Roman Staša má kuchařku. Forejt ji nazval Matla

Kniha obsahuje i jeden velký životní příběh.
foto: Albatrosmedia

Svůj sen si před pár dny splnil vítěz MasterChefa a nová posila týmu TV Nova Snídaně s Novou Roman Staša. Ve společnosti přátel pokřtil svoji první kuchařku s názvem Matla.

I kuchařské průšvihy se dají přetavit v úspěch. Důkazem je vítěz soutěže MasterChef Česko 2020 Roman Staša. Svým odhodláním, schopností improvizace i sympatickým vystupováním zaujal v televizní show statisíce diváků. Ti jeho recepty doslova hltají, a tak určitě ocení i Romanovu novou kuchařku Matla: Kuchařka plná příběhů, kterou vydalo nakladatelství Albatrosmedia.

foto: Albatrosmedia

Netradiční pojmenování knihy má nepřímo na svědomí jeden z porotců kuchařské soutěže. „Přemek Forejt mi od začátku soutěže občas říkal, že jsem matla. Myslel to v dobrém, protože já to tam opravdu občas dost matlal. Nějak mi to zůstalo, a nakonec jsme tak nazvali celou kuchařku,“ popsal Staša.

V kuchařce najdete nejen plno receptů, ale i celý Romanův životní příběh. Podle svých kmotrů, kterými se stali porotci soutěže MasterChef – šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Restaurant Jan Punčochář a šéfkuchař pražské restaurace Field Radek Kašpárek prý už Roman, ale matla dávno není. „Roman je strašně šikovnej, musíme ho pochválit. Knížka je skvělá, mám tam i svůj recept,“ přiznal Punčochář.

Křest knihy se konal v restauraci Zas a znova nedaleko Prahy a popřát kuchařce přijel i zpěvák Marek Ztracený. Ten si na šňůru koncertů během letošního léta přizval právě Romana, aby na některých místech připravil svá oblíbená jídla. „Jsem moc rád, že Roman souhlasil s mým návrhem na spolupráci. Je to veselý člověk, který mě ihned zaujal a fandil jsem mu. Když jsem přemýšlel, že bych na koncertě chtěl mít i nějaké fajn jídlo, oslovil jsem právě jeho,“ řekl Ztracený.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související