Legendární kapela Lucie se po 20 letech chystá s filharmonií znovu do opery

foto: Ondřej Pýcha

Jedna z nejúspěšnějších českých pop-rockových kapel Lucie se po dvaceti letech vrací k unikátnímu projektu Lucie v opeře. Tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru a s novými aranžemi svých písní.

Z dlouho očekávaného turné vznikne nahrávka nejúspěšnějších skladeb, které ještě před Vánoci vyjdou ve formě nového alba, spolu se speciálními bonusy v podobě vybraných sympho remixů největších hitů zpracovaných úspěšnými mladými českými a slovenskými producenty.

Graficky stylizované, retrospektivní lyric video vytvořil pro kapelu ve spolupráci s Michalem Dvořákem Vítek Čermák, respektovaný režisér, kameraman, tvůrce videoklipů, animací, VFX a dlouholetý spolupracovník HBO i spolutvůrce projektů Vivaldianno Shining Venice nebo iMucha show. 

„Demo písně Černí Andělé jsem tehdy natáčel na mou baskytaru Aria PRO 2 na magnetofonový kazeťák (psal se rok 90). Protože jsem tehdy vlastnil pouze baskytaru, nahrával jsem to pro správnou kytarovou iluzi zpomaleně a až poté pouštěl v reálné rychlosti,“ vzpomíná s úsměvem baskytarista P.B.CH.

Vzhledem k tomu, že se blížil čas na natáčení alba In The Sky, tak na kapelu apeloval sám David Koller, že by se co nejdřív měl dodělat text. „S Robertem jsme spojili příjemné s užitečným a šli psát text do vinárny „U Rarášků“ v Mikulandské ulici. V této ulici mimochodem zkoušela skupina Lucie ve sklepě u Michala Dvořáka. Následně mě při zkouškách napadla ta basová figura, která song umocňuje. David pak dělal aranžmá v duchu Sisters of Mercy, protože jsme v té době hodně jeli i v gotice, načež Michal naprogramoval speciální samply bicích právě v tomto duchu. Byl to silnej motiv a song tím dostal jasnou, dynamickou strukturu s direktivními bubny, které tomu daly výsledný ‚power‘,“ dodává muzikant

Lucie v opeře Tour 2022 

Skupina Lucie nyní vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové.

Podmanivé spojení zvuku rockové kapely a symfonického tělesa umocní scénografie podtržená světelnou show. Společná energie naživo zasáhne pět měst. Lucie v opeře Tour 2022 začne 28. září v Ostravě a skončí 5. listopadu v Brně. Na koncerty se může těšit i publikum v Praze, Pardubicích a také Bratislavě. 

Oproti koncertu Lucie v opeře, kterým skupina své fanoušky nadchla v roce 2002, přichází kapela s ještě výpravnějším projektem. Turné fanouškům slibuje téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, jaký ještě neslyšeli. Zazní dvacet čtyři písní včetně hitů jako je Chci zas v tobě spát, Oheň, Medvídek nebo Černí andělé. Zazní ale i nové skladby. Písničkový setlist doplní instrumentální verze skladby Lucy in the Sky With Diamonds od The Beatles. 

zdroj: Lucie.cz, ww.umusic.cz 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související