Falešná milionářka Anna byla propuštěna z vězení. Co chystá dál?

foto: Netflix

Ten příběh je vlastně naprosto fascinující. V mnohém připomíná příběh o Popelce. O falešné princezně, která ovšem místo v náruči vysněného prince skončila ve vězení. Anna Delvey (vlastním jménem Anna Vadimovna Sorokin) je zkrátka pojem.

Píše se rok 2013 a dvaadvacetiletá Anna přijíždí do New Yorku. Je chytrá, chudá a velmi odhodlaná tohle město jednoduše dobýt. A málem se jí to povedlo. Dokázala oklamat bankéře i newyorskou smetánku, do které až neuvěřitelně hladce zaplula. Zcela podlehli její historce, že pochází z velmi bohaté evropské rodiny a do New Yorku přijela podnikat. Přesvědčila je svým vystupováním, stylem i vybraným chováním. Mnozí při vyšetřování později prohlašovali, že rozhodně musí pocházet z „lepší“ rodiny. Zůstaly ale po ní jen obrovské dluhy a nakonec se celý její sen zhroutil jak domeček z karet.

„Chtěla všechno, co se dá získat za peníze, až na to, že žádné neměla. Všechno to byl jeden velký podvod,“ prohlásila na její adresu soudkyně Diane Kiesel v roce 2019. Není divu, že o ní Netflix natočil úspěšný seriál Neskutečná Anna (Inventing Anna). A pokud jste ho ještě neviděli, doporučujeme. V mnohém se sice od skutečného příběhu liší, ale to vůbec nevadí.Příběh ze šťastným koncem?

Poprvé byla odsouzená v květnu 2019 za krádeže a podvody. A když si odpykala tři roky z vyměřeného dvanáctiletého trestu, byla z vězení podmínečně propuštěna. Krátce na to je ale znovu zatčena za překročení platnosti víza. A nyní 7. října byla tedy propuštěna na svobodu po druhé. Snad i naposledy. Musela jen složit kauci ve výši 10 000 dolarů a 24 hodin ještě zůstat v domácím vězení s elektronickým dohledem a bez přístupu k sociálním médiím. Vězení opustila celá v černém a při pohledu na ni mnohé určitě napadlo, jak je své seriálové kopii neuvěřitelně podobná.

Není divu, herečka Julia Garner, která Annu v seriálu ztvárnila (znát ji můžete například ze seriálu Ozark), se o to také hodně snažila. A dokonce se se skutečnou Annou ve vězení setkala. Chtěla především odposlouchat její specifický rusko-německý akcent. Ale i ji, stejně jako mnoho dalších, si Anna, zdá se, omotala kolem prstu. „Ve skutečnosti je opravdu sladká. Byla nesmírně okouzlující a velmi milá. Když ale něco chce, umí to říct velmi důrazně“ uvedla Julia pro magazín Town & Country.

Co dál?

„Nevím. musíme počkat a uvidíme,“ řekla Anna krátce po svém propuštění novinářům, kteří ji doprovázeli do jejího nového bytu na Manhattanu. Když se jí ptali, zda plánuje svůj příběh ještě nějak víc prodat, jen pokrčila rameny.

„Dnešní rozhodnutí soudu propustit Annu Sorokin nás nesmírně těší,“ prohlásil po propuštění její právník Duncan Levin. „Soud správně uznal, že Anna není pro společnost nijak nebezpečná.“ Tak uvidíme jestli to tak opravdu je. A zda nebude mít Netflix důvod natočit o Anně další sérii.

Zdroj: variety.com, nypost.com, New York Times, ABC News, 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související