Chýlková, Krajčo či Kubelková. StarDance se vrací v silné sestavě

foto: Česká televize

Po dvou letech se na obrazovky České televize vrátí oblíbená taneční soutěž StarDance, když hvězdy tančí. Letošní ročník, na který se tradičně můžeme těšit na podzim, bude nabitý slavnými jmény.

Taneční soutěž StarDance, když hvězdy tančí na podzim odstartuje už dvanáctý ročník a hvězdnými jmény se to na parketu bude jen hemžit. Podle interních informací z televize, které prosákly do médií, se mají na parketě představit sportovci, zpěváci, herci i moderátoři.

Bude to velkolepé

Taneční parket ovládnou například slavní sportovci jako je stříbrný medailista z her v Londýně, mistr světa v individuálních disciplínách z let 2013 a 2017 vodní slalomář a kajakář Vavřinec Hradílek. Dalším známým jménem je Eva Adamczyková, dívčím příjmením Samková, česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu, olympijská vítězka ze Zimních olympijských her 2014 v Soči a bronzová medailistkou z následujících ZOH v Pchjongčchangu. Ta se na parketu dokonce utká se svým manželem, hercem Markem Adamczykem, který se proslavil především seriálem Kukačky.

Podle informací s České televize se diváci mohou těšit i na další zajímavá jména. Chybět nebude například oblíbený zpěvák a frontman kapely Kryštof Richard Krajčo nebo herečky Ivana Chýlková či Jitka Smutná. V soutěži by se podle všeho mohla objevit i moderátorka Iva Kubelková. A zatančit by si měl i jeden z porotců. Zda to bude Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík, Jan Tománek či Richard Genzer, je zatím ve hvězdách. Spekuluje se, že o vítězi budou rozhodovat už jen tři z nich.

Do soutěže je ještě daleko a Česká televize nechce prozatím nic komentovat. Vše se mají diváci dozvědět v dubnu, kdy je plánována oficiální tisková konference.

Jak to všechno začalo

StarDance … když hvězdy tančí je česká verze britské televizní show Strictly Come Dancing. Stálými moderátory už od první řady jsou Marek Eben a Tereza Kostková, kterou pouze 30. října 2021 dočasně nahradil Aleš Háma. Soutěžní pár tvoří vždy profesionální tanečnice nebo tanečník a mediálně známá osobnost jiné profese.

První StarDance… když hvězdy tančí začala vysílat stanice ČT1 4. listopadu 2006. Finále se odvysílalo 23. prosince 2006 a prvními vítězi byli herec a zpěvák Roman Vojtek a profesionální tanečnice Kristýna Coufalová. Ve finále porazili herec Václava Vydru a Petru Kostovčíkovou. Mezi dalšími páry byli také atlet Tomáš Dvořák a Kamila Tománková (vypadli v sedmém kole), herečka Mahulena Bočanová a Jaroslav Kuneš (vypadli v šestém kole z důvodu zranění Kuneš), televizní moderátorka Jolana Voldánová a Jan Tománek (vypadli v pátém kole), herečka Jana Švandová a Zdeněk Fenčák (vypadli ve čtvrtém kole jelikož Švandová v průběhu televizního vysílání třetího kola požádala diváky, aby páru už nezasílali hlasy, cítila se unavená), herec Jan Čenský a Tereza Bufková  (vypadli ve třetím kole) a zpěvačka Helena Zeťová s Eduardem Zubákem, kteří vypadli ve druhém kole.

V jedenácti řadách StarDance tančilo 98 mediálně známých osobností. Ve finálových kolech soutěže tančilo již 49 profesionálních tanečnic a tanečníků, někteří tančili jednou, jiní dokonce čtyřikrát. Soutěž patří k nejsledovanějším českým televizním pořadům. Poslední taneční soutěže StarDance se vysílala před dvěma lety a v jedenáctém ročníku zvítězili herec Jan Cina a Adriana Mašková.

zdroj: Ceskatelevize.cz, Blesk.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související