Hit léta: Uvolněný ležérní drdol. Snazší než čekáte…

foto: oficiální materiály prodejce Taft

Hodí se úplně ke všemu, není v něm horko a sluší všem. Ležérní drdol je sázkou na jistotu, jen se ho naučit. Mrkněte, jak na to!

To, co vypadá nejjednodušeji, může být někdy nejsložitější. A nebojte, podle tohoto návodu si dokonalý ležérní drdol zamotáte raz dva.

V angličtině mu říkají „Cord Knot Bun“, což lze s trochou nadsázky přeložit jako uzel na šňůře ve tvaru housky. Je fakt, že tenhle ležérní drdol tak trochu vypadá… Když bychom byli důslední, tak to ani není drdol, ale opravdu spíš uzel. Na názvu ale vlastně moc nezáleží. Důležité je, že tenhle frivolní účes vypadá skvěle za všech okolností. A zvládnete ho i sama. A s kamarádkou nebo třeba dcerou můžete zkoušet i další varianty.

Hodí se na pláž, do baru i na romantickou večeři ke koktejlkám. Sluší všem a je dost pravděpodobné, že si ho oblíbíte tak, že ho budete nosit celé léto. Takže naučit se, jak ho zamotat, se vám bude určitě hodit. A nepotřebujete k tomu nic víc než hřeben, gumičku, sponku a lak.

Jak zamotat ležérní drdol? Koukněte!

Jak během dvou minut vykouzlit ten nejkrásnější ležérní drdol vám ukáže vizážistka a kadeřnice Emma Chen.

Na jejím Instagramu ale najdete i další skvělé tipy na ležérní uzly, přípravky na správnou texturu vlasů i líčení. Tuhle dámu se rozhodně vyplatí sledovat.

A co s vlnitými vlasy?

Technika zamotání je podobná, efekt je ovšem na vlnitých vlasech vždycky trochu jiný. Víc uvolněný a na pláž či k bazénu ideální. Přirozeně vlnité vlasy v létě rozhodně nenarovnávejte. Naopak, ponechte jim volnost a dopřejte jim přirozenost. Před úpravou jen naneste trochu gelu na vlnité vlasy, který kudrlinky podrží ve tvaru, nebo je postříkejte slaným sprejem. U moře vystačíte jen s pár kapkami oleje, který zároveň vlasy vyživí a ochrání před sluníčkem. Na omotání můžete použít i různé stužky a další ozdoby.

Zdroj: www.glamour.com, www.latest-hairstyles.com, www.thehairstyler.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související