Móda se opět vrací na přehlídková mola

Týden módy v New Yorku je zpět
foto: New York Fashion Week

Co se bude nosit příští rok? Fashion Week v New Yorku přilákal největší světové módní návrháře. Chystají se i do Londýna, Milána a Paříže.

I když je tato módní sezona ještě lehce omezena kapacitou návštěvníků, na mole se vystřídal celkem hojný počet designérů. Přesněji devadesát jedna a rozhodně měli, a ještě mají, co módním redaktorům a influencerům ukázat. Kromě slavných legend jako je Michael Kors, své kolekce ukáží i nováčci, jako Telfar, který je na NYFW poprvé. Móda prostě stále láká.

FACE TO FACE I ON-LINE

Týden módy v New Yorku slavnostně zahájila nezávislá návrhářka Collina Strada a jako každý rok ho jménem předsedy CFDA zakončí Tom Ford. Nechyběly ani další slavné módní domy jako Michael Kors, který letos slaví 40. výročí založení značky, Coach, Gabriela Hearst, Anna Sui a Carolina Herrera, Rodarte, Proenza Schouler, Peter Do, Puppets & Puppets, Maryam Nassir Zadeh, Vaquera nebo Eckhaus Latta.

K vidění je na mole i Moschino, jehož kreativní ředitel letos upustil od své tradiční zóny v Miláně, aby dal zcela mimořádně přednost přehlídce v USA. Móda je zpět, a to v mnoha podobách a na všech místech, kam patří.

Autor: Courtesy of Moschino
foto: COURTESY OF MOSCHINOA

Online své modely ukázali Oscar de la Renta a Helmut Lang. Jedinou velkou značkou, která se v New Yorku neukázala, byl Marc Jacobs. Ten svou kolekci podzim/zima 2021 představil už v červnu. Naopak po dlouhé době se na přehlídkovém mole v kolekci pro Proenze Schouler objevila topmodelka Gigi Hadid či své plus-size tělo ukázaly modelky Precious Lee a Candice Huffine v modelech Christiana Siriana.

Základní trendy jsou na příští rok jasné. V kolekcích většiny návrhářů se objevila nejen černá a bílá, ale i červená, žlutá, modrá hnědá či africké vzory. Šaty jsou většinou z hedvábí, či přírodní tkaniny. Nechybí ani kalhotové či sukňové kostýmy. Oblíbené budou letos barevné svetry delších střihů.

SLAVNÍ OPRÁŠILI PODPATKY

Na týden módy dorazily i slavné osobnosti jako herečka Katie Holmes, Alicia Silverstone a Lil Kim. Možná i ony se ukáží na následujícím večeru, kdy je ohlášen návrat jedné z největších módních nocí: Met Gala, které slibuje hvězdnou účast. Móda je teď hlavním tématem posledních týdnů. Což je dobře, jelikož vystřídala ve vyhledavačích slovo covid.London Fashion Week: 17. až 21. září

Na módním mole se představí Saul Nash, Yuhan Wang, KNWLS (dříve Charlotte Knowles), Stefan Cooke, Supriya Lele, Nensi Dojaka a Eftychia. Dále pak Simone Rocha, Erdem, LOVERBOY by Charles Jeffrey, Rejina Pyo a Richard Quinn. Trend udržitelnosti ponesou návrháři Richard Malone, Marques Almeida, S.S. Daley a Sonia Carrasco. Chybět nebude ani značka COS. Digitální přehlídky budou patřit Vivienne Westwood, Matty Bovan nebo Nicholas Daley.Molly Goddart, Margaret Howell a Halpern. Zda se objeví i Burberry, stále ještě nevíme.

Milan Fashion Week: 21. až 27. září

Čekají nás hlavní přehlídky módních domů jako Fendi, Prada, Versace, Giorgio Armani, Marni, Dsquared2, Jil Sander. Shuting Qiu a Lagos Space se fanouškům představí v digitální podobě. Bottega Veneta a Gucci budou chybět, jelikož odhalily své kolekce už v dříve.

Paris Fashion Week: 27. září až 5. října

Kdo se objeví v Paříži, to není ještě jisté, ale pokud naváží na přehlídky stálice, budou k vidění na živo Chanel, Dior a Louis Vuitton!

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související