Do kin míří filmová komedie zapsaná v Guinnesově knize rekordů

foto: Cinemart

Kolik toho mezi sebou skrýváme a jaká tajemství se schovávají v našich mobilech? Snímek Známí Neznámí, který si právě tohle bere na paškál, přichází do kin 31. března 2022. A bude vám v mnohém blízký. Kolik malých či velkých lží unese naše přátelství, partnerství nebo manželství?

Setkání party českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v jednom pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku, se ze začátku nese v poklidném duchu. Ovšem jen do té doby, než se zrodí zdánlivě nevinný nápad – položit všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. V tuto chvíli se rozběhne něco nečekaného a všichni do jednoho pochopí, že se vlastně neznají, jak si mysleli.

Každý z nás něco tají

Jejich mobilní telefony totiž skrývají tajemství, se kterými se žádný z nich nechce příliš chlubit. Co je malá a co velká lež? Jaké zprávy či fotky máte v mobilním telefonu jako poslední? Ustojí pravda jejich lásku, přátelství či manželství?  

„Každý z nás má nějaké tajemství a žije tři životy – veřejný, soukromí a tajemný. Nechtěla bych vědět všechna tajemství, ani ta svého muže, přestože ho miluji,“ říká Hrycová. Stejně tak se ke lžím staví i koproducentka filmu a zároveň jedna z hlavních hrdinek filmu Známí Neznámí, Petra Polnišová. „Každý z nás má své tajemství, které ukrývá i ve svém telefonu, jelikož jde o naši tzv. černou skříňku.“ 

Poslední dva roky se snažím nelhat a nepoužívat ani takové ty malé lži. Ono se nic nestane, když člověk řekne pravdu, proč přišel pozdě domů,“ říká o svých vlastních tajemstvích Tomáš Měcháček, který ve filmu hraje novomanžela Táni Pauhofové. I ona si prý raději tajnosti odpustí. „Podle mě i malá lež může napáchat hodně bolesti,“ míní Táňa.

A jak to má s tajemstvími herečka Klára Issová, která ve filmu hraje podezíravou manželku Tomáše Maštalíra a přísnou matku Anny Kadeřávkové? „Ono záleží, o jakou lež vlastně jde. Pokud tu lež někdo mírně upraví tak, aby neublížil, a jeho záměr i svědomí je čisté, tak to pak asi dokážu pochopit,“ dodává.

Už dvě verze hořkosladkého komediálního hitu Naprostí cizinci se objevily v minulých letech na filmovém plátně. Původní italská verze Paola Genovesy se dočkala dokonce i zapsání do Guinnesovy knihy rekordů, jelikož podle původního scénáře vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Do českých kin vstoupí 31. března po úspěšné německé verzi také ta česká po názvem Známí Neznámí. 

Jsem šťastná, že jsme to byli právě my, kdo vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska. Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás, což je nesmírně velký závazek,“ prozradila producentka Wanda Adamík Hrycová. Pro ni je téma filmu nejen aktuální, ale především nadčasové a není tedy divu, že o příběh plný tajemství byl takový zájem.Film má i svou titulní píseň, kterou nazpíval herec Martin Hofmann se zpěvačkou Tinou. Adaptace originálního scénáře se ujal Petr Jarchovský s režisérkou filmu Zuzanou Mariankovou. V hlavních rolích se představí Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský.

ZNÁMÍ NEZNÁMÍ, komedie, 95 min,

Režie: Zuzana Marianková
Scénář: Paolo Genovese, Paolo Costella, Rolando Ravello, Filippo Bologna, Paola Mammini
Adaptace scénáře: Petr Jarchovský, Zuzana Marianková

Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Tomáš Maštalír, Peťa Polnišová, Anna Kadeřávková, Sväťo MalachovskýLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související