„Rozsah rasových předsudků jsem si uvědomil, až díky životu s Megan,“ přiznal princ Harry.

Vévoda ze Sussexu princ Harry to přiznal v rozhovoru s časopisem GQ.
Meghan a Harry
foto: Instagram Meghan Markle

Princ Harry (36) společně s Patrickem Hutchinsonem mužem, který v červnu zachránil při pouličních protestech příznivce krajní pravice, otevřeně během online rozhovoru diskutovali o rasismu. „Neměl jsem nejmenší tušení, s mou výchovou a vzděláním, co jsou to skryté předsudky. Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje,“ uvedl princ Harry v rozhovoru pro časopis GQ. Oči mu prý otevřela až jeho žena Meghan Markle (39).

„Jakkoliv je to smutné přiznat, trvalo mi mnoho let, než jsem si to uvědomil,“ dodal princ Harry. S tím, že mu pomohlo dívat se na vše kolem sebe očima jeho ženy Meghan. Její matka Doria Ragland je Afroameričanka, její otec Thomas Markle běloch.

Harry i Meghan se v posledních měsících hlasitě zastávali hnutí Black Lives Matter a rasové rovnosti. Sám Harry v rozhovoru s Hutchinsonem pronesl: „Myslím, že jednou z nejnebezpečnějších věcí jsou lidé na mocenských pozicích, ať už v politice nebo médiích, kteří si nejsou vědomi své vlastní zaujatosti.“

Problémy s médii, především bulvárními byly jedním z důvodů, proč princ Harry letos oznámil, že s rodinou přesídlí do Spojených států a vzdává se všech královských titulů. Ty prý byly prý vůči jeho ženě Meghan rasistické.

foto: Instagram Meghan Markle

Ve výše uvedeném rozhovoru se princ Harry dále přiznal, že trpěl tzv. nevědomým zkreslením, což dle jeho slov znamená, že ač nemusíte mít rasistické smýšlení, můžete se ve stresových situacích nebo i zcela mimoděk zachovat nevhodně. Třeba si odsednout od člověka tmavé pleti v metru, aniž by k tomu byl jakýkoli důvod. Při rozhovoru s aktivistou Hutchisonem, dále vyzdvihl jeho statečný čin, záchranu Bryna Malea. Na něj se v létě při demonstraci vrhl dav a on ho odnesl do bezpečí. „Myslím, že jsi zářným příkladem toho, jak by se člověk měl zachovat,“ uvedl princ.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související