Jak vypadat o deset let mladší? Reese Witherspoon ví, jak na to

foto: Netflix

Pokud si myslíte, že hollywoodské krásky mají nějaké tajné tipy, jak vypadat stále mladě, svěží a fit, pak máte samozřejmě pravdu. Ne vždy to ale musí být předražené procedury na luxusních klinách. Jak dokazuje Resse Witherspoon, i tři jednoduché kroky v péči o pleť zmohou opravdu hodně.

Je jí 46 let, ale vypadá stále jako holčička. Když se fotí se svou 22 letou dcerou Avou Phillipe, vypadají skutečně jako sestry. Co se za mladistvým vzhledem matky tří dětí skrývá? Plastiky to nejsou. Jak se nedávno svěřila na Instagramu, za vším je správná péče o pleť. Skvělé na tom je, že je velmi jednoduché ji napodobit. Takže, na co bychom při ošetření pleti neměly podle Reese Witherspoon rozhodně zapomínat?

Dokonalé a šetrné odlíčení

Reese zdůrazňuje, že odlíčení je pro ni stěžejní částí kosmetické rutiny. Sází na přípravky na bázi oleje, které pleť očistí šetrně, jemně a zanechají ji krásné vláčnou a hydratovanou. Ona sama používá čisticí olej Ceramide Replenishing Cleansing Oil od Elizabeth Arden, ale stejně tak můžete vyzkoušet například čisticí olej Black Cleansing Oil od Erborian (prodává Sephora) nebo Neutrální čisticí a odličovací olej od Saloos, který má tu výhodu, že neobsahuje žádné esenciální oleje a je tudíž vhodný pro všechny typy pleti, obzvláště tu jemnou a citlivou.

Domácí masáž

Masáž obličeje se může zdát mnohým jako nekonvenční či zbytečný krok, ale pokud to funguje na Reese Witherspoon, proč ji nenapodobit? Navíc použití obličejového válečku dokáže snížit, přinejmenším dočasně, otoky a váčky pod očima. Zejména pokud váleček předem vychladíte v lednici. A jestli se ptáte, proč je taková masáž účinná, je to jednoduché. Chcete-li, aby pokožka působila mladě a hezky napjatě, musí být správně prokrvená a k tomu je taková masáž jako stvořená. Válečkem vždy přejíždějte směrem vzhůru a od nosu směrem přes líce ke spánkům. Tak, aby se pokožka co nejvíce vypínala. A určitě nezapomínejte ani na krk. I tady platí – vždy masírujte odspoda nahoru, nikdy ne naopak.

„Je to tak skvělý pocit,“ tvrdí Reese. „Dělám to každé ráno. Pomáhá mi to zbavit se tmavých kruhů pod očima,“ svěřila se.Jemný peeling

Po masáži používá Reese pravidelně jemný peeling s kyselinou mléčnou a glukonolaktonem, který urychluje obnovu buněk a napomáhá tak k zářivě hladké pleti. „Je to velmi jemné,“ vysvětluje Witherspoon, která si oblíbila vícesložkový přípravek Prevage od Elizabeth Arden. Na podobném principu ale funguje celá řada dalších kosmetických sér, krémů či tonik. Vyzkoušet můžete například výrobky od značek Medik8, Neostrata, Dr.Jart+, Youth to the People a dalších.

A rada navíc: Reese Witherspoon ještě zdůrazňuje, že nikdy nezapomíná svou pleť náležitě hydratovat a to i na noc. Který hydratační krém miluje nejvíc, už neprozradila, ale najít si ten svůj už pro nás nebude problém. Hlavní je, nezapomenout ho použít.

Zdroj: www.marieclaire.com, www.glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související