Igor Orozovič plánuje koncertní šňůru a natáčí duet s Anetou Langerovou

foto: Matin Kubica

Herec a dnes i úspěšný zpěvák Igor Orozovič pokračuje nejen ve své herecké dráze, ale také té pěvecké. Letošní koncertní sezonu odstartuje se svojí sedmičlennou kapelou již 4. února 2023 v pražské Malostranské besedě. Následovat budou vystoupení po českých a moravských městech. Těšit se můžeme i na společnou píseň s Anetou Langerovou.

Mnohé fanoušky tohoto umělce jistě potěší, že se vrací se svým šansonově laděným repertoárem i do Ostravy a Brna. Naplánované jsou rovněž koncerty pod názvem Když chlap svléká tmu v Šumperku, Liberci, Plzni či Tišnově. Igor Orozovič vystoupí rovněž se svým recitálem v rámci doprovodného programu 65. ročníku Smetanovy Litomyšle a v divadelní části festivalu Colours of Ostrava. Zde bude uvedeno poslední dílo hudební ikony Davida Bowieho muzikál Lazarus, které proběhne v produkci Městských divadel pražských a právě Orozovič ztvární titulní postavu.

Je to dávno …

A aby toho nebylo málo, momentálně nahrává duet s Anetou Langerovou, který by měl spolu s klipem vyjít u Supraphonu začátkem května. „Je to dávno, co jsme se s Anetou seznámili, a Je to dávno se i jmenuje píseň, kterou jsme spolu teď nazpívali. Vždycky jsem věděl, že zase budeme spolupracovat, a jsem rád, že je to právě teď. Těší mě, že mezi českými zpěvačkami je někdo takový jako Aneta. Ta tentokrát odhalí tak jemnou pěveckou polohu, že to posluchače možná až překvapí. Ve studiu se při nahrávání na chvíli zastavil čas. Vznikla nesmírně křehká záležitost korunovaná expresivním hudebním gejzírem v závěru songu,“ přiznal Igor Orozovič.

Igor Orozoviič nezahalí ani herecky. Po Čapkově Hordubalovi na své domovské scéně Národního divadla hraje v inscenaci Naši furianti Ladislava Stroupežnického, která vzniká v režii Martina Františáka a bude mít premiéru 2. března 2023. Do kin právě vstoupil film režisérky Marty Ferencové Přání k narozeninám, kde Orozovič vedle Tomáše Kluse, Evy Holubové, Matěje Hádka či Jaroslava Plesla ztvárnil jednu z hlavních postav. Na opačném konci žánrového spektra je kriminální thriller na motivy románu Martina Goffy Cesta do tmy, který natočil pro Českou televizi režisér Jiří Svoboda. V březnu tohoto roku vypustí TV Prima temnou sérii Půlnoční zpověď. Nedávno vydal i singl Náušnice a nyní s producentem Igorem Ochepovskym chystá další.

Igor Orozovič & Co

4. 2. / Malostranská beseda, Praha
15. 2. / Dům kultury, Šumperk
25. 3. / První Patro, Brno
30. 3. / Lidové sady, Liberec
19. 4. / Měšťanská beseda, Plzeň
2. 5. / Divadlo Mír, Ostrava
5. 5. / Kino Svratka, Tišnov
23. 6. / Festivalové zahrady Smetanovy Litomyšle

Igor Orozovič

Po maturitě na gymnáziu studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Molièrova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi.

Od roku 2013 je členem Činohry Národního divadla v Praze. Vytvořil zde již mnoho rozmanitých rolí – například: Švandu ve Strakonickém dudákovi J. K. Tyla, Pana Cvrčka v Čapkově Ze života hmyzu, Jiřího Traxlera v revue O. Havelky V rytmu swingu buší srdce mé (2016 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál), Vasila Soleného v Čechovových Třech sestrách, Johna Majora v Audienci u královny P. Morgana, Johna Eastmana v Noční sezoně od R. Lenkiewiczové, legionáře Kalužu v Plukovníku Švecovi R. Medka, krále v Erbenově Kytici, Oronta v Molièrově Misantropovi a také Kreóna v Sofoklově Oidipovi.

V roce 2009 založil s Milanem Šotkem a Jiřím Suchým z Tábora Cabaret Calembour, který rozvíjí poetiku divadel malých forem a literárních kabaretů. Ke všem představením píše hudbu a podílí se na textech. Soubor získal cenu Český tučňák 2010 a 2012 v oboru Mladé divadlo. Cabaret Calembour našel svoji domovskou scénu v Divadle pod Palmovkou a se hrou Plejtvák, která získala Cenu Alfréda Radoka v kategorii Nejlepší původní česká hra roku 2013, pravidelně hostuje na scéně Divadla Ypsilon.

zdroj: Supraphon.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související