David Koller přichází s novým klipem natočeným na jeden záběr

foto: BrainZone

Během léta představil David Koller novou písničku a klip Není o čem. Píseň vytvořila autorská a producentská dvojice Jan Vávra a Matěj Belko. Režisérem unikátního klipu je Ondřej Kudyn. 

Klip totiž vznikl pouze na jeden záběr. A to navíc v designových prostorách MeetFactory, jejímž cílem je podpora a rozvoj současného umění a jeho zpřístupnění veřejnosti.

Skladbu Není o čem, kterou David Koller s kapelou hraje v rámci letních koncertů si sami autoři nemůžou vynachválit. „Asi kdokoliv by potvrdil, že lidský život je doprovázený nekonečnou řadou dilemat a rozhodnutí. Vědomí, podvědomí, city, rozum, náhoda… O tom, jak je to celé občas na hlavu, jsme prostě udělali písničku,“ říká Matěj Belko.

„Po písních My se vám ozvemePlaneta bez pamětiVězenkyně či Pouta (skladba byla nominována na cenu Anděl Coca Cola 2021) přináší skladba Není o čem kvalitní pop okořeněný expresivním klipem,“ říká David Koller, který v srpnu a září chystá koncerty v Praze, Nitře, Mikulově, Táboře či v Lysé nad Labem.

David a Lucie

David Koller je český rockový zpěvák, skladatel a bubeník. Patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů se nejvíce proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie, kde působil v letech 1987 až 2005.

Narodil 27. září 1960 v Praze. Se zpěvem začínal ve sboru Bambini di Praga a k bicím se dostal díky bratrovi, které doma po jeho odchodu na vojnu ležely ladem. První významnou kapelou, ve které se David Koller objevil na postu bubeníka, byla v roce 1980 Jasná páka, ve které také poprvé zazpíval slavnou Majolenku.

Po zákazech hraní, které v první polovině osmdesátých let postihly skoro všechny kapely nové vlny včetně Jasné páky, Koller spolupracoval s Lubošem Pospíšilem a nakonec zakotvil u Žentouru Janka Ledeckého. P. B. CH. s Robertem Kodymem mezitím v roce 1985 založili skupinu Lucie, ve které zpíval Michal Penk. Její členové se ale záhy rozprchli a tak až s příchodem Davida Kollera a klávesisty Michala Dvořáka v roce 1987 se její sestava ustálila.

David Koller zažil s Lucií velmi plodné a úspěšné období, během kterého vznikla alba LucieIn The SkyČerný kočky mokrý žábyPohybyVětší než malé množství láskySlunečnice a Dobrá kočzka která nemlsá. Rok 2005 ovšem přinesl rozpad kapely a její návrat na pódia přišel až v roce 2013.

David Koller natočil také tři sólové desky (1993, 2006 a 2010). S Lenkou Dusilovou vytvořil kapelu Pusa (1995-1996) a vyzkoušel si i tvrdší žánr v uskupení nazvaném Kollerband (2004-2006). Jako producent pracoval např. na albech kapel Alice, Plexis nebo Walk Choc Ice.

zdroj: Davidkoller.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související