Ranní jóga: Desetiminutové protažení vám dodá energii na celý den

foto: Unsplash

Ráno je naše tělo ztuhlé a potřebuje probudit. Zvolit můžete jemné protažení, občas ale nezaškodí zařadit i něco svižnějšího. Video lekce s Jiřinkou vám rozproudí krev a připraví vás tak, že vkročíte do nového dne se širokým úsměvem.

Cvičit můžete podle videa nebo následující fotogalerie. Zabere vám to jen deset minut, ale budete se cítit jako znovuzrození.

Postavte se rovně, se zavřenýma očima se párkrát hluboce nadechněte a vydechněte. Pak protáhněte krk a ramena – tak, jak cítíte, že potřebujete. Mírně se rozkročte, pravou ruku veďte po těle v úklonu od pravého stehna směrem do podpaží a zase zpátky, pak to samé vlevo a několikrát zopakujte. Pravou ruku zvedněte před tělem nahoru a veďte ji směrem dozadu za sebe do rotace, pak udělejte stejný kruh i levou. Pohledem očí můžete ruku sledovat a užít si rotaci do hloubky. Tak, jak potřebujete. Několikrát vystřídejte s nádechem rovný a s výdechem hluboký předklon.

Foto: Jóga Ateliér

Přejděte do pozice bojovníka 2, po chvíli narovnejte pokrčenou přední nohu a spusťte se k ní do úklonu v pozici trojúhelníku. Druhá paže může směřovat nahoru nebo ji nechte položenou na bedrech. Zaktivujte hluboký stabilizační systém v kočce – natáhněte dopředu pravou ruku a současně dozadu levou nohu. S výdechem přitáhněte loket ke koleni a s nádechem zas ruku i nohu zpátky natáhněte. Několikrát zopakujte a užijte si stejný počet opakování i na druhou stranu.

Dopřejte si chvíli v sedě se zavřenýma očima, klidně nadechujte a vydechujte, připravte si touhle chvilkou příjemný a pohodový den.

Mějte se krásně a ať se vám daří!

Vaše Jiřinka


Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související