Módní trendy v „mezičase“, aneb sázka na trenčkot

Ve zcela novém stylu
foto: Alexandra Iva

Co si obléci v období, kdy není ani teplo ani zima a teploty se během dne radikálně liší? My vám přinášíme pár tipů, jak toto počasí obalamutit, zahřát se, a přitom vypadat stále šik.

Zahalte se do módy, která je stavěná tak, aby vydržela jakýkoli druh počasí. Ideálním svrškem pro nevyzpytatelné počasí je trenčkot. Pokud se vám ale při tomto pojmu vybaví jen klasický pánský styl, vyvedeme vás z omylu. Klasické béžové a opaskové styly se pro tuto sezónu rozšířily tak, že působí neskutečně elegantním dojmem. Stávají se tak nedílnou součástí našeho základního šatníku, jako jsou například malé černé.


Slovo investice se přesně v těchto třech případech hodí. Přepracovaná klasika, s rafinovanými střihy, která prospívá každé postavě v béžovém odstínu je doslova nadčasovým kouskem.

Nechte se inspirovat čerstvými novinkami, jako jsou přehnané linie ramen, ženské límce a rafinované skládané detaily. Nenápadný potisky, rukávy v jiných odstínech či barevné detaily i lesklý materiál rozhodně neodsune klasický vzhled do pozadí, naopak dodá vašemu vzhledu na dokonalosti. Navíc velké semišové límce vás zahřejí v chladných podzimních dnech a vy se budete těšit na jaro, kdy opět tento důležitý kus oblečení vytáhnete.

MADE IN CZECH

Trenčkoty seženete i od českých návrhářů, jako je Denisa Nová, která stojí za značkou DNB. Její oděvy jsou na trhu již od roku 1999 a zaměřuje se především na kontinuitu kolekcí.

foto: archiv Denisa Nová

Mezi jejími klasickými oděvními kusy, které šije výhradně z kvalitních materiálů, najdete především nepromokavé pláště či trenčkot s odnímatelnou kapucí. Tyhle kabátky jsou nejen praktické, ale mají i ultraženskou siluetu, kterou doplňují pánské detaily.


Móda se opět vrací na přehlídková mola

foto: NYFW

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související