Emma Stone jako Cruella de Vil v novince „Cruella“

Fanoušci o filmu mluví jako o novému Jokerovi
foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Snímek, která má být směsicí krimi a thrilleru by měl přijít do kin 28. května. Volně navazuje na animovaný film Sto jedna dalmatinů z roku 1961 i akční adaptaci z roku 1996 101 Dalmatinců.

Emma Stone, která už má na svém kontě Oscara za hlavní roli ve filmu La La Land si v novém filmu Cruella zahraje ikonickou a zlou Crellu de Vil, ženu posedlou dalmatiny a toužící po jejich kůži. Soudě podle prvního traileru, který společnost Disney odtajnila minulý týden, ji role mimořádně sedla. Zdá se, že bude velmi přesvědčivá a správně děsivá. Možná mnohem víc než Glenn Close, která postavu původně hrála. Což potvrdila i sama herečka, když prohlásila, že postava šílené Cruelly jí je vlastně blízká. Inspirací k ztvárnění postavy jí prý ale byla sama Glenn, kterou si pamatujeme i z geniální role v Osudové přitažlivosti.

Příběh je zasazen do období před tím, než se Cruella stala zosobněním zla. Snímek ukáže její práci módní návrhářky v Londýně, tedy dobu, která předchází již známému ději ze starších snímků.

Film, ve kterém se vedle Emmy Stone objeví i Emma Thompson, Kirby Howell-Baptiste, Paul Walter Hauser a Mark Strong měl mít původně premiéru už o loňských Vánocích. Kvůli pandemii a zavřeným kinům se však posunula na letošní jaro, kdy uplyne už šedesát let od animované disneyovky 101 dalmatinů a 25 let od její hrané verze.

Režisérem filmu je Craig Gillespie, který v roce 2017 natočil skvělý film Já, Tonya (I Tonya).


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související