Začal newyorský týden módy. Jaká bude sezóna jaro/léto 2023?

foto: Prabal Gurung (1), Altuzarra (1), Fendi (1)

Newyorský týden módy odstartoval za doprovodu extravagantní hudby, blikajících fotoaparátů a klapotu vysokých podpatků. Návštěvníci putují z jedné show na druhou a nasávají do sebe všechny nejnovější trendy. Jedna z nejdůležitějších módních akcí v mnohém napoví, co budeme příští rok na jaře a v létě nosit. Co tedy? Podívejte se.

Každoroční newyorský týden módy je zpět. A v plném lesku. Na přehlídkách i v hledišti se znovu objeví plejáda supermodelek, které obléknou ty nejprestižnější luxusní značky, jako je například Proenza Schouler. Tu založili v roce 2002 návrháři Jack McCollough a Lazaro Hernandez. Jejich modely si oblíbily i takové krásky jako Anok Yai, Bella Hadid, Kendall Jenner nebo Shalom Harlow.

Podle prvních přehlídek je více než jasné, že začátek příštího roku se ponese především ve znamení módních vychytávek ve stylu „party looku“. Svědčí o tom blikající Fendiho flitrové korzety, oslnivé šusťákové kalhoty značky Fe Noel nebo skutečně a doslova „mini mini“ od návrháře Prabala Gurunga.

Podívejte se na naši první ochutnávku nejlepších trendů pro příští rok a zůstaňte naladěni na krásné slunné dny. Newyorský týden módy neboli New York Fashion Week se pořádá pravidelně dvakrát do roka na newyorském Manhattanu, vždy v únoru a právě teď v září. Módní návrháři z celého světa zde předvádějí známým osobnostem i obchodníkům kolekce šatů pro nadcházející sezónu. A že je na co se dívat!

Historie New York Fashion Week sahá až do roku 1943, tehdy se konal první pod názvem Press Week. Svůj týden módy pořádají i další metropole po celém světě, jako je Paříž, Berlín, Tokio. Výjimkou není ani Praha, kde týden módy proběhl v minulém týdnu. Ten newyorský ale patří mezi nejprestižnější, ročně vygeneruje obrat kolem 1 miliardy dolarů a v mnohém zcela zásadním způsobem určí trendy na celou nadcházející sezonu.

zdroj: Marieclaire.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související