Karin Krajčo Babinská natočila nový komediální seriál. V hlavních rolích: Richard Krajčo a David Švehlík

foto: Jaroslav Fikota

To, že načasování bývá pro projekt velmi důležité, ví dobře i režisérka Karin Krajčo Babinská. 6. října tak vychází její knižní novinka s názvem Tsunami a zároveň TV Voyo uvede její první seriálový projekt s názvem Gumy. V hlavní roli nebude chybět její manžel Richard Krajčo.

Začalo to v roce 2013 filmem Křídla Vánoc, kam si do hlavní role vybrala právě Richarda Krajča. Přeskočila jiskra a jejich osudy se rázem protnuly. A dost změnily. Karin Babinská se nejen stala Krajčovou, ale zároveň hlavní režisérkou videoklipů kapely Kryštof. A aby toho nebylo málo, vrhla se i na seriály. Projekt Gumy je jejím zatím nejnáročnějším a vedle svého manžela Richarda do další hlavní role obsadila i herce a kamaráda Davida Švehlíka.

foto: TV Nova

„Oba kluci chtěli spolu hrát v nějakém pěkném projektu. Komediální seriál tak vznikl na jejich přání. Patnáct let hrají divadlo, ale před kamerou spolu nestáli nikdy,“ popsala Babinská, jejíž seriál je plný černého humoru. Diváci se mohou těšit na deset epizod, během kterých se prý rozhodně nebudou nudit. Jde o projekt, kde by jen těžko někdo hledal typické charaktery obou herců. Jejich role jsou textově i obrazově dost odvážné.

O čem seriál bude?

Mára a Lukyn. Dva nerozluční přátelé od dětství. Jeden drsný, přímý, ale natvrdlý a ten druhý milý, chytrý, a tak trochu dítě. Mají malou autodílnu a velké sny, na které jim pochopitelně scházejí peníze. Svých cílů se snaží dosáhnout pomocí absurdních a špatně promyšlených plánů, které je často dostávají do ještě absurdnějších situací. A to vše za přihlížení svérázných postaviček z komunity „za zdí“, na periferii velkoměsta. V bývalém továrním areálu, kde se kromě jejich autodílny nachází i hospoda, trafika, butik nebo třeba zverimex. Gumy jsou plné absurdního, černého, ale i poetického humoru.

V dalších rolích se objeví například Patricie Pagáčová, Dana Batulková, Sandra Pogodová, Pavel Šimčík, Andrej Polák nebo Robert Nebřenský. Scénář napsal Michal Samir, který režijně i scenáristicky stál za veleúspěšnou trilogií Iveta. Na Voyo se seriál objeví už letos v říjnu.


Na podzim, přesněji 6. října pak spatří světlo světa i nový román Tsunami. „Vzpomínky jsou jako vlny, stále se k nám vrací,“ popisuje knihu autorka. Narozeniny Emy se blíží a kromě členů rodiny se na oslavu chystá i jeden nezvaný host – minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Zapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.


Karin Babinská vystudovala obor filmová a televizní režie na FAMU. Po škole se řadu let živila vytvářením ­reklamních spotů. Natočila dva celovečerní filmy – Pusinky (2007) a Křídla Vánoc (2014) a pro televizi Nova seriál Gumy (2022). Režírovala nejúspěšnější klipy kapely Kryštof (Ty a já, Zůstaň tu se mnou, Vánoční a další) a také její velké koncertní show, včetně té největší na Strahově pro 70 tisíc fanoušků. V roce 2016 založila blog Kecy, kecy, kecičky. O rok později vyšla stejnojmenná kniha a Karin se stala úspěšnou spisovatelkou. V roce 2018 vydala román Za sny a dva roky nato knihu Hvězdy na cestě. Ze všech knih se staly bestsellery. Nyní přichází s novým románem Tsunami, který bude k dostání také jako audiokniha. Hlas nahrávce propůjčil Richard Krajčo.

Zdroj: TV Nova, Albatros Media

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související