Nepodceňujte ženský orgasmus. Přijít může při posilování či masáži

foto: Unsplash

Příval horka, pocit malátnosti, extáze slasti. Každá z nás prožívá orgasmus tak trochu po svém. Připomenout si ho můžeme i díky Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který spadá na 8. srpna. Vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii a svou tradici má už i u nás.

Orgasmus neboli vyvrcholení je výsledkem tzv. fáze plató sexuálního reakčního cyklu. Tato intenzivní fyzická rozkoš, kontrolovaná autonomním nervovým systémem, je doprovázena svalovými kontrakcemi v dolních pánevních svalech, které jsou kolem pohlavních orgánů. Při mužském orgasmu většinou dojde k výronu semene, což je fáze, jejíž smyslem je početí. Ženský orgasmus však bývá mnohdy podceňován.

Orgasmus při sportu

Možná to ani nevíte, ale vrcholu se dá dosáhnout i při cvičení, jelikož sport obecně zlepšuje pohlavní funkce jak u žen, tak i u mužů. Stačí posilovat střed těla jehož součástí je příčný břišní sval i pánevní dno. Posilováním těchto svalů dosáhnete orgasmu zvaného „coregasmus“. Jednoduché to však není. Podle průzkumů by totiž mohlo k orgasmu dojít až během odcvičených cca 100 lehů a sedů. Vyzkoušejte a uvidíte, zda je na tom něco pravdy. Soupis cvičení, které vám mohou přivodit orgasmus, je celkem nespočet. Mimo sedy lehy funguje i zvedání činek, šplh, běh, jóga, chůze, jízda na kole či na motorce. Ženský orgasmus tak může mít i dopad na vaši fyzičku.

Orgasmus při masáži

Vyzkoušeli jste někdy masáž a dokázali se při ní natolik uvolnit, že vám přivodila orgasmus? Věřte, že na tom není nic ojedinělého či dokonce špatného. Oddanost těla i mysli v průběhu masáže, která dokáže uvolnit veškeré emoce těla, vám totiž dodá vlnu zdraví. Při masáži zad jsou důležité dotyky na pravé straně od páteře, jelikož pravá půlka těla je pod kontrolou levé hemisféry mozku, kde je také uloženo centrum rozkoše.

Orgasmus při sexu

Bohužel ne každá žena má štěstí na více druhů orgasmu. Vzdálenost mezi klitorisem a vaginálním otvorem dokáže určit jaké dispozice máte pro vaginální (vnitřní) orgasmus. Pokud je klitoris k vagině blíž, tím je větší pravděpodobnost častějšího vyvrcholení. Nejčastějším orgasmem je klitorální, který vzniká stimulací klitorisu. K vaginálnímu orgasmu dochází při dráždění přední stěny pochvy. Existují však i sériové orgasmy. Ty zažíváte ihned za sebou bez pauzy. Ženy však většinou chtějí sekvenční orgasmus, kdy si během přestávky mohou naplno užít oxytocin, hormon lásky, který se po vyvrcholení uvolňuje.

Mezinárodní den ženského orgasmu

Svátek vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii. Dnes se slaví nejen ve Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru, Norsku, ale i v Čechách. Svátek má připomínat fakt, že ženy mají stejný nárok na dosáhnutí svého uspokojení jako muži. V průzkumech se totiž dlouhodobě ukazuje, že více než 60 procent žen svůj orgasmus předstírá, aby potěšily své muže.zdroj: Health.com, Dailymail.co.uk, Health and Beauty

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související