Jak působit mladší? Klíčem k úspěchu je jas. Dostaňte ho do vlasů, pleti i outfitu

foto: Unsplash

Jasné, zářivé barvy si automaticky spojujeme s mládím, optimismem a radostí. A ty temné, tlumené se smutkem a stářím. Tak naše psychika funguje. Pokud tedy chcete, aby vás lidé vnímali jako mladší a sympatickou bytost, prosvětlete svůj účes, tvář i šatník.

Mladší díky vlasům

„Prosvětlení je obrovský trend,“ říká Tracey Cunningham, kadeřnice celebrit a autorka knihy True Color. Pokud hledáte ideální barvu vlasů pro toto léto, vsaďte na některou ze zesvětlujících technik, například balayage nebo ombré. A je jedno, zda jste od přírody bruneta či je vaše přirozená barva tmavší blond. „Prosvětlení se ale doporučuje i pro zrzky a skvělou službu vám udělají i jahodové či měďavé podtóny. Vše co září, je in,“ doplňuje Tracey.

Zářivá pleť

Alfou a omegou je hydratace, takže se zaměřte na hydratační pleťová séra a séra s vitaminem C. Přípravky se zvýšeným obsahem vitaminu C, který je velmi účinným antioxidantem, jsou mezi dermatology stále oblíbenější, protože mají opravdu prokazatelné výsledky. Zbavují tvář našedlého nádechu, dodávají jí svěží barvu, prozařují ji a také barevně sjednocují. Používají se především jako součást ranní péče na očištěnou a tonizovanou pleť. Přidat je můžete i do svého oblíbeného hydratačního krému nebo make-upu.

Správný make-up

Pokud nevíte, který zvolit, vyberte vždy ten podkladový barevný krém, který se na pleti jakoby rozplyne. Ideální je méně krycí a hydratační. Příliš krycí podklady vytvářejí dojem masky a usazují se ve vráskách, takže ty nebrat. Případné nedostatky zakryjte raději korektorem. A přidávejte do podkladu vždy trochu rozjasňovače.Anti-age díky barvám

Pokud chcete omládnout ve vteřině, vsaďte na bílou košili či svetr, bílá vás vždy rozjasní a je lichotivá k vaší pleti, v tmavé budete vždy působit trochu smutně. Čím jsme starší, tím víc bychom se měli vyhýbat tmavým barvám, naše pleť v nich vypadá tmavší a našedlá, což může vmžiku přidat pět i deset let. Naopak jemné pastelové tóny jako meruňková, lososová, pomněnková nebo barva zralých slunečnic je tím pravým omlazujícím koktejlem, navíc teď v létě jsou hodně trendy. Zapomínat bychom neměli ani na zelenou a pokud chcete volit přeci jen tmavší odstíny, zkuste čokoládovou či tmavě šedou, působí měkčeji než obligátní černá.

Trik s rtěnkou a linkami

Zářivé oči jsou jasným znakem mládí. Jak jich dosáhnout? Na hranu spodního víčka naneste bílou linku. „Tenhle trik pomáhá bělmu vašich očí vypadat jasněji, čímž oči vypadají větší a jiskrnější,“ vysvětluje make-up artistka Saffron Hughes. Dalším krokem je pak nanesení rozjasňovače do vnitřního koutku oka a těsně pod obočí. Tím se oči ještě více otevřou a rozjasní. Pak vezměte prodlužující řasenku a řasy po celé délce pořádně vytáhněte a natočte. V případě, že trpíte na kruhy pod očima a otoky, zvýrazněte pouze ty horní. Nalíčené spodní řasy zbytečně přitahují pozornost na oteklá spodní víčka.

„A jestliže ani po té nejste s výsledkem spokojené, zaměřte pozornost jinam,“ radí vizážistka. Použijte výraznou rtěnku, ideální jasně červenou zdůrazněnou jemný leskem, abyste přitáhly pozornost ke rtům místo k unaveným očím. Díky zářivě nalíčeným rtům se vaše tvář okamžitě projasní a působí mladší.

zdroj: www.express.co.uk, www.elle.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související