Seriál Koruna: Závěrečná řada je tu. Řeší především smrt Diany

foto: Netflix

Netflix 6. sérii seriálu z prostředí královské rodiny rozdělil na dvě poloviny. První dorazila v podobě čtyř epizod 16. listopadu. Na zbylých šest posledních dílů seriálu Koruna si diváci počkají do 14. prosince.

Možná se to zdá být neskutečně dlouho, ale seriál Koruna (The Crown) je tu s námi už od roku 2016. Tato unikátní série zachycuje osudy britské královské rodiny za vlády Alžběty II. Zhruba od jejího nástupu na trůn až po začátek nového tisíciletí. Každé dvě řady se kompletně obměnilo herecké obsazení a vyprávění poskočilo o notný kus v čase. Vždy jsme se dočkali dramatického zpracování klíčových událostí, jichž byla královská rodina v té době účastna.

Poslední série

Aktuální obsazení, v čele s Imeldou Staunton, bude poslední. Scénáristé už dopředu jasně řekli, že by si netroufli dění v královské rodině vyprávět až do současnosti, takže se dočkáme ztvárnění období, které předcházelo smrti princezny Diany (Elizabeth Debicki). A toho, co se dělo potom. Děj 6. série vyvrcholí seznámením jejího staršího syna s Kate Middleton a začátkem jejich vztahu.

V hlavních rolích se v seriálu mimo Imeldy Staunton představí i Jonathan Pryce, Lesley Manville, Dominic West, Olivia Williams, Elizabeth Debicki, Claudia Harrison, Marcia Warren, Bertie Carvel, Khalid Abdalla, Salim Daw, Lydia Leonard, James Murray, Sam Woolf, Rufus Kampa, Fflyn Edwards a Matilda Broadbridge. Novými tvářemi budou Meg Bellamy jako Kate Middleton a třeba Ed McVey s Lutherem Fordem jako starší verze bratrů Williama a Harryho. Autorem série je Peter Morgan.Diana

Netflix uvádí, že v šesté řadě začíná rozkvétat vztah mezi princeznou Dianou a Dodim Fayedem. Ten ale záhy ukončí osudová cesta autem s ničivými následky. Princ William se po matčině smrti snaží zapadnout mezi spolužáky na Eton a monarchie se pokouší popasovat se smrští negativních názorů veřejnosti. Královna vyhlíží své jubileum a přemýšlí o budoucnosti monarchie, zatímco se Charles žení s Camillou a William prožívá love story s Kate.

Scenárista Peter Morgan se rozhodl své největší dílo popisující peripetie britské královské rodiny dějově ukončit v roce 2005. 6. série jako jediná kompletně vznikla po loňské smrti Alžběty II. A smrtí bude i víceméně začínat. Filmové servery a kulturní rubriky napříč světem se shodují, že tragický odchod princezny Diany bude patrně ústředním motivem úvodních dílů novinky.

Vedle pařížské nehody tedy s jistotou dojde na smrt královniny sestry Margareth, smrt královny matky, ale i veselejší záležitosti jako je svatba Charlese s Camillou či začátek vztahu mezi Williamem a Kate. Proslulá Downing Street 10 tehdy celou dobu patřila Tonymu Blairovi. Toho v šesté sérii opět ztvární Bertie Carvel.

zdroj: Netflix.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář