Proč vypadá Jennifer Lopez o 15 let mladší?

foto: Wikimedia Commons

Je jí 53 let. A když sledujete její video, na kterém bez jakéhokoli nalíčení, předvádí svůj rituál krásy, říkáte si, že má buď nějaký neuvěřitelný filtr či moc šikovného estetického chirurga. Nebo našla elixír mládí? Mnozí se kloní k té druhé variantě a nevěří, že by nebyla vylepšená alespoň botoxem. Tak jak to je, má slavná Jennifer Lopez nějaký tajný recept, jak vypadat minimálně o 15 let mladší?

Mladistvý vzhled Jennifer Lopez je předmětem diskuzí už mnoho let. A čím je starší, tím nabývá na síle, protože snad opravdu nestárne. Pravda ale, že pokud má za sebou nějaké zákroky estetické medicíny, není to vůbec poznat, protože vypadá neuvěřitelně přirozeně. Ona sama samozřejmě tvrdí, že za vším je jen zdravý životní styl a vlastní účinná kosmetika, kterou na sítích pravidelně propaguje. Mnozí jí to samozřejmě nevěří. Ale najdou se i odborníci, kteří se kloní na její stranu. Jednou z nich je i dermatoložka Andrea Suarez, která na svém YouTube kanálu vystupuje jako Dr.Dray. Ta poukázala na klíčové body, díky kterým může Lopez vypadat tak dobře.

Život podle Jennifer Lopez:

Neopaluje se

Tak tohle bude asi určitě pravda. Jennifer to zmiňuje v každém rozhovoru, kde se probírá její vzhled. Tvrdí, že už od svých 22 let důsledně používá krémy s vysokým ochranným faktorem a slunci se pokud možno zcela vyhýbá. Dermatoložka Suarez potvrdila, že jedním z velmi účinných způsobů, jak zabránit vzniku vrásek, ale i dalším příznakům předčasného stárnutí, například pigmentovým skvrnám, je používat širokospektrální opalovací krém, který má alespoň SPF 30 nebo vyšší. A to po celý rok, nejen v létě. Zejména na jaře je slunce hodně ostré, stejně jako na horách. A pokud možno se slunci příliš nevystavovat vůbec a samozřejmě nechodit do solárií.

Dobře a zdravě jí

Pravidelná přiměřená strava je podle lékařky tou nejlepší prevencí před stárnutím pleti. V ideálním případě bychom si měli (ano platí to i pro muže) udržovat stejnou váhu, abychom se vyhnuli nabírání a hubnutí, což naší pokožce vůbec neprospívá. „Nevím přesně, jakou dietu či jídelníček JLo dodržuje a ani si nemyslím, že by bylo dobré ho doporučit jako ideální stravovací plán, jelikož potřeby každého z nás jsou jedinečné a je nutné je přizpůsobit našemu životnímu stylu, věku i tělesné konstituci. Obecně lze říci, že vyvážená strava v rozumném množství, zahrnující zdravé tuky, dostatek bílkovin, vitamínů a minerálů a především vitaminu C, důležitého pro tvorbu kolagenu, je tím nejlepším pro zdravou a mladistvou pleť můžeme udělat, vysvětlila dále Andrea Suarez.

Hýbe a je aktivní

„Když sledujete její koncert, musíte obdivovat její neuvěřitelnou energii. Pokud jste viděli JLo vystupovat naživo, pravděpodobně mi dáte za pravdu, že z ní chuť do života přímo sálá. A to je i dalším důvodem, proč vypadá tak dobře. Vsasím se s vámi o co chcete, že je to tím, že je tak aktivní,“ říká dermatoložka. „Cvičí a tančí. Řekla to v mnoha rozhovorech. Už desítky let. Pravidelný pohyb je také velmi důležitý pro zdraví pokožky a celého těla. A viditelně omlazuje,“ dodává Suarez. Pokud si říkáte, že jste na některé aktivity už staří, začněte rychle myslet jinak. Nebo hledejte jiné, takové, které vás budou bavit a dokonale vás osvěží. Co třeba jóga?

Stará se o sebe

Pravidelná péče je základem pěstěné pleti. Jako každá známá tvář i Lopez samozřejmě dbá na svůj vzhled a pečuje o sebe se zvýšenou pozorností. Svými oblíbenými kosmetickými produkty (včetně značek jako Lancer, La Mer či Dr. Hauschka) se nikdy netajila. V poslední době ale nedá dopustit výhradně na produkty ze své vlastní kosmetické řady. „Používám každý den hodně make-upu. A je tedy pro mě velmi důležité mít kvalitní krémový čisticí prostředek, který je dostatečně jemný, aby nedráždil pokožku a zároveň dobře odličoval,“ svěřila se. A také věří v sílu pozitivního myšlení. Denně si prý recituje afirmace. Jedna z jejích neoblíbenějších zní: „Jsem mladá bez ohledu na věk.“ „Rozhodně si myslím, že krása vychází zevnitř – a je potřeba udržovat svou mysl, duši i tělo v harmonii. Když jste šťastní a cítíte radost a lásku, vypadáte dobře i mladistvě,“ řekla v rozhovoru pro magazín InStyle.

zdroj: www.express.co.uk, www.instyle.com, people.com, www.vogue.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související