Láska je vše. Tom Hanks a Rita Wilson oslavili 35. výročí svatby dojemným vzkazem

foto: Netflix

„35 let manželství. 30. dubna 1988. Láska je všechno,“ napsala manželka hollywoodské star Toma Hankse herečka, režisérka a zpěvačka Rita Wilson v příspěvku na sociálních sítích. Jeden z nejstabilnějších hereckých párů tak dal jasně najevo, že jim manželství rozhodně klape. A mají se rádi i po desetiletích společného života. Jaké je tajemství jejich úspěšného vztahu?

Poprvé se setkali při natáčení sitcomu stanice ABC Bosom Buddies v roce 1981. Oba shodně tvrdí, že byli zpočátku jen přátelé, protože Hanks byl v té době ženatý se svou vysokoškolskou láskou Samanthou Lewes. Ale jak Hanks v jednom z rozhovorů v roce 2015 přiznal, jiskřilo to mezi nimi od první chvíle. A Rita to potvrdila. „Když jsme se poprvé setkali, bylo hned jasné, že si rozumíme,“ prozradila v rozhovoru s Kelly Clarkson v roce 2020 svůj první dojem ze setkání z Tomem. „Miluji skvělé vypravěče,“ pokračovala. „Takže z každého, kdo dokáže vyprávět dobrý příběh, se mi podlamují kolena. To miluju. A to on opravdu umí. Pořád mě rozesmává.“

Že jsou skutečně spolu, poprvé veřejně přiznali v roce 1986. Po dvou letech randění se v roce 1988 vzali a později se jim narodily dvě děti, synové Chester „Cheta“ Hanks a Truman Theodor Hanks.

Co je za tím?

„Myslím, že za úspěchem našeho vztahu je, že jsme se vzali ze všech správných důvodů,“ řekl Hanks, který se nejvíce proslavil rolí v legendárním hitu Forrest Gump z roku 1994. Zazářil ovšem například i ve válečném filmu Zachraňte vojína Ryana z roku 1998, ve snímku Chyť mě, když to dokážeš (2002) či v Trosečníkovi (2000). Prvním filmem, který spolu natáčeli byl snímek Dobrovolníci z roku 1985. Hráli tu milence, a Hanks se později vyjádřil, že mezi nimi zafungovala okamžitá chemie. „Rita a já jsme se na sebe jen podívali, a bylo to,“ prozradil Hanks magazinu GQ. „Zeptal jsem se jí, jestli to cítí také tak.. To se prostě nedalo popřít.“

„Když jsem si Ritu vzal, pomyslel jsem si: ‚Tohle bude vyžadovat nějakou změnu z mé strany.‘ Nepopírám, že to byl zřejmě osud, že jsme našli jeden druhého, ale náš vztah není kouzelný a určitě nevydá jako ve filmech,“ řekl Hanks v dalším rozhovoru s Oprah Winfrey. A dodal: „V reálném životě je naše spojení stejně konkrétní, jako když tu sedím. Ne, že by naše manželství bylo bez mráčku. Ale oba víme, že ať se děje, co se děje, budeme spolu – a zvládneme to.“



Podpora v těžkých časech

Rita se kromě herectví věnovala i režii (Moje velká řecká svatba, 2002), později se vrhla i na hudební dráhu a v roce 2012 vydala své debutové sólové album „AM/FM“. V roce 2015 ji ale zasáhly vážné zdravotní problémy. Musela podstoupit dvojitou mastektomii a rekonstrukci prsů poté, co jí byla diagnostikována rakovina prsu. A přestože se prý zpočátku obávala, jak bude Tom na její nemoc reagovat, on se zachoval více než skvěle. „Byla jsem tak ohromená a doslova unešená péčí, kterou mi můj manžel věnoval… Kdo mohl tušit, že nás to ještě sblíží?“, vyznala se v rozhovoru pro New York Times.

V současné době tráví pár hodně času v Řecku, kde si na ostrově Antiparos pořídil několik nemovitostí. Rita má k této zemi velmi blízko, její otec byl bulharský muslim, narozený v Řecku a ona i Tom se velmi aktivně podíleli na pomoci lidem, postiženým požárem v obci Mati východně od Atén v roce 2018. Což jim oběma vyneslo nabídku na čestného občanství od řeckého prezidenta Prokopise Pavlopoulose, kterou přijali a v červenci 2020 se stali řeckými občany.

Zdroj: people.com, edition.cnn.com, www.nytimes.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související