Proč se doopravdy nestihl Harry rozloučit s milovanou babičkou?

foto: Wikimedia Commons

Po smrti královny vyplouvají na povrch další a další podrobnosti, co se ve skutečnosti dělo v královské rodině v den jejího skonu. I proč se s ní mnozí, stejně jako Harry, nestihli rozloučit.

Den smrti královny Alžběty byl přinejmenším poněkud chaotický. Celému světu se zdálo, že se všechno děje velmi rychle a nečekaně. Po týdnech spekulací kolem královnina zhoršujícího se zdraví vydal Kensingtonský palác 8. září odpoledne trochu tajemné prohlášení o jejím zdravotním stavu s tím, že lékaři se obávají o její zdraví. Bylo jasné, že je pravděpodobně opravdu zle a prakticky všichni příslušníci královské rodiny v tu chvíli spěchali do Skotska, aby se s Alžbětou II. naposledy rozloučili.

Harry byl nedaleko

Nicméně informace o tom, kdo přesně byl do Balmoralu pozván, byly poněkud roztříštěné a nepřesné. Zásahem osudu se stalo, že ve Velké Británii byl v tu chvíli i její „zlobivý“ vnuk Harry se svou ženou, kteří jinak, jak známo, žijí v USA. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přijeli do Evropy kvůli summitu One Young World, kde Meghan měla pronést hlavní projev. A ve čtvrtek, tedy v den, kdy královna zemřela, měl Harry pronést projev v Londýně při udělování cen WellChild Awards. Setkání s královnou Alžbětou II. ale v plánu neměli. Jako oficiální důvod bylo tehdy oznámeno, že si nestihnou zařídit nezbytná bezpečnostní opatření, která jejich návštěva u královny vyžaduje. Zda byl ale skutečným důvodem zhoršující se zdravotní stav britské panovnice, není úplně jasné.

Ve chvíli, kdy ale bylo zřejmé, že královna opravdu umírá, Harry za milovanou babičkou okamžitě spěchal. Bohužel, to i jako další členové královské rodiny nestihl. V čas byl u královny jen její nejstarší syn Charles, budoucí král Karel III. A většina Britů i celého světa se ptala, proč?

Důvodem byla Meghan

Podle nejnovějších informací britského bulvárního tisku bylo hlavním důvodem to, že budoucí král zavolal svému mladšímu synovi a oznámil mu, že není vhodné, aby za umírající královnou bral i svou ženu Meghan, prozradil zdroj z královského paláce britskému listu Daily Mail. Což prý prince neskutečně rozčílilo. A kvůli dlouhé hádce s otcem měl pak zmeškat plánovaný let do Skotska, kterým letěl i jeho bratr William a strýcové Andrew a Edward. Ti nakonec rozloučení s královnou ale také nestihli.

Harry nakonec přeci jen sám za babičkou vyrazil a k večeru přistál v Aberdeenu. V tu dobu však byla už královna po smrti. Podle později zveřejněných údajů zemřela někdy kolem půl páté odpoledne londýnského času.

Princ prý opravdu zuřil

Harry byl kvůli tomu tak rozzlobený a uražený, že se prý později večer odmítl se svým otcem a bratrem setkat,“ potvrdil zdroj z královského paláce pro Daily Mail důvod, proč se vévoda ze Sussexu nezúčastnil večeře v otcově domě v Birkhall a nechal tak Charlese, Camillu i Williama o samotě. Místo toho se prý najedl se svými strýci na panství Balmoral. A další den ráno hrad okamžitě opustil, aby stihl první let zpět do Londýna za svou ženou. Později během pohřbu bylo citelné ochlazení vztahů s otcem i bratrem stále patrné a je tedy otázkou, zda ke kýženému smíření nakonec dojde. Alžběta II. by si to jistě přála.

Zdroj: bestlifeonline.com, www.dailymail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související