Triky profesionálů pro domácí manikúru

Nehty a manikúra
foto: Alessandro ČR

Posbírali jsme pro vás pár zaručených profi triků na dokonalou manikúru, které se vám budou určitě hodit.

Rychlá první pomoc

Neupravené nehty bez lesku, záděry, a na manikúru není čas? Nehty zastřihněte, zapilujte a vezměte na pomoc olej. Meruňkový, olivový, kokosový, arganový… A pořádně ho do rukou i nehtů vmasírujte. Nezapomeňte na okolí nehtů. Kůžička změkne a půjde snadno dřívkem zatlačit k nehtovému lůžku. Nehty se budou krásně lesknout a ruce rázem působí upraveně.


Chrom efekt

Pokud milujete metalický efekt, můžete si ho vytvořit i doma. Potřebujete k tomu jen chromový prášek, někde tomu říkají leštící pigment nebo holografický prášek. Seženete online v e-shopech pro manikérky. Jak na to? Začněte vrstvou barevného laku. Zvolit můžete jakoukoli barvu, dodá výslednému efektu jemný nádech. Skvělého výsledku dosáhnete i s bílou nebo černou. Když lak zaschne vezměte stříbrný prášek a do nehtu ho pěnovým aplikátorem naneste a zaleštěte. Potom už jen přetřete bezbarvým lakem a hotovo.


Žádné střihání

Kůžičku kolem nehtu zásadně odstraňujte pomocí olejíčku nebo ještě lépe si pořiďte speciální vodičku na její změkčení. Naneste a po chvilce jen setřete pomerančovým dřívkem. zastřiháváním kůže jen tvrdne a riziko záděr se několika násobně zvětší.

Náš tip: Gel na odstranění nehtové kůžičky, Artdeco Cuticle Remover Gel, 166 Kč


Nehty bez nedostatků

Chcete mít krásné rovné nehty bez jakýchkoli nerovností a nechcete si je pilovat? Nevadí. Existují péče na nehty, které vám sjednotí a scelí rýhovaný nehet a další nerovnosti nehtové ploténky. Svým jedinečným složením nehty také vyživují. Tyto laky bývají i lehce tónované, čímž dodají vašim nehtům elegantní vzhled i při samostatné aplikaci bez barevného laku.

Náš tip: Podlak – základní péče o nehty, Alessandro RIDGFILLER s kokosovým olejem, 399 Kč


Bílý lak jako základ

Pokud máte v oblibě neonové odstíny můžete zkusit jeden manikérský trik. Jako podklad použijte bílý lak a teprve na něj svítivý odstín. Barva tak mnohem lépe vynikne.

Gelový lak na nehty bez užití UV/LED lampy ,Wet n Wild 1 Step Wonder Gel, odstín Flying Colors, 79 Kč

Gelový lak na nehty bez užití UV/LED lampy, Sally Hansen Miracle Gel, odstín 682 Like a Moss, 139 Kč

100% Vegan lak na nehty, odstín 929 Pretty Ballerina, Alessandro, 280 KčVsaďte na jednoduchost

Kdykoli nemáte čas na pečlivou manikúru, úplně stačí jedna vrstva duhového, perleťového, jemně růžového nebo nude laku. Na krátkých nehtech vynikne nejlépe a ruce hned působí upraveně. Navíc, i když se vám trošku uloupne, není to vidět.

Lak na nehty, Yves Saint Laurent La Laque Couture, odstín 25 Rose Romantique 10 ml, 579 Kč

Gelový lak na nehty bez užití UV/LED lampy, Rimmel Super Gel By Kate, odstín 021 New Romantic 12 ml, 169 Kč

Lak na nehty, Essie Nails odstín 13 mademoiselle, 230 KčČtěte dál:Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související