Horoskop na září: Ve vztazích převládne touha po harmonii

foto:: Unsplash

Máme za sebou emočně vypjatější léto, které mnohým způsobilo nemalé šrámy na duši. Byla to trochu divoká jízda – jako na horské dráze. Ale pozdní léto naštěstí nastolí energii vhodnou k uklidnění a nabrání sil. Nejsilněji to pocítíme ve vztazích, ale i v ostatních aspektech života by mělo září přinést prostor pro harmonii a nápravu škod.

Tak jako pomalu v září ubývá energie ze slunce, i v našich životech už nebude v nadcházejících týdnech tolik místa pro třaskavé situace, konflikty a radikální, unáhlená řešení. Všichni zatoužíme po klidu, nadechnutí a okamžicích, kdy si v tichosti urovnáme myšlenky. U mnohých, a zejména to bude platit pro všechna zemská znamení (Býk, Kozoroh) v čele s Pannami, nastolí první podzimní měsíc ideální konstelaci pro urovnání sporů, obnovení přerušených vazeb a nové začátky. I lásky.

Co má odejít, odejde, jen je třeba nechat věcem volný průběh. To platí především pro vzdušná znamení (Vodnáři, Blíženci a Váhy), ti by se měli soustředit hlavně na nápravu vztahů a investovat do nich velkou část energie. Vrátí se jim dvojnásobně. Ohnivá znamení (Berani, Lvi a Střelci) projdou nečekanou zkouškou, ale pokud uvěří ve vlastní síly, vzejdou z ní očištění a plní optimismu. Vodní znamení zvěrokruhu Ryby, Raci a Štíři zažijí klidnější období. Bude se jim dařit doma i v práci a mnozí z nich vyřeší také trable, které je trápily už dlouhé měsíce.

Úplněk v Rybách, který nastane 10. září v 11.59, bude důležitý zejména pro Panny. Ke slovu se dostane romantika a optimismus. I ti největší pesimisté začnou věřit, že věci se začínají obracet k lepšímu. Tato ryze pozitivní energie vyvrcholí 25. 9., kdy nastane novoluní a uzavřou se všechny smutky i nepříjemné představy o budoucnosti. Bude to ideální čas začít na vše nahlížet novým, nezaujatým pohledem a věřit v dobré síly. Jsou všude kolem nás.

Panna (23.8. až 22.9.)

Vím, zlomené srdce opravdu bolí a není snadné s tím žít. Zejména, když ani pořádně nevíte, co se to vlastně stalo. Patříte ke znamením, které se s tím vyrovnávají nejhůře, stále dokola si přehráváte všechny scénáře, hledáte chybu u sebe, u partnera… Řeknu vám jedno. Ať už je to jak chce, právě teď máte ojedinělou šanci za vším udělat tlustou čáru a jít dál. Vesmírné síly stojí při vás a jsou připravené vás podpořit a pomoci vám. Jen jim to musíte dovolit. Nadechněte se a rozhlédněte se kolem sebe. Je tolik krás v životě, na které byste se měli právě v tomto okamžiku soustředit. Zasloužíte si je vidět a užít si je. Což platí i pro ty, kteří trable s láskou momentálně nemají. Září pro vás bude velmi šťastný měsíc, kdy zažijete tolik hezkých věcí, že vám z toho půjde hlava kolem.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Milostné hrátky pro vás nikdy nebyly na první místě. Mnohem důležitější je pro vás pocit, že jste v životě obstáli. Ale někde blízko je člověk, který vás má opravdu rád. A pokud budete jen trochu chtít, zažijete spolu něco velmi hezkého. Tedy pokud se nenecháte zlákat líbivými představami, že vás si zaslouží někdo jiný. Práce není vše, vy spřízněnou duši potřebujete. Je na čase si to přiznat. Dobré vztahy jsou základem vaší životní spokojenosti a na tom byste měli stavět.

Štír (24.10. až 22.11.)

Milujete život a on miluje vás. Neradi se šidíte, máte rádi dobré jídlo, kvalitní oblečení, cestování, milování… A to vše si teď můžete dopřát. Je ve vás spousta vášně, tak ji pusťte ven. Nic vás nezastaví, nic vás neohrozí i nemoci se vám vyhnou. Ta touha, kterou v sobě dusíte už měsíce, potřebuje naplnit. Lákavé a snadné řešení se přímo nabízí, ale tím se nenechte zmást. Zamyslete se a dejte na svůj vnitřní pocit, už dlouho se vám snaží naznačit, co je správné. Tak ho konečně poslechněte.

Střelec (23.11. až 21.12.)

V posledních týdnech jste nebyli ve finančních záležitostech právě šťastlivcem, ale vaše cílevědomost, přirozená inteligence a pracovitost budou znovu slavit úspěch. Možná máte v poslední době pocit, že se osud spikl proti vám. Tak to ale není. Každý má občas lepší i horší dny a vy jste si tu svou porci smůly, zdá se, už vybrali. Aktuálně se můžete těšit na krásné září plné radosti. Asi jste už ani nedoufali, že vás něco podobného potká, ale je to tu. I vztahy v rodině se zklidní a ten spor, který doutnal pod povrchem, možná úplně vymizí.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Moc pracujete, ale to víte, že? Co možná ale nevíte, nebo si spíš nechcete připustit, je, že by to mohlo odnést vaše zdraví. Tím, jak potřebujete mít život nalinkovaný, přehledný a nekomplikovaný, si ho paradoxně komplikujete nejvíc. Rychlé a jednoznačné rozhodování není právě vaší silnou stránkou, ale tentokrát vám to šlo moc hezky a udělali jste dobře. Viselo to ve vzduchu už příliš dlouho a uvidíte, že se vám teď hodně uleví a bude žít o hodně veseleji. Září vám dodá novou energii poprat se s nepřízní osudu a díky tomu se vše otočí. Situace se zlepší doma i v práci, tam ještě o poznání více. Však si to taky plně zasloužíte.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

Je už to tak na světě zařízené, že hezké chvilky bývají vyvážené těmi obyčejnějšími, nebo i méně příjemnými. První polovina měsíce pro vás nebude úplně snadná. Doženou vás nějaké rodinné spory, ale stůjte si za svým. Vaše soustředění se na práci je úplně v pořádku, ale nezapomínejte ani na ty, které máte kolem sebe. Mají vás rádi a milé slovíčko potěší vždy. Máte dar říkat věci hodně na rovinu, ale zrovna v tomto období raději zaujměte taktičtější stanovisko. Vyplatí se vám to. Září vám v tomto směru nabídne nevídanou šanci, dopřeje vám klid vše si rozmyslet a zkusit přijít na to, kde je chyba. Berte to jako výzvu a dar.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Jsou chvíle, kdy se ustupovat nevyplácí, a to je právě teď. V budoucnu si na to ještě mnohokrát vzpomenete a budete si gratulovat, že jste v sobě našli sílu si vše obhájit. Touha po klidu a samotě, to je to, na co teď myslíte nejvíc. Vypětí posledních týdnů vám vzalo hodně sil, ale září by vám je mohlo navrátit. Bude potřeba i aktivní zapojení z vaší strany. Brzy vás čeká jedno závažné rozhodnutí, nebude lehké to rozseknout, ale pokud kromě rozumu zapojíte i srdce, odpověď se vyloupne sama. Jen ji neuspěchejte, tohle vás ovlivní na delší dobu, tak si dopřejte čas na rozmyšlenou.

Beran (21.3. až 20.4.)

Něco, o čem už dlouho sníte, je hodně blízko. Doslova klepe na dveře. Láska, že? Dost pravděpodobně tajná, zatím neprojevená a neopětovaná. Nebezpečí flirtu či nevěry je poměrně vysoké. Zvažte, zda vám to za to stojí, protože tentokrát, to dost pravděpodobně neutajíte. Odpuštění by trvalo hodně dlouho. Pokud se s tím ale dokážete smířit, významně se vám uleví a dodá vám to energii a elán pokračovat dál. Dobrá zpráva je, že tu vidím skvělou příležitost k uzdravení. Duše i těla. Zejména dlouhodobě nemocným by se mohlo významně ulevit.

Býk (21.4. až 21.5.)

Blýskání na lepší časy. Tak by se dal nazvat celý měsíc, který je právě před vámi. Mohlo by dojít i na splnění tajných přání, tak buďte opatrní v jejich vyslovování, vážně se může stát, že vyjde vše, po čem prahnete. Vaše vlídnost a přirozená krása si podmaní každého, s kým se setkáte. Bude těžké vám nepodlehnout. Co se týká práce, vše si dobře promyslete a postupujte opravdu velmi opatrně. Doslova zvažte každý krok, ukvapenost by mohla všechno zhatit. Pokud se v září zamilujete, což je velmi pravděpodobné, půjde o lásku, která vám vydrží hodně dlouho. Dojít by mohlo i na bývalé lásky. Není na čase někomu zavolat?

Blíženci (22.5. až 21.6.)

Hledání nových cest je vždy obtížné, ale vy to zvládnete. Vaše vnitřní síla je mocnější, než si myslíte a dar strhnout ostatní vás znovu vrátí na výsluní. Zejména po pracovní stránce se vám bude hodně dařit. Všichni vám naslouchají a váží si vašeho názoru, což dokážete skvěle využít. Pozitivní rozložení sil zavládne i ve vztazích, konečně urovnáte spor, který vás už dlouho trápil a do budoucnosti začnete hledět s hlavou vztyčenou. Láska, na kterou už dlouho čekáte, se blíží, jen ještě malou chvilku vydržte. Všechno má svůj čas a přijde, až budete úplně připraveni. Zaskočí vás nečekaně, za to velkou silou.

Rak (22.6. až 22.7.)

Ač by to do vás málokdo řekl, cloumají či lépe řečeno budou s vámi cloumat vášně, které nedokážete přemoci. A hrozí, že by vás mohly připravit především o rodinnou pohodu. Souvisí to s drobnými starostmi, které v současnosti kalí vaše dny, ale nebojte, když budete trpěliví a spolehnete se na vše stabilní, co kolem sebe máte, brzy se to přežene. Vezměte rozum do hrsti a zrekapitulujte si, co je pro vás opravdu důležité a co můžete postrádat. Pro druhé byste se rozdali, ale myslíte také na sebe? Je v pořádku pomáhat ostatním, ale nesmí to být na úkor vás samých.

Lev (23.7. až 22.8.)

Úspěch. Tak by se jedním slovem dalo shrnout následující období. Uplynulé měsíce jste opravdu tvrdě pracovali a přišel čas sklízet plody vaší píle. Během září vás dost pravděpodobně překvapí nečekaná částka, která vám připutuje na účet, ale rozhodně ji hned nerozfofrujte. Přijde vhod, protože další měsíce už tak příznivé nebudou. Co se týká vztahů, tam vám žádné citové kotrmelce momentálně nehrozí. Vztah, který máte, vydrží a zřejmě se ještě posílí. Pokud lásku zrovna hledáte, připlíží se velmi pozvolna a nenápadně. Psychickou pohodu vám pomohou udržet kamarádi, kterých kolem sebe máte opravdu hodně. Nezanedbávejte je. Jsou pro vás důležitější, než si myslíte.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související