Robbie Williams natočil píseň s legendárním kocourem Felixem a připravuje své paměti

foto: Sony Music

„It’s Great To Be a Cat“, tak se jmenuje píseň, kterou nazpíval slavný zpěvák Robbie Williams. Vytvořil ji pro novou reklamu na kočičí krmení. Pro své fanoušky ale chystá zpěvák i další novinky. Například svou biografii ve spolupráci s Netflixem.

Milovník koček neodolal nabídce nazpívat píseň pro čtyřnohé mazlíčky. Při tvorbě písně se zpěvák inspiroval vlastními kočkami. „Jsem dlouholetým fanouškem koček. Měl jsem mnoho těchto čtyřnohých přátel a po pozorování jejich fascinujícího chování mohu s jistotou říct, že je skvělé být kočkou,” řekl zpěvák v pro FelixAndRobbie.cz při uvedení písně v rámci celoevropské kampaně.

Hraje druhé housle

Hudebník vystupuje v krátkém klipu po boku slavného kocoura Felixe. Williams ovšem hraje v klipu až druhé housle a snaží se nahrát chytlavý hit s velkým orchestrem. „V kampani poukazujeme na radost a zábavu spojenou se životem s kočkami. Věříme, že i díky Felixovi můžou být naši miláčkové nejspokojenější,“ řeklo vedení společnosti.

Překvapení pro fanoušky

Už loni v únoru se začalo šuškat o tom, že se Robbie Williams konečně dočká biografie. Nyní už jsou známé podrobnosti. Na Netflixu vzniká několikadílný seriál o této globální ikoně a neodolatelném baviči. Příběh se má zabývat vrcholy i pády zpěvákovy třicetileté kariéry jako člena skupiny Take That i jako sólového umělce. Kdy bude premiéra se zatím neví, ale předpokládá se, že životopisný snímek s názvem „Better Man“ možná Netflix slavnostně spustí 13. února 2024, kdy tento slavný zpěvák oslaví už neuvěřitelných padesát let.

Dokument se začal natáčet v květnu 2022 v Melbourne pod vedením režiséra filmu „The Greatest Showman“ Michaela Graceyho. Williams v něm bude hrát sám sebe, jeho mladší verzi pak ztvární britská hvězda Jonno Davies (Hudba mého života, 2019 či série Amazon Prime Hunters, 2020). Mezi dalšími herci se v dokumentu objeví Kate Mulvany (The Great Gatsby, 2013), Damon Herriman (Mr InBetween, 2018-2021) a filmař a herec Anthony Hayes. Dokument pojednává nejen o soukromí zpěváka, ale i o hudební kariéře tohoto nespoutaného umělce. V oficiálním prohlášení produkce film nazývá „satirickým muzikálem založeným na životě popové hvězdy“.

Strach sám ze sebe

Chybět nebudou ani archivní materiály, které ještě nikdy nikdo neviděl. Režisér dokonce slibuje osobní odhalení jeho komplikovaného charakteru. Vzhledem k tomu, že se celý život musel zpěvák během své kariéry pohybovat pod drobnohledem médií, těžko se pak vypořádával s obdivem a závislostí na omamných látkách. To vše i mnohem víc mělo fatální dopad na jeho psychiku. Dnes žije šťastně v manželství se svou ženou Aydou Field, se kterou vychovává tři děti – osmiletou dceru Theodoru, šestiletého syna Charletona a tříletou Colette Josephine, kterou jim odnosila náhradní matka.

Možná i díky těmto skutečnostem nedávno Robbie Williams v Rewind Podcast přiznal, že se obává toho, že bude znovu v centru pozornosti. „Jsem nadšený a nervózní. Ne však z toho, že to není dobré, protože to, co jsem zatím viděl, mi skutečně v dobrém slova smyslu vyrazilo dech. Já se spíše obávám reakcí diváků a médií. Doba je hodně jiná než dřív, všichni jsme zranitelnější,“ přiznal.

Mám jedinou ambici: Stát se slavným

Robert Peter Williams, kterému od dětství neřekl nikdo jinak než Rob, se narodil 13. února 1974 v malém městečku Stoke on Trent v Anglii do rodiny oblastního populárního komika Peta Conwaye. Podědil po otci geny baviče a už předtím, než nastoupil do školy, vystupoval v hospůdce „U Rudého lva“, kterou vlastnili jeho rodiče, a pro její hosty na pódiu zpíval a tančil. Rodiče vědomi si toho, že jejich syn touží po kariéře zpěváka, ho v 16 letech přihlásili do konkurzu na posledního člena nově vznikající skupiny Take That. To, že ho přijali, se Rob dozvěděl v den, kdy propadl u závěrečných zkoušek ve škole.

První podmínkou jeho vstupu do kapely byla okamžitá změna jména. Rob Williams pro manažera Nigela Martina-Smitha neznělo dostatečně lákavě. Pod jeho vedením se zrodil idol dívčích srdcí Robbie Williams a netrvalo dlouho, Take That stali jednou z nejoblíbenějších chlapeckých skupin v Evropě. Rob z toho ale nijak nadšený nebyl, jelikož snil o tom, že bude skládat vlastní písně. Nakonec ho nespokojenost ve dvaceti letech dovedla k alkoholismu a závislosti na drogách. Rok na to Take That opustil.

Bez podpory, ale s talentem

Média Robově sólové pěvecké kariéře nedávala moc šancí. Nastoupil do léčebny, sešel se se skladatelem Guyem Chambersem a šel si tvrdě za svým. Hned v první den spolupráce spolu během půl hodiny napsali singl Angels a další hity na sebe nenechaly dlouho čekat. Robova textařská upřímnost i smysl pro ironii ve spojení s Chambersovou chytlavou hudbou veřejnost nadchly a na následujících deset let se tak Robbie Williams stal jedním z nejpopulárnějších evropských zpěváků.

Podepsal kontrakt na 80 milionů liber, což je nejvyšší částka v historii pop music a je zapsán v Guinnesově knize rekordů, jelikož se 1,6 milionu vstupenek na jeho koncertní šňůru v roce 2006 vyprodalo během jediného dne. A k tomu všemu si ještě splnil svůj dávný sen, když dostal příležitost uspořádat jeden ryze swingový koncert v Royal Albert Hall.

Rob se dostal na vrchol. Během náročné koncertní šňůry v roce 2006 ale vyčerpáním zkolaboval a byl převezen do nemocnice. Sotva se dostal ven, musel jít do léčebny znovu; tentokrát kvůli závislosti na antidepresivech. Jeho jediným veřejným vystoupením se pak na dlouhou dobu stalo zpívání pro bezdomovce na vánočním charitativním večeru.

Zklidnění a rodina

Zařeknutí, že s koncerty je konec, však Robovi nevydrželo věčně. Od roku 2009 se čas od času objevil jako host nějaké televizní show, o rok později překonal své rozpory s ostatními členy Take That a nahrál s nimi první desku po patnácti letech.A aby životních změn nebylo málo, rozhodl se známý sukničkář, kterému postelí prošly desítky žen od slavných hereček až po fanynky, oženit se svou partnerkou Aydou Field.

Williamsova životní dráha byla zkrátka vždy rozporuplná. Nejspíš na tom má podíl i maniodepresivní psychóza, kvůli které je slavný zpěvák jednoho dne schopen užít si koncert pro sto tisíc lidí a druhý den zažívat pocity úzkosti a tvrdit, že už vystupovat nikdy nebude. Je tedy nejspíš jen otázkou času, kdy život znovu nabere nějaký nový, nečekaný zvrat.

zdroj: Dailymail.co.uk, Netflix.com, Wikipedia.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související