Emma Stone jako Cruella de Vil v novince „Cruella“

Fanoušci o filmu mluví jako o novému Jokerovi
foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Snímek, která má být směsicí krimi a thrilleru by měl přijít do kin 28. května. Volně navazuje na animovaný film Sto jedna dalmatinů z roku 1961 i akční adaptaci z roku 1996 101 Dalmatinců.

Emma Stone, která už má na svém kontě Oscara za hlavní roli ve filmu La La Land si v novém filmu Cruella zahraje ikonickou a zlou Crellu de Vil, ženu posedlou dalmatiny a toužící po jejich kůži. Soudě podle prvního traileru, který společnost Disney odtajnila minulý týden, ji role mimořádně sedla. Zdá se, že bude velmi přesvědčivá a správně děsivá. Možná mnohem víc než Glenn Close, která postavu původně hrála. Což potvrdila i sama herečka, když prohlásila, že postava šílené Cruelly jí je vlastně blízká. Inspirací k ztvárnění postavy jí prý ale byla sama Glenn, kterou si pamatujeme i z geniální role v Osudové přitažlivosti.

Příběh je zasazen do období před tím, než se Cruella stala zosobněním zla. Snímek ukáže její práci módní návrhářky v Londýně, tedy dobu, která předchází již známému ději ze starších snímků.

Film, ve kterém se vedle Emmy Stone objeví i Emma Thompson, Kirby Howell-Baptiste, Paul Walter Hauser a Mark Strong měl mít původně premiéru už o loňských Vánocích. Kvůli pandemii a zavřeným kinům se však posunula na letošní jaro, kdy uplyne už šedesát let od animované disneyovky 101 dalmatinů a 25 let od její hrané verze.

Režisérem filmu je Craig Gillespie, který v roce 2017 natočil skvělý film Já, Tonya (I Tonya).


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související