Listopad podle hvězd: Novoluní přinese šanci na nové začátky

Unikátní předpověď z hvězdopraveckých karet
foto: Unsplash

Smršť emocí, která nás zastihla na počátku podzimu trochu nepřipravené, se konečně přežene. A abychom se mohli posunout, potřebujeme chvíli klidu, zastavit se, zamyslet a říct si, jak dál. V tom nám listopad bude hodně nápomocen a jeho překvapivě klidná energie nás ovlivní na dlouhé týdny.

Listopad letos začne z hlediska hvězd poněkud netradičně. Znamení Štíra, které mu z valné části vládne, je plné síly, vášně a emocí, ty ale budou na ústupu. Projeví se to už s novoluním 4. listopadu, kdy většina z nás pocítí úbytek sil, na druhou stranu nastane ideální konstelace pro splnění i těch nejtajnějších přání. Tuto chvíli bychom všichni měli využít k jistému zklidnění, ztišení a rozjímání. Pro další vývoj je to velmi důležité. Jen tak můžeme do svých životů pustit něco nového a připravit se na zlomové okamžiky, které nastolí úplněk v Býku 19. listopadu. Štěstí bude přát všem, kteří dokáží odpustit a hledět do budoucnosti s optimismem a očekáváním toho lepšího.

A co čeká jednotlivá znamení podrobněji? Astroložka a vědma Sandra Pavlů vyložila své oblíbené hvězdopravecké karty pro každé znamení zvlášť. Jejich předpověď není vždy jednoznačná, ale překvapivě přesná. Donutí vás přemýšlet a hledat nové cesty a zároveň upozorní na možná úskalí. Co tedy čeká jednotlivá znamení?

horoskop
foto: archiv autora

Štír (24.10. až 22.11.)

Neradi se ohlížíte zpět, ale právě listopad je vhodnou příležitostí to udělat. Popřemýšlejte, zda jste někomu, byť nechtěně, neublížili a není čas to napravit. Láska je poutem vaší rodiny, ale konec podzimu přinese i možný konflikt, který by bylo dobré utlumit hned v počátku. Jinak hrozí, že se přelije až do prosincových svátečních dnů. Zkuste projevit pro jednou dostatek velkorysosti a nadhledu. Už jen ten pocit, že to jste schopni udělat, za to stojí. Nezadaným letošní listopadový úplněk s velkou pravděpodobností přivede do života někoho nového a tuším, že by to mohlo být i hodně silné. Jen se neupínejte pouze na jednu možnost, ve hře jich tu je víc a až čas ukáže, která je ta pravá.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Nesplněné touhy, které vás už docela dlouho trápí by listopad mohl vyřešit. Ale asi trochu jinak, než čekáte. Někdy je ale opravdu nejlepší se na vše podívat z jiného úhlu. A pozměnit priority. Upnout se jen na jednu věc a přehlížet ostatní příležitosti je hrozně snadné a každý z nás k tomu občas sklouzne. Proto nám život občas pošle do života tu správnou chvíli, kdy si uvědomíme, že je třeba se posunout dál a nelpět na ně čem, co nefunguje. Rozhlédněte se kolem. Vaše štěstí je někdo hodně blízko. Jen ho přehlížíte, protože hledíte zbytečně daleko.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Právem se ptáte, proč zrovna vás si osud vybral, abyste pro druhé byli stálou oporou i majákem v temných dobách. Rovnováha vesmíru ale vyžaduje, aby někteří z nás nesli tuhle nelehkou úlohu. A hvězdy si vybraly vás. Berte to z té lepší stránky. Ostatní na vás spoléhávají, jste pro ně doslova a do písmene klíčovou postavou v jejich životech a nedovedou si je bez vás představit. Listopad ale i vašemu okolí nastaví zrcadlo a mnozí si uvědomí, jak moc důležití pro ně jste a dají vám to náležitě na najevo. Pokud se vám naskytne příležitost na změnu zaměstnání, využijte ji. Je tu velká šance, že si polepšíte, a i nový kolektiv bude přátelštější. Pozor si v tomto období dejte na flirty všeho druhu. Případná nevěra by vám přinesla víc problémů než radosti.

Vodnář (21.1. až 20.2.)

V posledních týdnech jste nebyli ve finančních záležitostech právě šťastlivcem, ale vaše cílevědomost, přirozená inteligence a pracovitost budou znovu slavit úspěch. Listopad vám do života přinese hodně nových šancí, zejména, co se kariéry týká. A vy se po delší době budete cítit znovu na koni. S láskou je to kapku horší, tady vidím nějaké nesrovnalosti a nedorozumění, opravdu jste přesvědčení, že to ani trochu není vaše vina? Vím, že to neděláte rádi, ale zkuste aspoň trochu zpytovat svědomí a popřemýšlet, zda není čas udělat první krok, omluvit se a nabídnout ruku ke smíru. Druhá strana na to docela čeká a hodně by to ocenila, věřte mi.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Listopadové novoluní a zejména dny po něm budou pro všechny Ryby nesmírně důležitým obdobím. Vaše věčně zasněná povaha se dostane do střetu s realitou všedního dne a bude na místě přehodnotit některé postoje. V nejbližší době vás čeká setkání s někým, kdo bude pro vás hodně důležitý, možná i osudný. Záležitosti srdce a lásky by se mohly vyřešit a vy posílíte příval nové energie. Nebraňte se ani případným nabídkám k podnikavosti, hvězdy jsou tentokrát zcela na vaší straně, a i větší risk by mohl vyjít. Jen to bude vyžadovat větší zapojení z vaší strany. Štěstí k vám nepřijde úplně samo, tentokrát mu musíte jít naproti.

Beran (21.3. až 20.4.)

Možná máte v poslední době pocit, že se osud spikl proti vám. Tak to ale není. Každý má občas lepší i horší dny a vy jste si tu svou porci smůly, zdá se, už vybrali. Listopad vám v tomhle hodně pomůže, zejména období kolem úplňku, který nastane 19. 10. bude pro vás velmi příznivé. Zkuste na vše hledět z té lepší stránky a stane se malý zázrak, opravdu si to dobré k sobě přitáhnete. Naučte se každý večer před usnutím poděkovat za vše hezké, co vám život ten den přinesl a do vaší duše se vrátí klid a vaše prudká povaha se viditelně zjemní. Brzy si toho všimnou i lidé ve vašem okolí a dají vám to velmi hezky najevo. Nemají to s vámi vždycky jednoduché, ale mají vás rádi.

Býk (21.4. až 21. 5.)

Vytratila se z vašeho života vášeň? Listopad by to mohl napravit. Čeká vás nějaký nezávazný flirt, nečekaný dárek od partnera nebo překvapení v podobě dávno zapomenuté lásky, která se vám ozve. Něco je zkrátka ve vzduchu. A vy se můžete těšit na krásné podzimní dny plné radosti. Asi jste už ani nedoufali, že vás něco podobného potká, ale jak říkám, je to tu! I vztahy v rodině se zklidní a ten spor, který doutnal pod povrchem možná i úplně vymizí. Čeká vás také nějaká cesta, ať už fyzická, nebo jen k sobě samým. Každopádně závěr podzimu vás zastihne v dobré náladě a mohlo by dojít i na splnění tajných přání. Těšte se!

Blíženci (22.5. až 21.6)

Přirozená inteligence, rozvaha a výmluvnost – tři atributy, na kterých obvykle stavíte a ve většině situací vás podrží. Listopad k nim ale přidá pro vás nezvyklý vnitřní klid, který vás zcela prostoupí. Využijte ho k myšlenkám, zda cesta, na kterou jste se nedávno vydali, je opravdu ta pravá. V tomto ročním období je vám nejlépe v přírodě, proto se snažte tam být co nejčastěji. Dodá vám tolik potřebnou energii a ty správné podmínky pro rozvahu, jak dál. Nejen prací živ je člověk a vidím tu pro vás skvělou příležitost, si po dlouhé době užít trochu volnosti a chvil plných silných emocí. Ovšem veskrze příjemných. Dovolte jim vstoupit vám do života.

Rak (22.6. až 22.7.)

Stále plujete na šťastném obláčku, a ještě vám to chvíli vydrží. Však si to také zasloužíte. Musela přijít chvíle, kdy vaše dobrotivé srdce někde ocení. Volba v lásce nebývá snadná, ale tentokrát jste měli šťastnou ruku, a já vám gratuluju ke správnému rozhodnutí. Vidím tu kolem vás ale i nějaké mráčky, ty ale brzo odfoukne svěží podzimní vítr. V zaměstnání je situace trošku komplikovanější, ale berte to tak, že vztah je vždycky důležitější. Dobré zázemí potřebujeme všichni a pokud ho máte, važte si ho. I nezadaní by se mohli dočkat hezkých chvilek, jen se neupínejte moc brzy. Karty napovídají, že vás čeká ještě něco mnohem lepšího.

Lev (23.7. až 22.8.)

Moc pracujete, ale to víte, že? Co možná ale nevíte, nebo si spíš nechcete připustit, je, že by to mohlo odnést vaše zdraví. Listopad přímo vybízí lépe se o sebe starat, zajít si na všechna preventivní vyšetření a jednoduše o sebe dobře pečovat. Jiné a lepší tělo už mít nebudete, tak zkuste hýčkat to, co máte. Když už se vám poslední dobou tak daří v lásce (a pokud ne tak to brzy přijde, vsaďte se), myslete víc na sebe. Ocení to nejen partner, ale především vy sami. Novinky čekejte i v zaměstnání, schyluje se k vašemu ocenění, finančně nebo alespoň pochvalou.

Panna (23.8. až 22.9.)

Nemáte to zrovna lehké. Tím, jak potřebujete mít život nalinkovaný, přehledný a nekomplikovaný, si ho paradoxně komplikujete nejvíc. Listopad vám ale přinese skvělou šanci, udělat si v duši pořádek, který tak milujete. Zejména ve vztazích by se mělo konečně vše vyjasnit. Spřízněná duše, která se kolem vás už točí velmi dlouhou dobu, dospěje k poznání, že bez vás by byl její život o hodně chudší a veškeré spory skončí sladkým smírem. Dokonce tak opojným, až se vám z toho zatočí hlava a podlomí nohy. Vaše vrozená střízlivost a smyl pro praktično vás ale podrží, nebojte. I v práci se vám bude dařit a pokud zrovna začínáte s nově rozjetými projekty, mají velkou šanci na úspěch.

Váhy (23.9. až 23.10.)

Rychlé jednoznačné rozhodování není právě vaší silnou stránkou, ale tentokrát vám to šlo moc hezky a udělali jste dobře. Viselo to ve vzduchu už příliš dlouho a uvidíte, že se vám teď hodně uleví a bude žít o hodně veseleji. Listopad si pro vás připravil i jedno velké překvapení, velmi pravděpodobně se bude týkat vaší kariéry, ale možná i vztahů, zejména v rodině. Zkrátka něco hodně důležitého, na čem vám záleží, se vyvine ve váš prospěch a vy z toho budete mít velkou radost. Jediné, co by vás mohlo potrápit, je zdraví. Hlídejte si především své dýchací cesty a pokud to jen trochu jde, posilujte svou imunitu dlouhými procházkami. Vyčistí vám nejen plíce, ale i hlavu, a to teď potřebujete ze všeho nejvíc.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související