Ivanka Trump: Máma by byla nesmírně poctěna

foto: nakladatelství Moba

28. října dorazila do Prahy podnikatelka Ivanka Trump, dcera bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a české rodačky Ivany Trump. Z rukou prezidenta následně převzala ocenění pro svou zesnulou matku.

„Včera večer na Pražském hradě jsme měli s bratrem Donem tu čest převzít medaili Za zásluhy jménem naší maminky Ivany. Narodila se a vyrůstala v tehdejším Československu ve Zlíně, lyžovala za národní tým a navštěvovala Karlovu Univerzitu. Přes svůj pestrý život v zahraničí si stále udržovala hlubokou lásku k Česku. Vím, že by byla nesmírně poctěna tímto uznáním, stejně jako my, že jsme ho mohli převzít jejím jménem,“ nasdílela druhý den po ocenění Ivanka na svou sociální síť.

Ivana Marie Trump se narodila 31. října 1981 na newyorském Manhattanu jako druhé dítě bývalé české lyžařky a modelky Ivany Trump, rozené Zelníčkové a amerického byznysmena Donalda Trumpa. V dětství navštěvovala pravidelně se svými bratry Zlín, kam jezdila na prázdniny za prarodiči. Starší bratr Donald se na rozdíl od Ivanky a nejmladšího Erica naučil plynule česky.

V patnácti letech se vrhla na modeling. Přestože byla úspěšná, nakonec dala přednost studiu. Absolvovala přední americkou podnikatelskou školu Wharton School na Pensylvánské univerzitě. Stala se členkou správní rady kasinové společnosti Trump Entertainment Resorts a otevřela luxusní klenotnický dům na Madison Avenue. Pustila se i do vlastního podnikání a založila módní značku Ivanka Trump Collection. Svému otci Donaldovi Trumpovi pomáhala v roce 2016 při jeho kampani v rámci prezidentských voleb.

Stane se prezidentkou?

Přestože její otec nebyl příliš oblíbeným prezidentem, samotnou Ivanku jeho politické působení neodradilo. V Americe se dokonce hovoří o tom, že by mohla jednou sama kandidovat. Že by se jí to mohlo povést, byla přesvědčená i její matka Ivana Trump. Ve své knize Jak vychovat Trumpa (2017) uvedla, že její bývalý manžel možná nebude jediným Trumpem v Bílém domě. Kniha obsahuje mnoho zajímavých historek ze zákulisí života Trumpova klanu a je doprovázena rodinnými fotografiemi.

Zda se to její dceři jednou skutečně podaří, se ale Ivana Trump už bohužel nedozví. V červenci letošního roku tragicky zemřela po pádu ze schodů. Příčinou úmrtí byla podle soudních znalců nehoda, při které bývalá manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa utrpěla zranění trupu.

„Když jsem vyrůstala, moje matka mi neřekla, že žena může dělat, co chce. Ukázala mi to. Byla průkopnicí mezi muži a ženami. Tvrdila, že není nic, co by nemohla dělat na podpatcích. Naučila nás lovit ryby a pak uvařit to, co jsme ulovili,“ řekla při pohřbu své matky Ivanka.

Šťastné manželství s nešťastnou nemocí

Manželem Ivanky Trump je Jared Kushnera, majitel týdeníku The New York Observer. Ještě před svatbou v roce 2009 konvertovala k judaismu. Mají spolu děti Arabellu Rose, Josepha Fredericka a Theodora Jamese. Jared znovu bojuje s rakovinou štítné žlázy a nedávno podstoupil operaci. Lékaři mu rakovinu odhalili v říjnu 2019, kdy se podílel na jednáních o obchodní dohodě s Čínou. S touto informací přišel The New York Times 22. srpna, když dostal k nahlédnutí jeho memoáry Breaking History: A White House Memoir.

„V to ráno, kdy jsem cestoval do Texasu na otevření továrny Louis Vuitton, si mě lékař z Bílého domu Sean Conley vzal stranou v našem Air Force One. Řekl mi, že přišly výsledky testů a že to vypadá, že mám rakovinu a musím hned na operaci,“ píše v knize, kde přiznal, že se na začátku, kdy se o nemoci dozvěděl, rozhodl požádat doktora, aby nic neříkal ani ženě Ivance ani tchánovi Donaldovi.

zdroj: The New York Times, Vogue.com, DailyMail.co.ku


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související