Pocta pro Ennio Morriconeho. Slavnému otci ji složí v Praze jeho syn

foto: Zdenko Hanout

Fanoušci slavného skladatele Ennio Morriconeho mohou jásat. Velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je právě zesnulý Morricone, proběhne v prosinci pod taktovkou jeho syna Andrea. Koncert plný filmové hudby se bude konat v pražské O2 areně.

Ennio Morricone – The official concert calibration. Tak se nazývá turné, které sám maestro Ennio Morricone začal připravovat již v roce 2019. Po více než po roce příprav Morricone jako kurátor dokončil celý velký koncertní program. Bohužel nás však 6. července 2020 ve věku 91 let opustil. Velké koncertní turné nakonec proběhne podle jeho přání. Bude zahrnovat i ikonické scény z nejslavnějších filmů, světelné efekty a na pódiu spolu se symfonickým orchestrem a velkým pěveckým sborem vystoupí sólisté, se kterými řadu let spolupracoval.

Taktovky se ujme syn

Dirigentské taktovky celé show se ujme jeho syn, Andrea Morricone a tímto gestem tak složí poctu svému otci v mnoha evropských i mimoevropských metropolích. Nebudou chybět ty nejznámější skladby z filmů Bio Ráj, Tenkrát na západě, Hodný zlý a ošklivý, Neúplatní a Mise. „Bude to hořkosladký zážitek, protože můj otec mi samozřejmě velmi chybí. Ale mít tu možnost uctít ho dirigováním velkého symfonického orchestru a sboru hrajícího jeho fenomenální hudbu, je skvělá a hluboce emotivní příležitost, jak se setkat a oslavit ho spolu s jeho fanoušky po celém světě,“ komentuje přípravu velkého koncertního turné Andrea Morricone.

Andrea Morricone je uznávaný hudební skladatel a dirigent, který se svým otcem mnoho let úzce spolupracoval. Za „The Love Theme“ z filmu Bio Ráj, které složil právě on, získali společně cenu BAFTA. Kromě filmové hudby Andrea Morricone diriguje a skládá velmi různorodou hudbu napříč žánry. Mezi jeho nejnovější práce patří téma pro World Expo 2015 „La Forza Del Sorriso“, které zpíval Andrea Bocelli. V rámci turné Ennio Morricone – The oficiál concert celebration dne 19. prosince 2022 v O2 aréně vystoupí i Český národní symfonický orchestr.

zdroj: JVS Group

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související