Utajený návrat Samanthy do druhé série seriálu Sex ve městě: A jak to bylo dál

foto: HBO

Nemožné se stalo skutečností. Ve druhé sérii pokračování Sexu ve městě A jak to bylo dál se po letech znovu objeví nejoblíbenější a nejkontroverznější postava seriálu Samantha. K usmíření hlavních představitelek Sarah Jessiky Parker a Kim Cattrall však stále nedošlo. A zdá, že ani nedojde.

Ani věrní fanoušci Sexu ve městě nevěřili, že by mohlo dojít k pokračování v kompletní sestavě i s ikonickou a nestárnoucí Samanthou Jones. Ovšem, kdo by předpokládal, že po propíraných neshodách mezi herečkami Kim Cattrall a Sarah Jessicou Parker si dámy padly do náruče, ten by se spletl. Před kamerou se vůbec nepotkaly.

Tajné natáčení pod jiným jménem

Prostořeká Samatha se totiž vrátí do druhé série seriálu s názvem And Just Like That (A jak to bylo dál), jen na jednu jedinou scénu. Alespoň takto o jejím návratu informoval týdeník Variety. Kratičkou epizodu natočila 22. března v New Yorku a byla tak utajená, že dokonce nedošlo ani na jedno setkání s kolegyněmi Sarah Jessicou Parker, Cynthiou Nixon či Kristin Davis.

Podle New York Post jde o scénu, kde má Samantha žijící v Londýně, telefonovat do New Yorku Carrie. Děj tak naváže na první sérii, kde se telefonicky domluvily, že se sejdou, aby se usmířily. Natáčení bylo podle deníku natolik utajené, že ve scénáři bylo uvedeno i jiné jméno. Většina štábu na place tak měla být z jejího příchodu doslova v šoku.

Už nikdy

Důvodů, proč Cattrall odmítla po natáčení filmu Sex ve městě 2 účast v dalším pokračování seriálu, je hned několik. Jedním z nich je její nálepka, kterou díky této roli dostala nejen v branži, ale především u široké veřejnosti. Dokonce ji i kvůli pověsti náruživé Samanthy nevyšlo několik partnerských vztahů.

Další věc, která je asi tou hlavní, je ale fakt, že se Kim nelíbilo, že Parker dostávala za jednu epizodu seriálu kolem 1 milion dolarů, zatímco ona i její kolegyně 350 tisíc dolarů. Přestože podle informací z amerických médií stejný názor sdílely i herečky Nixon a Davis, ani jedna se ke Kim nepřipojila a v natáčení pokračují, přestože jsou jejich výdělky o dvě třetiny nižší.

O smíření se Parker pokusila naposledy ve chvíli, kdy Cattrall zemřel bratr. Napsala jí k příspěvku na sociální síti vyjádření soucitu, ale tvrdě narazila. Naštvaná Kim jí obratem odpověděla: „Nepotřebujeme v tomto tragickém období tvou lásku nebo podporu. Řeknu to na rovinu (pokud jsem tak už neučinila). Ty nejsi má rodina, nejsi moje přítelkyně. Takže ti znovu píšu, abys přestala využívat naši tragédii ve snaze obnovit své lepší já.“

První série pokračování oblíbeného seriálu se zatím nedočkala příliš velkého ohlasu. Jak dopadne ta druhá, bude v Americe jasné už 22. června, kdy se na HBO odvysílá první díl. Scénu, kde se objeví herečka Kim Carttall, podle generálního ředitel HBO Casey Bloyse, uvidíme v srpnu.

zdroj: Variety.com, HBO

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související