Roman Staša má kuchařku. Forejt ji nazval Matla

Kniha obsahuje i jeden velký životní příběh.
foto: Albatrosmedia

Svůj sen si před pár dny splnil vítěz MasterChefa a nová posila týmu TV Nova Snídaně s Novou Roman Staša. Ve společnosti přátel pokřtil svoji první kuchařku s názvem Matla.

I kuchařské průšvihy se dají přetavit v úspěch. Důkazem je vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša. Svým odhodláním, schopností improvizace i sympatickým vystupováním zaujal v televizní show statisíce diváků. Ti jeho recepty doslova hltají, a tak určitě ocení i Romanovu novou kuchařku Matla: Kuchařka plná příběhů, kterou vydalo nakladatelství Albatrosmedia.

foto: Albatrosmedia

Netradiční pojmenování knihy má nepřímo na svědomí jeden z porotců kuchařské soutěže. „Přemek Forejt mi od začátku soutěže občas říkal, že jsem matla. Myslel to v dobrém, protože já to tam opravdu občas dost matlal. Nějak mi to zůstalo, a nakonec jsme tak nazvali celou kuchařku,“ popsal Staša.

V kuchařce najdete nejen plno receptů, ale i celý Romanův životní příběh. Podle svých kmotrů, kterými se stali porotci soutěže MasterChef – šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant Jan Punčochář a šéfkuchař pražské restaurace Field Radek Kašpárek prý už Roman, ale matla dávno není. „Roman je strašně šikovnej, musíme ho pochválit. Knížka je skvělá, mám tam i svůj recept,“ přiznal Punčochář.

Křest knihy se konal v restauraci Zas a znova nedaleko Prahy a popřát kuchařce přijel i zpěvák Marek Ztracený. Ten si na šňůru koncertů během letošního léta přizval právě Romana, aby na některých místech připravil svá oblíbená jídla. „Jsem moc rád, že Roman souhlasil s mým návrhem na spolupráci. Je to veselý člověk, který mě ihned zaujal a fandil jsem mu. Když jsem přemýšlel, že bych na koncertě chtěl mít i nějaké fajn jídlo, oslovil jsem právě jeho,“ řekl Ztracený.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související