Nápady na sexy účesy: Omlazují a zaberou jen pár minut

foto: Sony Pictures Classics

Pokud máte s jarem chuť na změnu, volte chytře. Odejít s dokonalým účesem od kadeřníka je samozřejmé, ale co pak? Když ovšem zvolíte správný střih, půjde vám to snadno i doma. Tyhle tři bezúdržbové účesy jsou zárukou úspěchu.

Na krátko pro skřítky

Pokud tenhle typ účesu budete hledat na zahraničních serverech nebo Instagramu, zadejte výraz pixie, neboli skřítek. To označení je vlastně velmi výstižné, protože tento kratší sestřih působí vždy velmi mladistvě, roztomile a svěže. Bez ohledu na věk. Má více variant, ale základem je vždy postupně vystříhaný krk a v horních partiích výraznější ofina. Je ideální pro všechny, kdo se nechtějí svým účesem příliš zabývat a touží vypadat stále skvěle. Pixie je střih ideální také pro ženy s jemnými řidšími vlasy, protože dodává účesu objem a činí je bohatšími.

Pokud však chcete z tohoto stylu vytěžit maximum, ujistěte se, že používáte produkty speciálně určené pro krátké vlasy, jako je vosk nebo sprej pro texturu na závěrečný styling. To vám pomůže udržet váš styl svěží po celý den. Při foukání se spolehněte na velký kulatý hřeben a nikdy nezapomínejte na objemové pěnové tužidlo.

Mikádo, neboli „bob“

Střih, který je (s různými obměnami) v kurzu už celé desítky let, nevyžaduje téměř žádný styling. Ať už zvolíte kratší variantu pod uši či delší na ramena, vlasy stačí vyfoukat přes hodně velký kulatý kartáč. Zkušení kadeřníci doporučují je brát po úzkých pramíncích, tím účes získá tvar a vlasy se nadzdvihnou u kořínků. Při foukání kartáč v ruce protáčejte a vytahujte vlasy do délky. To je trik, po kterém se vlasy pak krásné lesknou. Pokud dáváte přednost eleganci před ležérností, použijte žehličku, účes tak získá profi styl a zafixovaný lakem vydrží bez hnutí celý den.

Mladistvěji ale působí postupně sestříhaný bob, tzn. že vlasy jsou zhruba od uší prostříhány na různé délky. Není vůbec náročný na údržbu a hodí se pro ženy s přirozeně vlnitými vlasy. Ty stačí po umytí ošetřit hydratační pěnou a vyfoukat přes kartáč, nebo i nechat volně uschnout.

Ležérní uzel

V angličtině mu říkají „Cord Knot Bun“, tedy něco jako uzel na šňůře ve tvaru housky… A je fakt, že tenhle ležérní drdol tak trochu vypadá. Působí skvěle za všech okolností a na léto je jako stvořený. Vytvořit ho můžete z polodlouhých a dlouhých vlasů a nepotřebujete k tomu nic víc než hřeben, gumičku, sponku a lak. Podél tváře nikdy nezapomeňte uvolnit několik pramenů. Dodají účesu šmrnc a frivolnost. Zamotat lze vlasy na více způsobů, jen nikdy nezapomeňte zkontrolovat výsledek v zrcadle i ze stran a zezadu.

zdroj: www.glamour.com, www.latest-hairstyles.com, www.thehairstyler.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související