Horoskop na duben: Přichází období velkých změn

foto: Unsplash

Zatímco březen nám nabídl příležitost udělat si pořádek ve vztazích, duben se více zaměří na nás samé a naše šance na zlepšení situace.

Kdo má už dlouho pocit, že by měl začít jinak a s novou energií, bude k tomu mít ty nejlepší podmínky. V práci, doma i při odpočinkových aktivitách. Chuť ke změnám se přižene jako svěží jarní vítr, připravený smést s sebou vše nepotřebné, negativní a nefunkční. Už novoluní (1.4.) v Beranu nabídne první velkou příležitost, ale během měsíce jich bude mnohem více. Nejsilněji to pocítíme uprostřed měsíce během úplňku (16.4.). Ten bude důležitý zejména pro vzdušná znamení – Blížence, Váhy a Vodnáře. S něčím důležitým se budou muset rozloučit. Ale jen proto, aby do jejich života mohlo vstoupit něco nového, nečekaného a velmi pozitivního. Ovšem i ostatní se mohou těšit na období plné nečekaných zvratů, které mohou jejich život obrátit vzhůru nohama, ale připraveným štěstí přeje. Bude to dobré, uvidíte!

A co čeká konkrétně právě vás? Kartářka Sandra Pavlů se jako každý měsíc podívala do svých unikátních hvězdopraveckých karet a připravila předpověď pro každé znamení zvěrokruhu.

horoskop
foto: Sandra Pavlů

Beran (21.3. až 20.4.)

Nebraňte se tomu. Tahle tři slova si opakujte celý duben, stanou se pro vás tou nejdůležitější mantrou. Vaše intuice vám už dlouho napovídá, že byste měli udělat ten pověstný poslední krok. Sebrat veškerou odvahu a pustit se do toho, co už dlouho odkládáte. Máte k tomu ideální podmínky, jste plní energie, tak ji využijte. Velmi by vám prospělo myslet i více na druhé. Sklony k dobročinnosti nepatří mezi vaše nejsilnější stránky, ale dobrého je ve vás víc, než si přiznáváte. Využijte to, potenciál ke zlepšení v sobě máme všichni a tento měsíc by to mohl potvrdit i vám. Ve vztazích, zejména partnerských, tu pro vás vidím příležitost k nápravě, vaše tvrdohlavost není na místě, pro jednou ustupte a vše se jako zázrakem vyřeší.

Býk (21.4. až 21.5.)

Krásné týdny máte před sebou. Pro vás bude duben jednoznačně jedním z nejlepších měsíců. Zejména, co se kariéry týká. Je dost pravděpodobné, že dostanete nabídku na jiné místo. Pokud ano, velmi vážně ji zvažte, mohla by být přesně tou příležitostí, na kterou již dlouho čekáte. Doma vás čekají nějaké menší starosti, ale půjde spíš o drobnost, která si nezaslouží větší pozornost. Dopřejte si nad celou věcí nadhled a moc se tím netrapte, nestojí to za to. Nezadaným by v příštích dnech mohl do života vstoupit někdo úplně nový, vaši spřízněnou duši hledejte zejména v přírodě a při sportovních aktivitách.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Milí Blíženci vás čeká opravdu vzrušující jaro. Žene se k vám skutečně velké štěstí, které jste dlouho vyhlíželi, tak si raději dejte pozor, ať se vám z něj nepodlomí kolena. Zbytečně neriskujte a buďte trpěliví. Trochu lehkomyslně si pohráváte s láskou jedné osoby a její trpělivost už je pomalu u konce. Máte pocit, že v ní máte jistotu, ta se ale pomalu vytrácí. A vy budete hodně smutní, až k tomu dojde. Ale ještě je tu někdo další, člověk vám velmi blízký, který se vám do života zaplete, ať chcete nebo ne. Pokud zapojíte svou intuici a budete se ho snažit získat na svou stranu, určitě vám to prospěje.

Rak (22.6. až 22.7.)

Moc pracujete, ale víte co? Přišel čas sklízet plody vaší píle. Čeká vás povýšení, zvýšení platu nebo přinejmenším pochvala, díky které dostanete chuť do další práce. Co možná ale nevíte, nebo si spíš nechcete připustit, je, že by to mohlo odnést vaše zdraví. Duben vás přímo vybízí lépe se o sebe starat a více i lépe o sebe pečovat. Jiné a lepší tělo už mít nebudete, tak zkuste hýčkat to, co máte. Když už se vám poslední dobou tak daří v lásce (a pokud ne, tak to brzy přijde, vsaďte se), myslete víc na sebe. Ocení to nejen partner, ale především vy sami.

Lev (23.7. až 22.8.)

Dosáhnout svého pro vás není problém a v tomto období dvojnásob. Připravte se, že vás tento duben čeká nějaký ne úplně příjemný, nejspíš pracovní, spor. Pokud se ovšem při něm ukážete jako velmi velkorysý a šlechetný člověk, zajistí vám to tichou úctu všech okolo. Prospěla by vám i nějaká kratší dovolená, která bude zdrojem tolik potřebné energie, která vám poslední dobou chybí. Při rozhodování, kam vyrazit si pamatujte, že jihovýchodní strana je pro vás vždy příznivá. A platí to i při výběru bydlení, která tu pro vás také vidím. Nebo půjde o nějakou delší pracovní cestu, která vás posune tím správným směrem.

Panna (23.8. až 22.9.)

Vám tedy jarní únava rozhodně nehrozí. Mnohem spíš přijdou vášně, které nebude snadné ukočírovat. Spaluje vás touha po něčem, co se zdá celkem nedostupné. Ale nemusí být. Jen tolik netlačte na pilu, většinou chcete všechno hned, ale to není pokaždé ta nejlepší taktika. Zkuste se trochu uvolnit a duben vás odmění příjemným překvapením. Vaše kariéra momentálně kapku stagnuje, ale na dohled je zlepšení, které ovšem bude vyžadovat vaši snahu. Bez té to nepůjde. Více byste měli myslet i na své zdraví, vidím tu nějaké menší komplikace, dávejte na sebe větší pozor a dojděte si na všechna běžná preventivní vyšetření. Za úvahu by stála i změna jídelníčku, prospěl by vám lehčí detox a alespoň pár dnů bez kávy a alkoholu.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Hledání nových cest je vždy obtížné, ale vy to zvládnete. Vaše vnitřní síla je mocnější, než si myslíte a dar strhnout ostatní vás znovu vrátí na výsluní. Zejména po pracovní stránce se vám bude hodně dařit. Všichni vám naslouchají a váží si vašeho názoru i klidné vyrovnané povahy, což dokážete skvěle využít. Ohledně vztahů tu může nastat jisté ochlazení, zejména v partnerské rovině, ovšem na konci měsíce se vše napraví a vás čeká sladké usmiřování. Pro ty, kteří partnera teprve hledají, by mohla nastat ojedinělá a velmi příznivá situace. Šance na setkání s osudovou spřízněnou duší je silnější než kdy jindy.

Štír (24.10. až 22.11.)

Když vám řeknu, že vám v příštích dnech hrozí ztráta všech iluzí, uvěříte mi? Ale opravdu to tu vidím, duben je k tomu jako stvořený. Spíš než o lásku ale půjde o nějakou lehkovážnost, při které bude hrát velkou roli vaše vrozená vášeň se pro vše okamžitě nadchnout. Pokud se nedokážete krotit, pravděpodobně si to na konci měsíce budete dost vyčítat. Když na to přijde, umíte být pěkně lehkomyslní, což není špatná vlastnost, ale vy si ji neumíte odpustit a pak sami se sebou nedokážete vydržet. Zkuste to pro jednou hodit za hlavu. Buď na sebe buďte přísnější, nebo si dovolte nějaký ten hřích, ale raději si ho odpusťte už předem.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Už dlouho čekáte na něžnost a porozumění, jenže partnerův chlad vás nechal dost vystřízlivět. Není to příjemné, ale někdy i bolestné věci musí přijít a my se je musíme naučit odžít, abychom mohli vykročit směrem ke světlejší budoucnosti. Berte to jako ponaučení od osudu, že si máte víc vážit sami sebe, žít svůj život, ne partnerův, a stát na vlastních nohou. Věčným přizpůsobováním se ztrácíte kousky vlastní osobnosti a důstojnosti, což určitě nechcete. Tak hlavu vzhůru. Duben vám nabídne i mnoho radosti a byla by škoda ji nepoznat a neprožít.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Mírnost a vlídnost dosáhnou často více a rychleji než radikální postup. Máte sklon k upřímnosti za každou cenu, ta ale nebývá vždy nejlepší taktikou. Zejména v rodinných vztazích vás tenhle duben čeká zásadnější řešení, které bude vyžadovat velkou dávku diplomacie. Ta vám ale jde zcela přirozeně. Našlapujte zlehka, raději třikrát přemýšlejte, než jednou mluvte, tady jde o hodně. Navíc tak půjdete příkladem potomkům, naučí se, že je dobré postupovat nenásilně a že rozum je nejlepší zbraní. Podobně přistupte i k problémům v práci, pro vás není vhodná doba na žádné zásadní změny a prohlášení. Raději si vezměte čas na rozmyšlenou. Dlouho odkládaná dovolená je k tomu jako stvořená. Odpočiňte si a vše v klidu rozvažte. Nic se nejí tak horké.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Váš život se podobá kometě, zazáříte, oslníte své okolí ale už přemýšlíte, kam se posunout dál. Milujete jistoty a klid, kterých nemáte nikdy dost. A to je ten hlavní problém, v tomto směru jste velmi nároční, což druzí rychle vycítí a vy pak marně přemýšlíte, proč to zase nevyšlo. Což platí v práci i ve vztazích, tam ještě mnohem víc. Duben vám v tomto směru nabídne nevídanou šanci, dopřeje vám klid vše si rozmyslet a zkusit přijít na to, kde je chyba. Berte to jako výzvu a dar. Užívejte si života a těšte se z toho, co máte. Touha po něčem nedosažitelném vás sžírá už dlouho dobu, ale vězte, že je čas nechat to být. Tuhle hru nejde vyhrát a vám se moc uleví, když se nadechnete, uvolníte a dovolíte osudu, aby vám připravil něco lepšího.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Vysněné štěstí vykukuje za nebližším rohem a chystá se vás přepadnou v té nejméně očekávané chvíli. Ale bude tu. Jen omezte svá přehnaná očekávání a zbytečnou kritičnost. Nikdo není dokonalý, ani vy ne. Připusťte si to. Lidé dělají chyby, ovšem naučit se odpouštět, je ta nejhezčí věc, která se vám může stát. Buďte hodní na sebe i všechny kolem, vrátí se vám to stonásobně. Pokud cítíte, že to není ta pravá láska, která vás přivedla k rodinnému krbu, nezoufejte, čeká vás jiná, která vás učiní ještě šťastnějšími. Duben vás přesvědčí, že vaše milá a vlídná povaha si podmaní každého, kdo se s vámi setká a pokud si to budete přát, zcela vás ovládne milostné jiskření, flirt a pocit, že jste chtění a milovaní. Užijte si ho!Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související