Tipy na netradiční vánoční dárky, které potěší i pomohou

Šťastná volba
Vánoční dárky
Foto: archiv redakce

Pokud patříte mezi ty, kteří rádi dělají radost a svým nákupem navíc podpoří konkrétní dobrou věc, máme právě pro vás inspiraci. Těmito dárky potěšíte hned dvakrát.

Když už je tenhle rok tak zvláštní, možná je načase se zamyslet i nad Vánoci. Co je letos pojmout trochu méně konzumně? K radosti přece nepotřebujeme hory zbytečností, potěšit své blízké i sebe můžete dárky, které mají smysl.

Ani charitativní organizace to letos nemají jednoduché, mnohým odpadli sponzoři nebo nemohly uskutečnit plánované akce. Přesto to nevzdaly a snaží se dál podporovat ty, kteří nemají v životě moc štěstí a zlepšovat jejich život, ať už jsou to děti, nemocní nebo staří lidé. A za to si zaslouží naši podporu i uznání. Jaké dárky tedy můžete vybrat?

KALENDÁŘ PROMĚNY 2021 NADACE ARCHA CHANTAL

Dvanáct fotografií, které představují české osobnosti v proměnách fotografa Petra Kurečky, tentokrát ve známých filmových plakátech. Těšit se můžete na Jiřího Dvořáka, Lenku Vlasákovou, Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Karla Drobného, Janu Plodkovou, Martu Issovou, Karla Heřmánka se synem, Lucii Vondráčkovou a další známé osobnosti v rolích z proslulých snímků.

Výtěžek z prodeje kalendáře Proměny pomáhá projektům, které Nadace Archa Chantal každoročně realizuje v českých nemocnicích. „Z prostředků získaných nejen z prodeje kalendáře, ale především z charitativní dražby originálů fotografií, realizujeme proměny dětských oddělení a heren v českých nemocničních zařízení po celé ČR. Příští rok máme v plánu zútulnit prostory na plicním oddělení pražské Fakultní nemocnice Krč a také prostornou hernu v dětské části psychiatrické kliniky FN Hradec Králové,“ uvádí ředitelka nadace Šárka Nečasová.

V loňském roce se z dražby obrazů z kalendáře Proměny 2020 získala finanční částka 841 932 Kč. Část peněz nadace použila například na rekonstrukci Dětského oddělení Psychiatrické kliniky ve FN Brno.

Kalendář si můžete objednat ve dvou formátech za cenu 350 Kč či 1 000 Kč, a to zde KALENDÁŘ PROMĚNY 2021

Přispět Nadaci Archa Chantal můžete i libovolnou částkou na – sbírkový účet nadace: 202 854 995/0600

LIMITOVANÁ EDICE VÍN A PIV PRO KAPKU NADĚJE

Pro Kapku naděje společnost Drink2go, Pivovplechu.cz a Originální vína spolu se známými osobnostmi: herec Martin Dejdar, hokejista Jaromír Jágr, módní návrhář Osmany Laffita, herec Jiří Lábus, ředitelka nadace Vendula Pizingerová a herečka Kateřina Hrachovcová, připravili dárkový set ovocných perlivých vín a řemeslných piv s originálními designy v dřevěném boxu.

Balení obsahuje filtrovaná piva z malých pivovarů
Olivův pivovar: světlý ležák, polotmavý speciál a IPA / Pivovar MMX: Brown Ale a Altbier / Sousedský pivovar Bašta: Malinový kyseláč. Cena setu 650 Kč

Jeho zakoupením potěšíte obdarovaného originálním dárkem a zároveň štědře přispějete na Nadační fond Kapky naděje. Sety i jednotlivé druhy si můžete objednat na Pivovplechu.cz

TRIČKO KRÁSA POMOCI

Pánské, dámské i dětské tričko Krása pomoci. Cena 399 Kč

Projekt Krása pomoci nabízí trička s nápisem „Dědečka i babičku, rádi máme na tričku“. Vyznání lásky našim nejmilejším může mít mnoho podob a vězte, že tato cesta je rozhodně originální. Jednoduché, a přitom slušivé bavlněné tričko je určeno pro dospělé i chlapce a dívky. Koupit je můžete tedy všem a máte dárky vyřešené. A s dobrým pocitem. Výtěžek z prodeje trička totiž poputuje na projekt Doma bez obav, který pomáhá seniorům, aby mohli žít v domácím prostředí a důstojně.  Trička zakoupíte zde v e-shopu nadace

DĚTSKÝ BATOH TERIBEAR

Batoh, rozměry: výška 32cm, šířka 21cm a hloubka 12cm,
nosnost 4 kg, cena 399 Kč.

Máte doma předškoláka? Pořiďte MU krásný batůžek s jedním hlavním prostorem a reflexním medvídkem na přední straně pro bezpečnost dítěte. Má pevná polstrovaná záda, nastavitelné polstrované ramenní popruhy s reflexními prvky a na boku jsou umístěné kapsy vhodné např. na láhev na pití.

TERIBEAR je charitativní organizace, kterou založila Tereza Maxová. Jejím hlavním cílem je pomáhat dětem vyrůstajícím v náhradní rodinné péči, zejména pěstounské péči, ale také těm, kterým hrozí odebrání z rodiny do dětského domova a snížení počtu dětí vyrůstajících v ústavní výchově a jejich návrat domů. Projekt reaguje na aktuální situaci a též fakt, že si Česká republika (na počet obyvatel) drží smutné evropské prvenství v počtu dětí vyrůstajících mimo rodinu.

Batoh, ale i další krásné věci s motivem medvídka koupíte zde na e-shopu nadace.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související