Milánský fashion week nabídl nečekaná překvapení

Módní přehlídky jdou opět do popředí.
foto: MFW

Z anglické metropole se týden módy přesunul do italského Milána. A plejáda přehlídek měla i tentokrát velkolepé grády.

Přehlídky na jaro/léto 2022 ukázaly to nejlepší z módních domů Fendi, Versace, Max Mara, Jil Snader, Prada, Cormio či ATXV. Hvězdné show podpořily nejslavnější modelky jako Naomi Campbell, Karen Elson, Gigi Hadid, Shalom Harlow, Stelly Maxwell, Kirsten McMenamy, Kate Moss, Emily Ratajkowski, Iriny Shayk či Amber Valletty. Milánský fashion week se nesl v duchu velkorysosti a chuti zapomenout na ty podivné pandemické časy.

Max Mara

Značka se inspirovala vzpomínkami na dětství, jako jsou pruhy, sandály, perfektní uniformy. Italský look v nejlepší kvalitě, to jsou vlastnosti této ikonické značky, která je oblíbená po celém světě. Kolekce SS 2022 je plná kašmírových šatů, lehkých svetříků, topů a tříčtvrtečních kalhot. V barvách dominovaly pastelová, krémová, hnědá, červená, a to ve všech odstínech.

Kreativní ředitel značky Ian Griffiths se nechal inspirovat ikonickou francouzskou spisovatelkou a dramatičkou Françoise Saganovou. Kolekce Max Mara v sobě vždy skrývají o něco více, než je vidět na první pohled. Hnacím motorem kreativního ředitele Iana Griffithse, jež se stal za celé roky působení v této značce arbitrem italské elegance, je především neukojitelná zvídavost, která se stává leitmotivem jeho kolekcí. On sám je studnicí literárních, hudebních, divadelních i uměleckých odkazů, které jsou pak vetkány jako nejjemnější nitě do jednotlivých modelů. Ty pro jaro/léto 2022 jsou lemované jednoduchostí beatnického stylu ikonické francouzské ženy Françoise Saganové

foto: Alessandro Lucioni MFW

FENDI A VERSACE

Ve Fendi se Kim Jones nechal inspirovat stylem 70. let Biancou Jagger a Grace Jones. Na mole jsme mohli vidět maxi šaty, kaftany a pláštěnky v tyrkysových a mandarinkových barvách vhodných na procházky po Monte Carlu.

Dvě italské značky se spojili

Fendi a Versace uzavřeli milánský fashion week ve velkém stylu. Tyto dva proslulé módní domy spolupracovaly na přehlídce s názvem „Fendace“ – na které se Donatella Versace střídala s kreativními vůdci Fendi, Kim Jonesem a Silvií Venturini – Fendi, takže každý byl schopen navrhovat a inovovat jménem značky. Výsledkem byla okouzlující oslava módy a síly spolupráce.

Jil Sander

Lucie a Luke Meierovi tvoří již několik let dvojici nejen v životě, ale také v práci jako kreativní ředitelé značky Jil Sander. V červnu se jim narodila holčička a tato životní událost změnila jejich pohled na módu.

„Jde o přijetí pozitivní budoucnosti,“ řekla Lucie. „Ano,“ řekl Luke, “ děti jsou důkazem toho, že budoucnost musí být lepší.“

V této sezóně byly střihy a linie o něco víc oversize. Barevná paleta se nesla v duchu černé, bílé, hnědé a červené. Na jaro a léto návrháři zaexperimentovali s řadou pastelových barev, třásněmi či výšivkami z flitrů. Nové heslo Jil Sander je jasné: „volnost a hravost.“

foto: Alessandro Lucioni MFW

foto: Alessandro Lucioni, se svolením MFW

Emporio Armani

Velkolepá oslava 40 let od založení značky byla odrazem celé kolekce SS 22 plné jemných odstínů béžové, šedé a růžové, která se pak změnila i v odvážnější modrou, zelenou a červenou. 

foto: Filippo Fior, se svolením MFW

Nechyběly potisky, květiny, aplikace a večerní oblečení se skládalo z třpytivých flitrových šatů, topů a sukní. 


Móda se opět vrací na přehlídková mola

foto: NYFW

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související