Anne Heche: „Film Šest dní, sedm nocí byl můj nejoblíbenější“

foto: Falcon

Harrison Ford byl můj hrdina,“ svěřila se letos v lednu nedávno zesnulá Anne Heche v podcastu Behind The Rope. A rozpovídala se i o tom, proč ji později Hollywood zařadil na černou listinu kvůli vztahu s moderátorkou Ellen De Generes.

Ta zpráva před několika dny doslova šokovala celý svět. Oblíbená herečka Anne Heche narazila ve svém modrém Mini Cooperu do obytného domu v Los Angeles. Vůz začal po nárazu okamžitě hořet a 59 hasičů ho hasilo více než hodinu. Nikdo v tu chvíli netušil, že v autě je uvězněná právě Anne, která později v nemocnici fatálním následkům nehody podlehla.

Utrpěla vážné popáleniny i další zranění a byla v kómatu až do svého skonu 14. srpna, kdy ji prohlásili za mrtvou a odpojili od přístrojů. O tom, že při nehodě byla pod vlivem drog, ví už dnes celý svět. A každý si v tu chvíli určitě řekl, odkud ji znám? No jasně, to je ta sympatická blondýnka, která hrála po boku Harrisona Forda v romantické komedii z roku 1998 Šest dní a sedm nocí (Six Days Seven Nights).

Obhájil si mě

Ve filmu přitom původně vůbec hrát neměla. Poté, co vzala svou tehdejší přítelkyni moderátorku Ellen De Generes na premiéru filmu Volcano (1997) a veřejně tak přiznala jejich vztah, ji producenti odmítli do role obsadit. „Zavolali mi, a řekli, že v tom kvůli Ellen hrát nebudu,“ svěřila se Anne v roce 2020 magazínu People. Harrison se ale podle jejích slov zachoval jako skutečný hrdina a prosadil si, že po jeho boku Anne bude. „Tu roli bych bez něj neměla. Zavolal mi den poté, co jsem se dozvěděla, že to nedostanu a řekl mi: Upřímně řečeno, má drahá, je mi jedno s kým spíš. Ale my natočíme spolu tu nejlepší romantickou komedii, jaká existuje. Uvidíme se na place. Je to můj hrdina. Bojoval za mě a já bych s ním strávila každý den na jakémkoli pustém ostrově. Je to mimořádná lidská bytost,“ řekla tehdy.

A zatímco film Šest dní a sedm nocí Ford pro Anne vybojoval, později ji producenti stejně přestali obsazovat. V podcastu Behind The Velvet Rope, mluvila o tom, že ji filmový průmysl na deset let v podstatě „zrušil“. „Byla jsem na černé listině Hollywoodu. Prošla jsem si velmi těžkým obdobím, kdy jsem nedělala studiové filmy poté, co jsem se veřejně přihlásila ke svému vztahu s Ellen. V té době mě zachránila spolupráce s Lifetime či Hallmark Hall of Fame. Tyto společnosti mi nabídly obživu a umožnily dělat práci, kterou mám ráda. Byly to nejlepší filmy? Ne všechny. Ale příležitost být herečkou a živit se tím, to je ta nejlepší věc, takže jsem za ně velmi vděčná,“ svěřila se v rozhovoru.

Proč si před smrtí koupila červenou paruku?

Život Anne nebyl zrovna jednoduchý. S Ellen se po třech letech rozešla, později se vdala a měla dva syny. „Já a můj bratr Atlas jsme přišli o maminku. Po šesti dnech neuvěřitelného citového otřesu jsem tu zůstal s hlubokým nepopsatelným smutkem. Doufám jen, že už necítí žádnou bolest a začíná svou cestu za poznáním toho, čemu říkám věčná svoboda,“ uvedl před pár dny po její smrti pro časopis People hereččin dvacetiletý syn Homer Laffoon. Spekulace, proč vlastně zemřela, ale neustávají. Že za vším nebyl dobrý hereččin psychický stav, je čím dál jasnější.

Podle Los Angeles Times si jen dvacet minut před smrtí koupila kousek od nehody v kadeřnickém salonu červenou paruku. Proč, není úplně jasné. Majitel kadeřnictví Richard Glass řekl, že původně si chtěla koupit modrou, ale když jí řekl, že ta je už bohužel prodaná, vybrala si červenou. Byla prý moc milá a dokonce se s ním na památku vyfotila. Víc ale celou událost komentovat nechtěl. „Vzhledem k následným událostem je to pro mě velmi bolestné“, uvedl.

Co se přesně stalo se tedy už asi nedozvíme, jak uvedl web CNN, po hereččině smrti úřady vyšetřování její nehody ukončily.

Anne Heche a její kariéra

Narodila se ve státě Ohio 25. května 1969. V 80. letech se proslavila rolí v seriálu Another World, za kterou si odnesla tři ceny Emmy. Ve filmu se začala objevovat v 90. letech, například po boku Tommyho Lee Jonese v dobrodružné Sopce, vedle Johnnyho Deppa v mafiánském dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, v již zmíněné romantické komedii Šest dní, sedm nocí s Harrisonem Fordem, nebo také v hororu Tajemství loňského léta. Znát ji můžete také z televizních seriálů Ally McBealová, Plastická chirurgie či Muži na stromech. Mezi lety 1997 až 2000 pak tvořila pár s oblíbenou americkou moderátorkou Ellen DeGeneres. Byla vdaná a měla dva syny, každého s jiným mužem.

Zdroj: www.dailymail.co.uk, edition.cnn.com, www.latimes.com, www.people.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související