Horoskop na březen: Jarní energie pročistí vztahy i naše myšlenky

foto: Unsplash

Rozložení sil, které přinese první jarní měsíc, nám umožní podívat se na všechny problémy ze všech stran. I z těch, které obvykle opomíjíme. Dovolí nám popřemýšlet, zda se skutečně ubíráme tím správným směrem a zhodnotit, co v našem životě funguje a co naopak ne. Březen můžeme brát jako úplně nový začátek, nabízející šanci na velké změny. Jsou tu pro každého, kdo nabídku přijme.

Kartářka Sandra Pavlů se jako každý měsíc podívala do svých unikátních hvězdopraveckých karet a připravila předpověď pro každé znamení zvěrokruhu. Co tedy konkrétně čeká právě vás?

horoskop
foto: Sandra Pavlů

Ryby (21.2. až 20.3.)

Vaše věčně zasněná duše s přicházející jarem ještě více zjemní a vám se jako zázrakem vyjasní záležitosti, které vás trápily dlouhé měsíce. Pochopíte, že vše opravdu není černobílé a že hledat kompromisy se vyplácí. Rozumem a smířlivostí dokážete mnohem více, než prudkostí a vynucováním. Platí to v práci i ve vztazích, tam pro vás ještě mnohem více. Máte občas tendenci k úvahám, že svět by se měl točit, jak si přejete vy, ale to často končí zklamáním. Naštěstí vám březen poskytne ojedinělou příležitost vyjasnit si své priority, uzavřít, co již nefunguje a podívat se směrem k budoucnosti s čistým štítem. Je vám nakloněna, pokud na ni budete tak i hledět.

Beran (21.3. až 20.4.)

Ale, ale, tady má někdo silnou tendenci ke škarohlídství, ke kterému ale není žádný důvod. Hlavu vzhůru, vám březen nadělí tolik pozitivního, že nebudete vědět, co s dobrou náladou. I zdraví se zlepší, vidím tu pro vás jasné signály, jen počítejte s tím, že bez vašeho přispění se to znovu neobejde. Zaměřte se na zdravější životní styl, dojděte si na všechna potřebná vyšetření a celkově se o sebe starejte, jak nejlépe dovedete. Vrátí se vám to dvojnásobně. Pozor si tento měsíc dejte na nenadálá vydání, raději každou korunu obraťte dvakrát. Budete mít chuť utrácet, ale později byste toho mohli litovat. Pozor si dejte na všechna úřední jednání, každý dokument si přečtěte opravdu pečlivě nebo se poraďte ze zkušenějšími. Tady je obezřetnost opravdu na místě.

Býk (21.4. až 21.5.)

Setkávání se s kamarády, které vám v poslední době tolik chybělo, vám březen vynahradí vrchovatě. To, co nastartoval už únor, se teď projeví naplno. Vidím tu pro vás velmi příznivé konstelace pro přátelská setkání i nové lásky, někteří přehodnotí své dosavadní vztahy a dost možná naváží úplně nové. Silnější a s větší šancí na dlouhodobější trvání. Celkově bude pro vás březen něco jako ozdravný pobyt. Přehodnotíte své dosavadní priority, ukáží se nové příležitosti a vy se budete cítit po dlouhé době jako znovuzrození. Svezte se na této vlně přízně osudu a využijte ji naplno.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Už je to tak na světě zařízené, že po dlouhé době temna vyjde znovu slunce a to vaše se právě začíná na obzoru ukazovat. Ještě nehřeje, ale brzy začne a vy se v jeho paprscích budete tetelit blahem. Tohle vše máte za odměnu, že jste v minulých týdnech nepropadli depresivním náladám a nevzdali to. Osud před vás ale postaví jednu důležitou otázku, která může být nová, ale spíš mi přijde, že si ji s sebou vláčíte už delší dobu. Do rozhodnutí se sám zoufale nechce, ale už je opravdu čas. Pokud to budete dál odkládat, nebude se vám žít lehce. Ovšem, když se odhodláte, bude to jako kdybyste odvalili těžký kámen. A vy se nebudete stačit divit, proč jste s tím tak otáleli. Nálada se vám zvedne o sto procent. A ta lehkost v duši…

Rak (22.6. až 22.7.)

Únava, která vás poslední dobou provázela jako nezvaný host, začne s přibývající hezkými dny pomalu mizet. A vy se začnete cítit jako vzkříšení živou vodou. Díky tomu se budete i mnohem více usmívat a přitáhnete na sebe spoustu dobrého a pozitivního. Vesmír už takhle funguje, vše je jen otázka přitažlivosti a vyváženosti. Možná vás ale přepadnou myšlenky, zda je vše, jak má být. A jestli by nestálo za to, mnohé věci i vztahy pozměnit. Věřte, nestálo. Važte si všeho, čeho jste dosáhli a užívejte si to. Ohledně financí nejste v poslední době právě šťastlivcem, ale zlepší se to. Už závěr měsíce vypadá slibně. Nečekaná finanční infekce je na spadnutí.

Lev (23.7. až 22.8.)

Stěhování, zásnuby, nečekané rodinné setkání i láska… Rozhodně něco z toho se ve vašem životě v dalších týdnech objeví. Karty hlásí nějakou větší životní změnu, poměrně zásadní. Mohla by se týkat i práce, ale pro většinu Lvů se odehraje spíš v osobní rovinně a bude veskrze příjemná. Dokonce se mi zdá, že by to mohla být situace, která vám zásadním způsobem změní život. Nebojte se proto žádných nečekaných novinek, určitě se obrátí v to dobré, i kdyby se to tak zpočátku nezdálo. I zdraví zůstane bez úhony a pokud se nějaké drobné bolístky objeví, rychle zmizí. Březen zkrátka bude vaším měsícem.

Panna (23.8. až 22.9.)

Příliš o sobě přemýšlíte, jste často bezradní, ale ono by úplně stačilo změnit úhel pohledu. A vše by vypadalo mnohem příznivěji a optimističtěji. Zkuste víc respektovat lidi kolem sebe. I oni mají svá tajná přání i pohnutky pro své chování a větší pochopení z vaší strany by věci hodně pomohlo. V hloubi duše jste ten nejlaskavější člověk, ale občas máte sklon ke zbytečnému hněvu, což vás v očích ostatních staví do nevýhodné pozice. V lásce a přátelství jste skutečný držák, většinou všem všechno odpustíte, ale i vy někdy dojdete do bodu, kdy dobře víte, že takhle to dál nepůjde. Pokud cítíte, že přichází právě teď, věřte své intuici a nechte věcem volný průběh. Však ono se to poskládá, jak to má být.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Vaše přirozená dualita se v poslední době projevuje způsobem, který už se vám i vašemu okolí přestává líbit. Nabrali jste si toho na obě ramena opravdu hodně a zdá se, že je nejvyšší čas si vybrat. Rozseknout to! Tím, že se nedokážete rozhodnout, ubližujete nejen sobě, ale i všem okolo. Tak se toho nebojte a jděte do toho. Vidím tu pro vás velmi příznivé období pro vyřešení osudových záležitostí i nějakou cestu, která by vám to mohla hodně ulehčit. I v práci se vám bude dařit, jen s financemi to nebude teď v nejbližší době úplně slavné, krouží kolem vás nějaké ztráty. Tak nerozhazujte bezhlavě a buďte obezřetní. Štěstí přeje připraveným.

Štír (24.10. až 22.11.)

Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří, což právě pro vás tento měsíc platí dvojnásob. Jste trochu horká hlava, čas od času se necháváte strhnout svou prudkou povahou, ale zrovna teď by se vám hodila velká dávka rozvahy. Březen vám nabízí příležitost vyřešit staré spory, urovnat nedorozumění a projevit svému okolí více laskavosti a nadhledu. Neberte vše tolik vážně, to, že někdo něco slíbí a pak nedodrží, ještě neznamená, že je špatný člověk. Třeba opravdu chtěl, jen to prostě nezvládl. Pochopení pro chyby druhých nás činí lepšími a vnímanějšími. A oblíbenějšími. Pamatujte na to.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Láska je poutem vaší rodiny, a vy na tom máte velkou zásluhu. Patříte k lidem, na které se druzí rádi obracejí s prosbou o pomoc. Málokdy řeknete ne, ale právě březen si přímo říká o to, abyste víc mysleli na sebe. Jen ten, kdo je plný sil a životního nadhledu dokáže plnohodnotně pomáhat druhým. To není o sobectví, ale spíš o pudu sebezáchovy a snaze o harmonii a vyrovnanost. Věřte, vrátí se vám to plnými hrstmi. Karty napovídají, že by se vám v příštích týdnech mohl ozvat někdo z dávné minulosti, s kým si máte ještě hodně co říct. U nezadaných by se to mohlo vyvinout v nezávazný flirt, u zadaných tohle setkání hrozí nevěrou. Každopádně romantika, i ta zakázaná, je ve vzduchu. Takže si dobře rozmyslete, jestli ji opravdu chcete.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Všichni, narození pod znamením Kozoroha, by své štěstí měli hledat v rodinném kruhu. Tam je jim také nejlépe. A pokud se život zamotá tak, že se v rodině harmonie zrovna nevznáší, měla by jejich snaha směrovat k tomu, aby vše napravili. Zkuste malinko ustoupit ze svých pozic a vyhodnotit si, co je pro vás opravdu důležité a co jste ochotni případně obětovat. Právě březen by vám mohl k tomu vytvořit skvělé podmínky. Nabídku na usmíření, která by také mohla přijít, přijměte s pokorou a nadějí. V práci půjde v jarních týdnech vše hladce a je tu i veliká šance na kýžené zlepšení finanční situace, kterou již delší dobu vyhlížíte. Přijde. Sice pomalu, ale přece.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Cílevědomost a tvrdohlavost. Vlastnosti, které jsou vaší vlajkovou lodí vás obvykle posouvají k dosažení vašich cílů, ale tentokrát by se vám mohly malinko vymstít. Právě teď by bylo nejlepší se chvilku zastavit a přemýšlet. Není na čase přehodnotit strategii? Opravdu musíte být tak neústupní? Zkuste to pro jednou trochu jinak, pomaleji, laskavěji, jemněji. Možná vás překvapí, že i tahle cesta vede k cíli, dokonce bývá často úspěšnější. Pokud to zkusíte, odrazí se to rovněž na vašem zdraví a vztazích v rodině. Zlepší se, a to celkem výrazně. Lidé okolo vás ocení, že jste vnímavější a klidnější, pohoda zavládne i v práci. Jaro vás tak zastihne v mnohem veselejším rozpoložení, než byste čekali.
Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související