Módní bible by Lara: Co z šatníku rozhodně nevyhazovat?

módní bible
foto: Unsplash

Krása této módní dekády spočívá v tom, že konečně můžeme nosit, co chceme! Trendy minulých desetiletí se sloučily a my tak máme možnost stvořit si svůj vlastní styl. Věřte nebo ne, ale retro je prostě nadčasové. A to nejen v oblékání, ale i v líčení.

Abychom si udělaly trošku přehled, je dobré vědět, co by nám ve skříni nemělo chybět a co si rozhodně ponechat. Proto jsem pro vás tentokrát sestavila módní bibli, podle které by se každá žena milující módu mohla řídit a inspirovat se.

Sukně, šortky a kalhoty s vysokým pasem

foto: Oficiální materiály prodejce

Dříve jsme nedaly dopustit na bokové úzké džíny i šortky, pak je ale vystřídal vysoký pas. A je pravda, že tyhle kousky stále tajně schováváme, což se právě teď dost hodí. Když je znovu vyzkoušíte, zjistíte, že pro každou z nás je knoflík vysoko nad pupíkem lichotivější. Tento styl byl velmi populární od 30. do 50. let 20. století ve formě sukní a poté znovu v 70. letech se zvonovými kalhotami. Naopak nízké džíny, byly základem módní kultury 80. let a grunge 90. let. Z módních přehlídek však vymizely v roce 2000.

Flanelové košile

foto: Oficiální materiály prodejce

Další základ 90. let a částečně i 80. let, kostkované flanelové košile na knoflíky zaznamenaly během posledních let velký návrat. Jde o součást nejen grungeové kultury, ale i té „hipsterské“. Chlapci, dívky, muži i ženy všech věkových kategorií mohou tento styl nosit k různým příležitostem. Kostkovaná flanelka je všestranný kousek, který doplňuje řadu vzhledů, stylů a postav. Takže pokud se vám válí někde vzadu ve skříni, šup s ní na módní světlo boží.

Crop Tops

foto: Oficiální materiály prodejce

Věřte tomu nebo ne, tenhle skromný oděv byl poprvé popularizován ve třicátých letech. A jelikož nikdy jeho obliba neutichla, každé desetiletí jej nějakým způsobem módní domy vracely v různých podobách. Největší boom cop topu nastal v roce 2010, který lze považovat za start dekády svobodomyslných a liberální mladých žen. Hodí se k šortkám, sukním, kalhotám. Pokud zvolíte kvalitní materiál a střih, může si ho dovolit i žena s kyprými tvary.

Pohodlné tenisky

foto: Oficiální materiály prodejce

Kultura ulice 90. let se vrací čím dál častěji a nezaměnitelným prvkem této doby byly tenisky. Letos je rozhodně obouvejte ke všemu. In budou zejména světlé barvy zkombinované s nápadnými bílými podešvemi, stylové modely v retro či chunky stylu.

Červené rty

foto: Unsplash

Milujete červené rty, ale chybí vám odvaha? Tak právě pro vás je to letos výzva. Tradiční červené rtěnky se totiž vrací zpět do módy! Pokud si nejste jisté, který odstín je ten nejlepší, nezbývá než to zkoušet a hledat ten pravý. Hlavně ten, který ladí s odstínem vašich zubů a nebarví je do žluta. Krásný je i efekt „slíbatelných“ rtů. Docílíte ho tak, že nanesete rtěnku do středu rtů a prstem rozetřete směrem ven. Pro lepší efekt pak rty ještě přetřete bezbarvým leskem.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související