Festival v Cannes: Tom Hanks a Scarlett Johanson sklízí chválu za herecké výkony v Asteroid City. Bude z toho hit?

foto: Cinemart

Nejlepší film v Cannes? Možná se jím stane Asteroid City režiséra Wese Andersona, který do hlavních rolí obsadil Toma Hankse a Scarlett Johanson. Na filmovém festivalu v Cannes sklízí jen samou chválu.

Na slavnostní premiéru do francouzského města Cannes dorazila celá plejáda představitelů snímku Asteroid City. Tom Hanks a Scarlett Johansson nesměli chybět. Dvojnásobný oscarový herec Tom Hanks na 76. ročníku filmového festivalu stanul na červeném koberci po boku své půvabné partnerky, herečky a producentky Rity Wilson, se kterou žije v manželském svazku neuvěřitelných třicet pět let. Jeho herecká partnerka Scarlett Johansson zase vyvedla do společnosti manžela Colina Jostema, komika, který vystupuje v Saturday Night Live. Na červeném koberci pak nechyběli ani herci Jason Schwartzman, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston či Edward Norton.

Unikátní počin Asteroid City

Asteroid City by bylo zcela nezajímavým místem na mapě, kdyby na něj před lety nedopadl meteorit, který tu vyhloubil kráter. Poblíž něj vzniklo městečko, které hostí pravidelná setkání výjimečných mladých lidí různých povah, kteří se sem jedou pobavit a prověřit, že geniální nejsou jen oni sami.

Čerstvý vdovec se čtyřmi mimořádnými dětmi a tchánem tuto událost velmi oceňuje. Podobně je na tom i filmová hvězda Midge Campbell, jejíž geniální dcera má víc sebevědomí než ona. I další účastníci setkání výjimečných jsou svým způsobem velmi unikátní a do pouště dorazili s nadšením a touhou po dobrodružství. Na přední stránky všech světových periodik se městečko dostane díky „blízkému setkání třetího druhu“, k němuž dojde během celé akce.

Režisér Wes Anderson (Grandhotel Budapešť) si se svým nejnovějším snímkem Asteroid City odbyl před pár dny premiéru na festivalu v Cannes. Některé kritiky prý moc neohromil, ovšem podle reakcí široké veřejnosti, která snímek měla možnost zhlédnout, má prý našlápnuto na velký hit. Podle mnohých jde o další unikátní počin tohoto autora. Ten prý dokázal i skvěle vybrat hlavní hrdiny. Vedle Hankse a Johanson ovace ve stoje sklidili i Margot Robbie, Steve Carrell nebo Edward Norton.

Snímek se tak okamžitě zařadil vedle pátého dílu Indiana Jonese a Scorseseho Killers of the Flower Moon k největším premiérám letošního festivalu v Cannes. 22. června se pak díky Cinemart můžeme těšit na tento snímek i my. V tento den totiž Asteroid City, další Andersonův nenapodobitelný film, přichází do českých kin.

zdroj: Cinemart.cz, Festival-cannes.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související