozjasňující make-up, rozjasňovač a nikdy nezapomeňte na tvářenku. Té ovšem stačí opravdu lehký dotek na lícních kostech, čím méně, tím lépe.

Tu pusu ti dám

Tohle je přesně ta barva, kterou na podzim musíte mít. Vínová sytá rtěnka, malinko do bordó… Na každých rtech vypadá trochu jinak, ale sluší všem. Vyzkoušejte Rouge Allure Velvet Extrem od Chanel odstín 130, tak matný finish jen tak nedostanete. Před nanesením barvy vykreslete celé rty konturovací tužkou v odstínu „brun carmin” a výsledek bude perfektní.

Safír nebo smaragd?

Zelené, tyrkysové nebo modré linky a stíny jsou letos „must have“ sezony. Jasně, nesluší zrovna každému, ale pokud na ně máte odvahu, běžte do nich. Nanést lze kolem oka jen jemný stín, kdo má víc kuráže, může se odvázat a zvolit zcela výrazné nebo matným stínem vykreslit celé oko.

Kočičí oči

Výrazné linky z výsluní jen tak neustoupí. Vizážisté je opakovaně přivolávají zpět a letošní podzimní trendy nejsou výjimkou. Snad jen s tím rozdílem, že jsou ještě výraznější, než si pamatujeme a chce to opravdu jistou ruku, pokud se o ně chcete pokusit. Lépe než s tekutými, se vám bude pracovat s fixem. Jeden z těch osvědčených je Tattoo Liner Dagger, který prodává Sephora. Linku začínejte vždy ve vnitřním koutku a zesilujte až ve vnější třetině oka. Lepší jsou kratší tahy než jeden dlouhý, ale chce to cvik. Tak se nebojte trénovat.

Pure

Ovšem i na začátku slibovaná přirozenost má na podzim své místo. Pokud milujete jemné moka kouřové líčení, dopřejte si ho s plnou parádou. Zkombinovat můžete všechny odstíny hnědé – od jemné pískové až po temně čokoládovou. Důraz na řasy už asi zmiňovat nemusíme a na rty zvolte jemně korálovou rtěnku, která si s teplými tóny báječně rozumí.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související