Jak o sebe pečovala Marilyn Monroe? V mnohém předběhla svou dobu

foto: Bontonfilm

Byla jednou z nejkrásnějších žen historie. A zájem o ni ani desítky let po její smrti stále neutichá. V čem bylo tajemství krásy Marilyn Monroe? Není bez zajímavosti, že její kosmetická rutina v mnohém rezonuje s tím, co nám přední odborníci na krásu radí i v roce 2022.

Momentálně boří rekordy ve sledovanosti životopisný film Blondýnka (Blonde, Netflix, 2022) a kult Marilyn Monroe znovu ožívá s nebývalou silou. Není divu. Snímek je velmi působivý a jeho hlavní představitelka, kubánská herečka Ana De Armas, je opravdu přesvědčivým ztělesněním slavné MM. Včetně jejích zářivě blond vlasů, které přirozeně tmavovlasé Aně překvapivě velmi sluší. A nádherné pleti. Ostatně o blond kučerách Marilyn Monroe toho bylo v minulosti napsáno už dost. Stejně jako o jasně červených rtech či bílých zubech… Za jejím tajemstvím krásy je ale mnohem víc. A v mnohém skutečně předběhla svou dobu.

Žádné slunce

Osobně jsem proti sytému opálení, protože se mi líbí být blond všude,“ prohlásila Marilyn kdysi. Dnes by ji za tento názor každý dermatolog velebil, protože dobře víme, co nadbytek slunečního záření s naší pletí dělá. Vrásky, pigmentové skvrny, ztráta hydratace i hrozba melanomu… V 50. letech minulého století se o tom tak moc nemluvilo, ochrana před sluncem byla v plenkách, ale zářivě světlá pleť symbolem krásy určitě byla. Alespoň pro tuto hvězdu Hollywoodu.

Čisticí oleje

Není to tak dávno, co se tahle kosmetická vychytávka stala hitem sociálních sítích. O přednostech čisticích olejů ale dobře věděla i slavná Marilyn, která byla jako doma v ordinaci dermatologa Erna Laszla, jehož stejnojmennou značku kosmetiky si prý velmi oblíbila. Čisticí prostředky na bázi oleje obecně lépe rozpouští nečistoty a make-up, které na sebe dokáží dobře navázat. Výsledkem je pak čistší a vláčná pleť. Vyhovují především normálním a sušším typům pleti, ale použít se dají i na mastnější, jen je třeba vybrat ty pro ně určené.

Vazelína a led

Marilyn Monroe měla údajně sušší pleť, proto velmi dbala na pravidelné ošetření hydratačním krémem. V oblibě měla běžné krémy jako je klasická Nivea nebo Eight Hour Cream od Elizabeth Arden. Nepohrdla ani obyčejnou bílou vazelínou z lékárny, kterou používala jako masku na tvář i krk. A aby udržela svou pokožku pevnou a napjatou, dopřávala své tváři pravidelné ledové koupele nebo si ji potírala kostkou ledu. Tento trik zlepšuje prokrvení pleti, takže pak působí zářivějším a mladším dojmem, zahání otoky a pozvedává rysy.

Glow efekt

Mnoho celebrit dnes přísahá na použití rozjasňovačů či třpytivých olejů. Stačí mrknout na sociální sítě, kde má většina takových příspěvků miliony zhlédnutí. Například krásná Hailey Bieber doporučuje poklepat Peptide Glazing Fluide ze své kolekce Rhode Skin na lícní kosti pro zářivější a mladistvější vzhled. I v tomhle ale Marilyn předběhla svou dobu. Používala úplně stejně svou oblíbenou bílou vazelínu. Stačilo pár doteků a zázrak byl na světě. Vyzkoušejte, funguje to i dnes.

Trik s bílou linkou

Za sexy ospalým výrazem slavné krásky stojí jednoduchý trik s bílou linkou v linii spodních řas, kterou pak lehounce přetřete světle hnědým stínem a rozetřete vatovou štětičkou. Ve spojení s kočičími linkami těsně na horními řasami otevírá oko, takže pak oči působí větší a jiskrnější. Zapomenout nesmíte ani na důkladně upravené obočí, které pohledu dodá jas. Marilyn dbala na to, aby jej měla dostatečně vysoko, což také vyvolává dojem větších očí.Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk, perkypear.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář