Mladší během pěti minut. Triky se sérem, leskem a korektorem…

foto: Unsplash

Jedním ze symbolů stárnutí pleti je ztráta jasu a hladkosti. Naštěstí ale máme prostředky a triky, jak obojí dodat a zářivou pleť tak znovu téměř ihned získat. Alespoň na oko.

Existuje docela dost kosmetických produktů, které dokáží navrátit pleti jas a vypnout ji. Hodně samozřejmě záleží také na vyvážené stravě, dostatku hydratace, tedy správném pitném režimu i spánku. Přesto kosmetika zmůže mnohé, zejména, když víte, jak ji správně používat. A od toho tu jsou odborníci, aby nám poradili. Make-up artistka Hillary Clark, zakladatelka Beauty HAC, se nedávno svěřila časopisu Glamour se svými zaručenými způsoby, jak rychle a zcela bezbolestně omládnout. Stačí znát tyhle tři triky.

1. Neviditelný lifting? Použijte sérum!

Zatímco třpytivý rozjasňovač může být skvělý způsob, jak rozzářit obličej pro večerní líčení, pro denní je nutné na to jít jinak. Vizážistka Hillary Clark doporučuje použít liftingové sérum a nanést je na lícní kosti a těsně pod obočí, jako poslední krok při líčení. Někdy se pro ten účel doporučují balzámy a lesky, s těmi ale vizážistka nemá dobrou zkušenost. „Trochu lepí, takže se vám na ně mohou přichytit vlasy a některé dokonce mohou zesílit účinek UV záření a vést tak k nepříjemnému spálení,“ říká Clark. Za to sérum považuje za dokonalý, neviditelný rozjasňovač. Ideální je podle jejích slov pro tento účel oční sérum s aplikátorem, který ho hezky pravidelně rozetře. „Často používám tento trik a vrstvím sérum na zvýrazňovač, abych dodala tváři rozměr a jas,“ vysvětluje Clark. Tohle prostě musíme zkusit!

2. Vyzkoušejte lesklé obočí

Pokud jde o rozzáření matné pleti, Clark říká, že nejdůležitější je zvýraznit všechna správná místa, včetně jednoho, který vás asi překvapí. „Smyslem rozjasňovačů je pozvednout lícní kosti a zároveň upozornit na dokonale hladkou pokožku,“ vysvětluje Clark. A jedním z jejích tipů, jak to udělat, je přidat trochu lesku do obočí. Nečekané že? Vizážistka je ale přesvědčená, že to funguje. Stačí prý jakýmkoli lesklým bezbarvým rozjasňovačem zlehka přejet oblouky obočí a vaše oči se ihned opticky zvětší a víčka vypnou i pozvednou. „Lesk rozšíří odraz světla a protáhne obličej,“ vysvětluje. No, rozhodně to stojí za vyzkoušení.

3. Použijte korektor

Kromě přidaného lesku na obočí existují další triky, jak posunout horní víčka vzhůru. Clark říká, že jednou z nejlepších metod je použít klasický korektor, ale nejen k zakrytí kruhů pod očima nebo zamaskování drobných nedostatků. Korektor vám skvěle poslouží i jako „příprava scény“ pro rozjasňovač.

„Chcete-li vytvořit dojem, že jsou vaše oči větší a pokožka kolem nich hladší, ještě před použitím zvýrazňovače naneste korektor jemnými tahy od kořene nosu směrem dolů a druhý tah veďte po spodním víčku k obočí,“ instruuje Clark. Samozřejmě velmi důležitý je správný odstín. Vždy raději volte světlejší, měl by se na pleti jakoby úplně rozplynout Pokud nemáte ten správný, klidně smíchejte dva až tři, abyste dosáhly ideálního odstínu. A teprve potom nanášejte zvýrazňovač do obvyklých míst, tedy na lícní kosti, mezi obočí nad kořen nosu, těsně nad horní ret, pod obočí a na lícní kosti. Neznám lepší způsob, jak rozjasnit matnou pleť, než je tento trik,“ tvrdí Clark.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související