Letošní Emmy ovládl seriál Koruna. A Netflix slaví!

Vítězství na celé čáře...
foto:

Favorizované drama o královské rodině získalo kromě všech ocenění za herecké výkony ve své kategorii i ceny za scénář a režii.

Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy se pravděpodobně zapíše do historie. Ceny totiž poprvé ovládla streamovací služba a získala všechny hlavní ceny. Za nejlepší ženský a mužský výkon v hlavní roli si cenu odnesli Olivia Colmano (královna Alžběta II.) a Josh O’Connor (princ Charles).

https://www.instagram.com/p/CUCil30M5h0/

Za nejlepší ženský a mužský výkon ve vedlejší roli cenu Emmy získali Tobias Menzies (princ Philip) a Gilian Anderson (Margaret Thatcher).

S dojetím v očích nevěřil úspěchu ani Peter Morgan, tvůrce a scénárista seriálu Koruna, který obdržel celkem sedm cen, včetně ceny za scénář, nejlepší drama a režii. „Nemám slov,“ jen těžko skrýval emoce.

Společnosti Netflix si pak ještě odnesla cenu i za nejlepší minisérii za seriál Dámský gambit. Nejlepším komediálním seriálem se stal Ted Lasso z Apple TV+.

Jean Smart si za seriál Hacks odnesla sošku za nejlepší herečku v hlavní roli komediálního díla a za stejnou kategorii v herecké hlavní roli byl oceněn Jason Sudeikis za seriál Ted Lasso, kde ztvárnil stejnojmenného trenéra.

Ceny získali i ostřílení herci Kate Winslet a Ewan McGregor, a to za hlavní mužskou a ženskou roli v minisériích. Winslet v krimi seriálu Mare of Easttown jako detektivka vyšetřovala vraždu, McGregor za roli módního návrháře Halstona. Vítěze všech kategorií naleznete zde.

V Los Angeles se poprvé od počátku pandemie covidu-19 ocenění sešli naživo, jelikož loňský ročník Emmy se kvůli nákaze vysílal online. I tak bylo nutné dodržovat veškerá hygienická opatření a na místo tak mohlo dorazit jen 500 osob.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související