Horoskop na květen: Přichází čas jednat

foto: Unsplash

Květnové energie nás popostrčí k činům, o kterých už dlouho přemýšlíme, uvažujeme a přemítáme. Začátek měsíce bude ještě vhodný k posledním rekapitulacím, pak se ale pohnout ledy. Tenhle květen rozhodne mnohé.

Ať už cokoli již dlouho odkládáte, tak právě květen vám přináší skvělou příležitost to rozseknout. Pokud to jen trochu půjde, neodkládejte nic a konejte. Ve vztazích i v práci. Mnohé se změní i ohledně zdraví, takže jestli stále zapomínáte se objednat na preventivní prohlídku, nebo máte jít na nějaký lékařský zákrok, je správný čas. Vše, co dlouho bublalo pod povrchem, chce ven. Vyřešit, vyčistit, obnovit nebo opustit… Týká se to především vztahů, ale i zdraví a našeho životního stylu.

První květnové dny budou ještě klidnější, ale jak se bude blížit úplněk (16.5.), který je tentokrát ve Štíru, pocítíme prakticky všichni potřebu si mnohé vysvětlit, rozseknout a říct si, jak se věci opravdu mají. Ta energie bude všudypřítomná. Nepropásněte ji. Podobně příznivá situace se nezopakuje dlouhé týdny. A věřte, že když zmobilizujete síly a uděláte to, bude vám o poznání lépe. Jako by se rozhrnula opona a vše je najednou jasné. Takhle to prostě má být. Zmizí veškeré pochybnosti a vy budete moci vykročit směrem k jiné, nové budoucnosti.

A co čeká konkrétně právě vás? Kartářka Sandra Pavlů se jako každý měsíc podívala do svých unikátních hvězdopraveckých karet a připravila předpověď pro každé znamení zvěrokruhu.

horoskop
foto: Sandra Paulů

Býk (21.4. až 21.5.)

V posledních týdnech jste neměli úplně šťastné období, ale vaše cílevědomost a přirozená inteligence budou znovu slavit úspěch. Květen vám do života přinese hodně nových, zajímavých příležitostí, zejména, co se kariéry týká. A vy se po delší době začnete cítit znovu na koni. S láskou je to kapku horší, přijdou nějaké nesrovnalosti a nedorozumění, ale berte je jako skvělou možnost vše vyřešit. Vím, že to neděláte rádi, máte sklon volit raději pohodlí a klid než případný konflikt. Ale zkuste aspoň trochu popřemýšlet, zda není čas udělat první krok, omluvit se a nabídnout ruku ke smíru. Druhá strana na to docela čeká a hodně by to ocenila, věřte mi.

Blíženci (22.5. až 21.6.)

V minulých týdnech jste se soustředili především na práci, ale zvýšenou péči by zasloužily i vaše vztahy. Nastal čas se opět setkat s těmi, které máte rádi. Situace doma bude poměrně stabilní, nějaký malý spor tu vidím, ale půjde spíš o maličkost. Mávněte nad tím rukou, trocha velkorysosti vám prospěje a rodina ji ocení. Pozor si dejte na své zdraví. Dost jste ho teď zanedbávali a je na čase to napravit. Stejně jako vše, co odkládáte dlouhé týdny. Vážně věříte, že vám to znovu projde a vám bude znovu odpuštěno? Na květen tu pro vás vidím riziko, že byste mohli tentokrát narazit. Myslete na to a blížící se narozeniny berte jako mezník. Je ve vás hodně dobra, tak ho konečně pusťte ven. A uleví se vám, i všem okolo.

Rak (22.6. až 22.7.)

Už to tak na světě chodí, že mnohé hezké chvilky bývají vyvážené těmi obyčejnějšími, nebo i méně příjemnými. V první polovině měsíce vás doženou nějaké spory, budete se cítit dost pod tlakem, ale stůjte si za svým. Raději to rozsekněte jednou pro vždy. Jsou chvíle, kdy se ustupovat nevyplácí, a to je právě teď. V budoucnu si na to ještě mnohokrát vzpomenete a budete si gratulovat, že jste v sobě našli tu sílu si vše obhájit. Zdraví vás tentokrát podrží, v případě nejistoty se obraťte na přítele svého nejbližšího, neodmítne pomoc. Máte dar říkat věci hodně na rovinu, ale zrovna v tomto období by bylo dobré zaujmout taktičtější stanovisko a zahrnout do svého jednání i velkou dávku diplomacie. Vyplatí se vám to.

Lev (23.7. až 22.8.)

Dokážete brát život s lehkostí, kterou vám mnozí závidí, ale přílišná lehkovážnost by se vám právě teď nemusela vyplatit. Jste trochu snílek, ale také dobře víte, že ne vše vždy vyjde, jak si představujete. Brzy vás překvapí nečekaná zpráva, která bude signálem k velkým změnám ve vašem životě. Je možné, že půjde o novou pracovní nabídku nebo začátek velkého přátelství či dokonce novou lásku. Každopádně to bude silné a zásadním způsobem to ovlivní váš další život na dlouhou dobu. Pozor si dávejte na své finance. Jste velmi velkorysí, což by se vám mohlo stát osudným. Květen vás zastihne trochu nepřipravené, ale vážně nemusíte každému vyhovět. I vy se naučte občas říci ne.

Panna (23.8. až 22.9.)

Málo platné vaše kouzlo osobnosti očaruje každého, s kým se potkáte, a v těchto dnech ještě zesílí. Neodříkejte si nic, co přináší radost a užívejte života, přízeň osudu je na vaší straně. Je dost pravděpodobné, že do vašeho života zasáhne láska. Nečekaná, vášnivá, zakázaná. Silou komety. To nebude jen tak obyčejné vzplanutí, tady půjde o mnohem víc. A záleží jen na vás, jak s tím naložíte. Raději zapojte rozvahu a rozum. A nebo se tomu zcela poddejte, možná se to přežene stejně rychle, jako to přišlo. A pokud ne, mělo to tak být. Stejně jste na to dlouho čekali, tak si to užijte. Klidně plnými doušky. Každý má právo na svůj kousek štěstí a vám ho tento květen přichystal plnou náruč.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Nedokážete na to přestat myslet, ta vzpomínka ve vás pořád žije a neustále se palčivě připomíná. A bude tu pořád, dokud se k ní nepostavíte čelem. Raději to udělejte hned, letošní květen je k tomu jako stvořený. Zejména jeho druhá polovina, od úplňku do novoluní, je ideální pro vyřešení starých sporů. Květen vám k tomu přichystá ty nejlepší podmínky a vy pocítíte chuť a sílu podniknout i odvážnější věci. Po dlouhé době vás znovu zaplaví příval nové energie. Až si tím projdete, budete se cítit jako znovuzrození. Začnete se mnohem více usmívat, což na vás přitáhne pozornost druhého pohlaví. Ale pozor na flirty, pokud je nezastavíte, dost možná nedopadnou dobře. A nebo tím rozpoutáte síly, které už nepůjdou zastavit. Ale třeba to tak má být?

Štír (24.10. až 22.11.)

Když něco opravdu chcete, máte slušný tah na branku, vaše laxnost je najednou ta tam, což vaše nejbližší dost mate. Dosáhnout svého pro vás není problém. A v tomto období dvojnásob. Připravte se, že vás tento květen čeká nějaký menší spor. Vy se při něm ovšem ukážete jako velmi velkorysý a šlechetný člověk, což vám zajistí tichou úctu okolí. A vyřeší se to, jen se to nebojte a jděte do toho. Pokud se rozhodujete, kam vyrazit na dovolenou či zvažujete změnu bydlení, pamatujte, že jihovýchodní strana je pro vás vždy příznivá.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Květen má pro vás mnohá překvapení, tím nejdůležitějším bude setkání, o kterém jste si mysleli, že už k němu nedojde. Jenže dokud to není vyřešené, bude potřeba nad tím nezavírat oči, sám od sebe ten problém rozhodně nezmizí. Ale nebojte, pokud zachováte rozvahu a dokážete se na vše podívat i z druhé strany, vše dospěje ke zdárnému konci.  V lásce vám tohle období úplně nepřeje, za to je tu velká šance na vylepšení finanční situace. Přijde nečekaně, ale o to příjemnější bude. Ohledně zdraví tu pro vás vidím zlepšení momentální situace, chce to jen nepodléhat špatným náladám, slušná dávka optimismu je určitě na místě.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Jste dítě štěstěny a květen vám to znovu připomene s nebývalou silou. Podaří se vám urovnat spor, který se táhne už dlouhé týdny. Blíží se i nějaké finanční dorovnání a hlavně se vám bude dařit ve vztazích. Ozve se vám někdo z minulosti, koho jste už dlouho neviděli, a vás to hodně potěší. Půjde pravděpodobně o ženu, ale u některých lednových zrozenců by to mohl být spíš kamarád nebo spolužák. Pozor si dávejte na žárlivost, tu svou i partnerovu, ta by mohla vše zkomplikovat. Ale pokud ji udržíte na uzdě, půjde vše jako po drátkách a vy si užijete krásný konec jara.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Nebuďte pro jednou tak tvrdohlaví, nic se nejí tak horké. Máte spoustu sil, tak jimi zbytečně neplýtvejte a soustřeďte se na to podstatné. A tím je pro vás úspěch v zaměstnání, to především. Ale ani lásku nepodceňujte. Občas máte ve zvyku ji přijímat jako samozřejmost, to ale tak pořád být nemusí. Květen vám chystá v této oblasti trochu nečekanou zkoušku. Jak ji zvládnete, je jen na vás. Já vám jen poradím, myslete sem tam i na druhé. I oni mají své sny a touhy a jistě ocení, když ucítí vás zájem či dokonce starostlivost. Žije se tak líp, uvidíte.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Už dlouho čekáte na něžnost a porozumění, jenže partnerův chlad vás nechal vystřízlivět. Není to příjemné, ale někdy i bolestné věci musí přijít a my se je musíme naučit odžít, abychom mohli vykročit novým směrem. Berte to jako ponaučení od osudu, že si máte víc vážit sami sebe, žít svůj život, ne těch druhých, a stát na vlastních nohou. Věčným přizpůsobováním se ztrácíte kousky vlastní osobnosti a důstojnosti, což určitě nechcete. Tak hlavu vzhůru. Květen vám nabídne i mnoho radosti a byla by škoda ji nepoznat a neprožít.

Beran (21.3. až 20.4.)

Vznětlivost, která vás už mnohokrát přivedla do problémů, se ozve i tentokrát. Květen bude plný energie, i proto se stihnete několikrát úplně zbytečně rozčílit a je docela možné, že jedna z těch hádek bude docela zásadní. To se týká především zaměstnání. Na druhou stranu vztahy v rodině se zřejmě uklidní, ve hře je i nějaké nečekané řešení. Nejdříve vás hodně zarazí, ale až celou situaci vstřebáte, uznáte, že takto je to opravdu nejlepší. Opatrní buďte ohledně financí, nějaká menší ztráta je dost pravděpodobná. Sice vás nepoloží, ale zamrzí. Nezadaní mají šanci potkat někoho hodně důležitého, tohle shledání vás ovlivní na hodně dlouho.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související