Vévodkyně Kate po usmíření s Meghan řeší problémy dětí

I královské rodině se nevyhýbají běžné lidské starosti.
Kate Middleton
foto: Instagram Kate Middleton

Kdo by čekal, že nesváry v královské rodině zastaví právě ta, která je započala. Nelehké životní období Meghan Markle (39) přimělo její švagrovou Kate Middleton (38) k usmíření.

foto: Instagram The Royal Family

Manželka prince Harryho (36) totiž nedávno v rozhovoru pro New York Times přiznala, že letos v létě přišla o očekávané druhé dítě. A Kate se teď o to víc snaží o osvětu ohledně zdravého vývoje malých dětí.

V listopadu se Meghan Markle (39) o své nelehké zkušenosti rozepsala v článku nazvaném Ztráty, které sdílíme (The Losses We Share). „Bylo to červencové ráno jako každé jiné. Při přebalování syna jsem ucítila ostrou křeč v břiše. Zhroutila jsem se na zem. Se synem v náručí. Broukala jsem mu ukolébavku, abych nás oba uklidnila. Ta veselá melodie kontrastovala s mým pocitem, že něco není v pořádku. Zatímco jsem držela v náručí své první dítě, ztrácela jsem to druhé,“ popsala. 

foto: Instagram Meghan Markle

Přestože Meghan prý Kate s Williamem informovala už v červenci, teprve nyní se všichni dokázali usmířit. Kate, která má s Williamem tři děti ví, jak je mateřství pro ženu důležité, proto chtěla dát Meghan čas, aby se mohla se situací vyrovnat.

foto: Instagram The Royal Family

Důraz na správný vývoj

Sama Kate se kolem otázky dětí a vývoje velmi aktivně angažuje. Nedávno na Instagram vložila příspěvek průzkumu Five Big Questions, kde promluvila i o vlastních zkušenostech z dětství a rodičovství. Královská rodina tento průzkum zahájila začátkem letošního roku a konal se po celé Velké Británii. Cílem bylo zjistit zkušenosti rodičů s ranými léty dítěte, tedy od těhotenství až do pěti let věku dítěte.

foto: Instagram The Royal Family

Kate Middleton je totiž toho názoru, že je velmi důležité věnovat vývoji malých dětí maximální pozornost a být jim co nejvíce nápomocni. „Chci poděkovat všem, kteří poslali své odpovědi a zkušenosti. Je jich obrovské množství a je k nim připojeno spousta úžasných emocí,“ uvedla matka tří dětí (prince George, 7 let, princezny Charlotte, 5 let a prince Louise, 2 roky)

foto: Instagram The Royal Family

„Jde především o životy, ve kterých budou malé děti šťastné a zdravé. Sama se totiž čím dál víc setkávám s nejrůznějšími problémy, které mají vliv na vývoj dítěte. V dospělosti tyto děti pak trpí závislostmi nebo špatným duševním zdravím,“ svěřila se. A přiznala, že byla velmi překvapena skutečností, že až 90 procent dospělého mozku se vyvíjí do pěti let věku.

Kate také odpověděla na několik otázek týkajících se jejích nadcházejících plánů v roce 2021. Ty by mohly totiž mohly obsahovat i fakt, že s projektem pojede i do dalších zemí světa. „V mezinárodním měřítku vidím smysl, protože v konečném důsledku jde opravdu o globální problém, který nejsme schopni vyřešit přes noc.“

Související:

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související