Horoskop lásky: Jak prožíváme vášeň podle znamení zvěrokruhu a jak se k sobě navzájem hodíme?

foto: Unsplash

Každý z nás dostal do vínku určitou dávku emocí, schopnost prožívat situace naplno. Nebo naopak v sobě vášeň ukrývat… A když pochopíme, proč se náš partner zrovna takto chová, lépe mu porozumíme a mnohé i odpustíme. Pochopení je totiž ta nejlepší cesta k harmonii a lásce.

Běžné charakteristiky jednotlivých znamení jsou poměrné známé, ale pohled astroložky Sandry Pavlů vás v mnohém překvapí. Je zvyklá na vše hledět v širším kontextu. Podívejte se na její vizi, jak se podle hvězd do sebe zamilováváme, co na tom druhém obdivujeme a jak se k sobě navzájem hodíme. Sestavila pro vás žebříček jednotlivých znamení podle toho, jak moc emocí, vášně a lásky dokáží dávat a prožívat. Díky tomu pochopíte, proč zrovna právě vy máte ve vztahu často opakované problémy a kde i jak by to šlo vylepšit. Nebo alespoň změnit úhel pohledu a na svého partnera se podívat o dost smířlivěji a s větším pochopením. Bude se vám tak žít i milovat o dost snáz a lehčeji.

24. Ryby – muž

Pokud hledáte vztah plný vášně a romantiky, muž narozený ve znamení Ryb vám ho pravděpodobně nesplní. Není to proto, že by nechtěl, naopak, ale prostě to neumí. Nedokáže to. A je to asi škoda, protože kluci narození v tomto znamení patří obvykle k velmi pohledným, ale city, kterých jsou plní, v sobě drží pevně uzamčené. Bývají velmi zranitelní, rozchody těžce nesou, ale když najdou osobu, která je ochotná jejich uzavřenost tolerovat, bývají věrní a vděční. Nejčastěji si porozumí s ženou ve znamení Raka, která je soucitná a dokáže věčně zasněné Ryby pochopit.

23. Beran – muž

Málokdo je tak sebestředný jako právě muž ve znamení Berana. Všechno se vždy musí totiž podle něho a považuje to tak za úplně správné. Domluvy či přesvědčování jsou úplně k ničemu, pokaždé nad nimi jen mávne rukou. Umí dávat, ale především brát a pokud nemáte dost vnitřního žáru, skončíte po jeho boku brzy úplně vyčerpaná. Na začátku vztahu ale dokáže být dostatečně šaramantní a projevovat vášeň, takže okouzlit zejména ženu ve znamení Střelce nebo Blíženců pro něj není problém. Největší pochopení ale pro něj mívá žena ve znamení Vah, která se nad jeho povýšenecké chování dokáže dívat se smířlivým úsměvem a ve vhodnou chvíli ho i usadit a připomenout mu, kam patří.

22. Blíženci – žena

Je trochu záhadou, čím Blíženkyně muže vlastně přitahují, ale často je vábí jak včely voňavý květ. Možná svou nezávislostí a přirozenou krásnou, kterou si často ani neuvědomují. V dlouhodobých vztazích se jim ale často už tak dobře nedaří, protože jejich náladovost a střídaní chvil absolutní odevzdanosti s chladným odmítáním, jen tak někdo nevydrží. Největší pochopení pro mě mívají muži stejného znamení, ale ten vztah bývá v pozdějších letech už především na kamarádské bázi. Vášeň se často postupně zcela ztrácí. Harmonické soužití mohou mít Blíženkyně se Střelcem, tam vzájemné porozumění bývá dost silné i po delší době.

21. Vodnář – žena

Ulovit Vodnářku je pro mnoho mužů nedostižný sen. Miluje svou nezávislost, soběstačnost a nerada si od kohokoli nechává do věcí mluvit. Nedivte se, když vám několik dní neodpoví na zprávu, nezvedne telefon a když ji konečně seženete, podiví se, proč tak vyvádíte. Nejméně porozumění nacházejí Vodnářky u mužů Pann, tam to snad ani nemůže fungovat, slabost ale pro ně mají Střelci a překvapivě i Býci, které pravděpodobně dráždí jejich chladná, odtažitá stránka povahy. Harmonické soužití je ovšem nejpravděpodobnější s mužem Rakem, Vodnářky oceňují jeho věrnost i dostatek prostoru, kterým jim nechává. Sexu si tihle dva zase tolik neužijí, ale ten co mají, je pro ně obvykle plně uspokojující.

20. Kozoroh – muž

Pokud hledáte klidného, vyrovnaného a i v sexu velmi tradičního partnera, je Kozoroh ideální volbou. Obvykle mu chvíli trvá, než se k něčemu rozhoupe, žení se často později a nemá rád úplně snadné cíle. Ale je zárukou solidnosti. A pokud mu naznačíte, že nejste tak úplně spokojená, je ochotný hned začít pracovat na nápravě. Ani mladí Kozorozi nebývají při milování příliš vynalézaví či vášniví, ale rozhodně se budou snažit vás vždy uspokojit. Záleží jim na tom, jen je musíte občas malinko popostrčit nebo jednoduše říct, co byste chtěla. A předem splněno. Kozoroh si nejčastěji vybírá partnerku ve znamení Panny nebo Býka, ovšem skutečně vášnivý vztah mívá se Střelkyní, tam to jiskří vždy. Takový vztah ale obvykle brzy vyprchá.

19. Lev – žena

Kam přijde, tam si ji všimnou, ale žena Lev je na zájem zvyklá a příliš si ho nevšímá. Ač často působí na muže jako afrodiziakum, pro ni samotnou je sex jen způsobem uspokojení a nijak zásadně ho neprožívá. Může se ale stát, že pro některé Lvice je i prostředkem k ovládnutí a získání převahy. To možná překvapivě mají rádi Vodnáři. Ti, když narazí na silnějšího protivníka, kterého obdivují, podřídí se a ještě jim to dělá dobře. Lvice k sobě pouští jen velmi vybraný vzorek nejbližších, ale pokud projdete sítem, připravte, že pro vás udělají cokoli. Což platí především v přátelských vztazích, ty partnerské mají často komplikované a nejvíc si rozumí s Váhami. Ty je dokáží ukočírovat.

18. Váhy – žena

Ženy ve znamení Vah nebývají až tolik vášnivé, jako spíše „přilnavé“ . Nemají rády samotu, na partnera se obvykle upnout s plnou silou a odmítají ho pustit. Někdy i doslova. Těžko snáší partnerovu touhu po nezávislosti a muž, který si je chce udržet, má většinou jen jednu možnost. Podřídit se a neustále je ujišťovat o svém zájmu a lásce. Tím si získá jejich naprostou oddanost a věrnost. To se nejčastěji líbí Lvům a Štírům, ti ale často v takovémto vztahu sklouzávají k nevěře. Nejméně pochopení mívají pro Váhy Vodnáři a Ryby, ti svou nezávislost neprodají ani za nic.

17. Střelec – muž

Patří k nejméně věrným znamením zvěrokruhu. Miluje, když má nad vším kontrolu, ale pokud vás zaujme, pravděpodobně budete mít problém ho dostat z hlavy. Protože tihle kluci jsou prostě neodolatelní a plní smyslnosti. Zejména pro Váhy, tam to však často končí pláčem. Proto si Střelce nejčastěji udrží Vodnářky nebo Ryby, které chápou jeho svobodomyslnou duši, nesnaží se ho svázat žádnými pravidly ani závazky a dopřejí mu dostatek svobody, kterou mají také rády. Díky tomu to mezi nimi může hezky fungovat.

16. Ryba – žena

Pokud přemýšlíte, kolik růží jí koupit, abyste ji ohromili, i to nejsmělejší číslo raději vynásobte dvěma. Žena narozená ve znamení Ryb se ráda nechává dobývat. Ale pokud uzná, že jste ten pravý, zahrne vás nespoutanou vášní a chutí i k méně tradičním hrátkám. Její duše zůstává po celý život svobodná, ale bývá věrná, oddaná a miluje romantiku. Zahrňte ji něhou a nikdy vás nezklame. Ryby si nejvíce rozumí s Rakem, který chápe jejich věčně zasněný pohled na svět a netlačí je do poloh, které jim nevyhovují. Vášeň v Rybách nejčastěji objeví Štír, jehož energie je ale pro ně příliš silná a svazek obvykle nevydrží. Partnera na celý život často najdou ve Střelci, kterého obdivují pro jeho touhu po svobodě a schopnost nezatěžovat se zbytečnostmi.

15. Vodnář – muž

Nejlepší rada, jakou můžete při randění s Vodnářem dostat, je, buďte připravena na vše. Patří k nejkreativnějším znamením zvěrokruhu, jeho fantazie a hravost je bezbřehá a chuť vynalézat věčná. Muži Vodnáři mají tendenci nechat své skryté touhy vyjít napovrch, ale jen když chtějí. Vášeň a touhu dokážou zapnout a vypnout jako světlo nad stolem. Nejstabilnější partnerství vytváří s Váhami, ale celoživotně je lákají Lvice a Střelkyně, které jsou jejich nejčastějšími milenkami.

14. Panna – muž

Pro mnohá znamení bývá velmi nečitelný, své emoce jen nerad dává najevo a proto ho mnozí považují za odtažitého až nudného. Pokud vám ale dovolí přiblížit se blíže, s překvapením zjistíte, že je úplně jiný. Vášnivý a plný touhy, jen ji prostě příliš neprojevuje. Muž Panna si rád vybírá ženy z řad Býků či Raků, protože nemá rád překvapení a partnerka pro něj musí být čitelná, zejména pokud ji chce natrvalo. Nerad své city odhaluje, proto si na vyznání: „Miluji tě!“ dlouho počkáte, pokud ho vůbec kdy vysloví. Je přesvědčený, že činy jsou více než slova a proto s nimi šetří. Nejsilnější vášeň zažívá s ženou ve znamení Štíra, to ale bývá většinou jen krátkodobé. Ovšem nezapomenutelné.

13. Štír – muž

Když se s ním seznámíte, podlomí se vám kolena a vášeň vás celou prostoupí. Štíři jsou skutečně velmi vášniví a dokáží to dát pořádně najevo. Zahrnou vás láskou až tak, že to působí, že jsou vámi skutečně posedlí a ono to tak do jisté míry opravdu je. Budou vám volat každý den, trávit s vámi veškerý čas, držet vás ve své blízkosti. Pokud ale po tom všem z vašeho života náhle zmizí, nedivte se. Prostě jsou takoví. Trvalé vztahy mají jen s Pannami, ty je doslova uhranou a i když je opouštějí, mají tendence se stále vracet. Nejvíc slz pro Štíry prolijí ženy ve znamení Raka, tam to zlomeným srdcem, bohužel, končí téměř vždy.

12. Kozoroh – žena

Ženy ve znamení Kozoroha jsou milující, vášnivé, věrné a plné lásky, jen musí být ujištěny, že máte oči jen pro ně. Nevěru neodpouští, nebo lépe řečeno nezapomínají, je pro ně zradou. Jsou mistryněmi ve svádění a dokáží se k muži připoutat takovou silou, že ho ani nenapadne utéct. Potřebují cítit jistotu a stabilitu, pak jsou i skvělými milenkami, manželkami, matkami. Ve vztazích obvykle více dávají než berou a rozhodně se můžete spolehnout na jejich loajalitu. Muž ve znamení Býka, Panny nebo i Kozoroha je pro ně ideální, jen tenhle vztah malinko zavání nudou.

foto: Unsplash

11. Býk – muž

Pokud si chcete omotat muže ve znamení Býka kolem prstu, chvalte ho. To nikdy nemůžete přehnat, což se týká i lásky. Je velmi smyslný, miluje tělesné propojení a touží být ujišťován o své mužské síle. Partnerka, která mu tohle poskytne, to u něho má jisté, tu neopouští. Trochu na štíru je s věrností, ale ten důvod je pořád ten samý, lichotek a sexu nikdy není dost. Do každého vztahu vnáší vášeň a touhu, bez nich nemůže žít, stejně jako bez cestování a pobytu v přírodě. To miluje skoro stejně. Pokud jste se narodila pod znamením Panny, Kozoroha nebo Ryb, našla jste svou spřízněnou duši.

10. Střelec – žena

Plachý muž bude z ženy ve znamení Střelce vždy nervózní, protože její divoká, nespoutaná povaha jej sice láká, ale zároveň cítí, že s ní nedokáže držet krok. Střelkyně se netají svou touhou po romantice, ale zároveň totéž očekávají i od partnera. Potřebují, aby s nimi souzněl a rozuměl jejich svobodomyslné duši. Pokud to nedokáže, neváží si ho. Držet krok se Střelkyní je opravdu těžké. Je rychlá v úsudku i vyjadřování emocí a považuje za samozřejmé, že jste stejní. Jejímu nedostatku zábran i touze po životě se nejlépe přizpůsobí Beran, Býk nebo Blíženci. Raci jsou také sázkou na jistotu pro toto znamení, ale pouze tehdy, když jsou se sebou opravdu spokojeni a mají dostatek sebevědomí. V opačném případě skončí se zlomeným srdcem.

9. Váhy – muž

Pokud vám řekne, že se do vás zamiloval na první pohled, dusí vás polibky na každém rohu a před vaším domem se objeví s velkým plyšovým medvědem, pak pravděpodobně chodíte s mužem ve znamení Vah. Často působí nedobytně, ale uvnitř jsou plní citu a lásky. Vášeň z nich netryská na první pohled, ale o to více jí tam je. Jakoby vypadli z romantického filmu, zapalují svíčky u večeře, kupují šampaňské, natáčí vanu plnou bublinek… Ale to vše je jen dočasné, zejména pokud narazí na ženu Kozoroha nebo Raka. S těmi to moc neumí a jejich praktičnost je mate. Za to Střelkyně ho lákají, ale vášnivou noc si nejvíc užijí s ženou ve znamení Lva, tam to zajiskří vždy.

8. Rak – muž

Jeho prvotní odtažitý postoj si mnozí vykládají špatně, je za ním jen nejistota. Než se někomu muž Rak otevře, chvíli to trvá. Potřebuje vědět, že je chtěný a žádaný, proto často udržuje jen přátelské vztahy, než vás pustí blíž. Pokud to ale udělá, zahrne vás takovou láskou, že až nebudete vědět, co s ní. Sex pro něj není většinou na prvním místě, stačí mu mazlení a objímání a pokud ho nemá, tiše trpí. Potřebuje cítit emocionální propojení, proto příliš nevyhledává krátkodobé vztahy na jednu noc, nenaplňují ho. Rozumí si s Váhami i Rybami, které mají pochopení pro jeho citlivou duši.

7. Býk – žena

Buďte připraveni, že pokud chodíte s dívkou ve znamení Býka, budete hodně času trávit venku v přírodě. Tyto ženy jsou velmi svobodomyslné, plné smyslnosti, ale i tvrdohlavosti a pokud narazí na odpor či odmítnutí, jen těžko se s ním smiřují. Jestliže je ale vše, jak si představují, jsou to ty nejmilejší a nejpřátelštější bytosti pod sluncem. Inklinují i často k velmi bláznivým nápadům, které vztahy buď úplně rozloží, nebo naopak posílí. To obvykle těžce nesou Blíženci, kteří jsou trochu podobní, ale takovou konkurenci nesnesou. Naopak muž Panna nebo i Kozoroh bývá spokojený a nadšený jejich nespoutanou energií.

6. Rak – žena

Chvíli to trvá, než dostanete ženu Raka z její skořápky, ale rozhodně to stojí za to. Je poháněna silnými emocemi, které z ní činí velmi oddanou partnerku, která vás vždy bude stavět na první místo. Její uvažování o vztahu muže a ženy je velmi tradiční a pokud ji přesvědčíte, že jste její pravý hrdina, zahrne vás vším, co muž od ženy žádá. Dokonalý partner pro každou ženu v Raku je buď Býk, Panna, Štír nebo také Ryby – ti všichni zvládnou její vášeň, kterou ovšem nestaví na odiv. Miluje, když ví na co myslíte, kam jdete a co děláte, když nejste s ní. Ale nemyslí to jako kontrolu, prostě touží být vaší součástí.

5. Blíženci – muž

Málokteré znamení je tak rozporuplné, ale pokud jde o lásku, jsou muži Blíženci nepřekonatelní. Když natrefí na tu pravou, okamžitě zahazují zábrany a veškerou svou vášeň a lásku projeví naplno. A nezastaví se, dokud nedosáhnou svého, což jim obvykle nedá příliš mnoho práce. Bývají velmi láskyplní milenci, které těší vaše blízkost a odevzdání se. Milují mazlení a líbání, jsou vtipní a pozorní. S nimi se nikdy nudit nebudete. Bohužel, ale jestli u někoho platí sejde z očí, sejde z mysli, jsou to právě oni. Stabilní svazky navazují nejčastěji s ženami ve znamení Raka, které jim vše odpustí, ale skutečně jiskřivé milenecké vztahy si užívají s Pannami, ty jsou pro ně, díky své zdánlivé nedostupnosti, tím nejlákavějším znamením vůbec.

4. Beran – žena

Pokud jde o vášeň, žena Beran má vždy vše pod kontrolou. Je plná energie a vyzařuje z ní přirozené sebevědomí. Miluje, když je obdivovaná, ložnice je pro ni jeviště, na kterém se může blýsknout a pokud jsou kolem postele zrcadla, v kterých se může vidět, o to lépe. Muž, který ji chce dobýt, musí mít fantazii a esprit, pokud se ona nudí, ihned odchází. Vládne jí planeta Mars a ta do jejího života přináší hodně síly až agrese. Proto jsou ženy narozené v tomto znamení často panovačné a nemají rády, když jim někdo odporuje. Na druhou stranu bývají v sexu velmi neortodoxní a rády vyhledávají nepoznané. Nejlépe jim to funguje s Vodnářem, který má slabost pro jejich nespoutanost. Velmi výbušné spojení je se Štírem, za to s Rakem plují na až příliš poklidném obláčku, který brzy opouštějí.

3. Štír – žena

Jakoby v sobě měly zabudovaný magnetismus, který přitahuje všechny muže v okolí. Ženy ve znamení Štíra nebývají klasicky krásné, ale vždy velmi přitažlivé a mají sexy-appealu na rozdávání. Když si někoho vyhlédnou, obvykle ho dostanou. Překypují energií a často střídají partnery jenom proto, že ti jim nestačí. Nerady se nudí a proto jsou i v sexu velmi vynalézavé a partnera často překvapí neobvyklým návrhem. Tím nejvíce zaskočí Ryby, ale i Blížence, kteří jsou v jádru stydliví. Zato soužití s Beranem bývá tak plné vášně, až se to nedá skoro vydržet. S Býkem jsou klidnější.

2. Lev – muž

Nevěřte povídačkám, že Lev je lovec, většinu času prospí a je od přírody líný. Ale jako partner je muž Lev pro ženu výhrou. Dokáže ocenit, že je milován a ze všeho největší radost mu dělá, když spoji partnerku umí potěšit. Na rozdíl od jiných znamení dokáží tito muži po celý život mnohem více dávat než brát. Ovšem jen v případě, že cítí podporu, lásku a oddanost. Při svádění potřebuje Lev jasné signály, že má vyrazit a zaútočit. Nerad si věci domýšlí. Lvi bývají skvělými milenci, jsou přímočaří a nikdy nemají dost. Těší je si hrát a nacházet nová, nečekaná potěšení. Obvykle si velmi rozumí s Pannami a s Váhami, ovšem nejvášnivější noc je čeká s ženou ve znamení Štíra. Tam ale téměř vždy jde jen o krátkodobý, za to velmi intenzivní vztah, na který oba jen tak nezapomenou.

1. Panna – žena

Pro mnohé to je asi překvapení, ale pokud jde o vášeň, jsou ženy Panny vždy na vrcholu pomyslného žebříčku. Oplývají přirozenou krásou a většina z nich si i do vysokého věku zachovává téměř dívčí tvář, za kterou se ale skrývá obrovská dávka smyslnosti. Panny jsou velmi loajální, oddané a muž, který je dokáže náležitě ocenit, si jen může gratulovat. Protože sex s Pannou se téměř vždy podobá splněnému snu o dokonalém milování, plném vzájemného tělesného i emocionálního propojení. Ženy narozené v tomto znamení jsou velké tajnůstkářky. Ani nejbližším kamarádkám se často nepochlubí se svými erotickými zkušenostmi, o to více jich ale obvykle mají. Objevit jejich nespoutanost se ale nepodaří každému, nejčastěji končí v náruči Štírů nebo Lvů. Celoživotní problém mívají s muži ve znamení Blíženců, jejich vztah bývá téměř vždy ambivalentní, milují se i nenávidí, ale lepší sex už s nikým jiným asi nezažijí.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související