Jóga pro vás: Bolí vás záda a za krkem? Věnujte si 10 minut

foto: Unsplash

Pár minut pro sebe na protažení a posílení těla najdete, co říkáte? Odměnou vám bude skvělý pocit a záda i krk, které ani kvůli dlouhému sezení nebolí.

Pravidelné protažení, narovnání shrbených zad a uvolnění přetížené oblasti krční páteře je skutečně blahodárné a najít bychom si na něj ve vlastním zájmu čas měli. Opravdu stačí pár minut a budete se cítit mnohem lépe. Při sezení často namáháme krční páteř, ramena a oblast lopatek. Proto je tak důležité se během pracovního dne protáhnout. Projděte se krátce po místnosti, posaďte se do příjemného sedu (klidně na své židli) a párkrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak pokračujte podle videa, nebo naší fotogalerie. Zkušená cvičitelka jógy Jiřina Dobrovolná vám názorně ukáže, jak na to.

Kroužením protáhněte hlavu a krční páteř dle potřeby. Dejte prsty rukou na ramena a kroužením ve směru loktů protáhněte trapézy, lopatky a prsní svaly.

Chyťte se vzadu v týle, lokty dopředu a přitahujte bradu k hrudníku. Můžete i podsadit pánev a zakulatit záda. Pak se protáhněte do mírného záklonu. S nádechem vyneste ruce nahoru a s výdechem stáhněte pokrčené ruce dolů. Několikrát zopakujte.

S nádechem vyneste ruce nahoru a s výdechem stáhněte pokrčené ruce dolů. Znovu několikrát zopakujte. Zapřete se o ruku a přejděte do úklonu, zopakujte na druhou stranu. Užijte si rotaci vpravo, pak vlevo a několikrát zopakujte. Nakonec se posaďte rovně, zavřete oči a ještě chvilku důkladně dýchejte. Užijte si den a vše, co vás v něm čeká!

foto: Jóga Ateliér

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.czLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související