Sandály, tenisky či baleríny. Trendy v obuvi hlásají praktičnost a pohodlí

foto: Unsplash

Na přehlídkách jste sice mohli vidět gladiátory, designové podpatky či boty na vysokých jehlách, ale letošní jaro je především o balerínkách, teniskách a pohodlných sandálkách.

Nebojte se, stále si můžete vybírat botičky u oblíbených designérů, jako je Chanel či Altuzarra. Ovšem důležitá je praktičnost. Začněte nakupovat tak, aby vám boty vydržely ve skříni co nejdéle a vaše nožky byly jako v peřince.

foto: Oficiální materiály prodejce a výrobce Zalando, About you, Guess, Calvin Klain

Minimalismus a barevnost

Naprostou letní „peckou“ je obuv na vysokém klínku, ať už mluvíme o minimalismu v nude odstínu či odvážném barevném provedení. Chybět nesmí ozdoby, barevné šňůrky či lakovaná kůže. Nebojte se i střevíců, které mají na sobě umělou kožešinu. Ženské detaily prostě letos letí nejen v oblečení, ale i doplňcích. Kdo si rád dopřeje pohodlí, nemusí smutnit. Baleríny v barevných odstínech jsou také letos v kurzu. Stejně tak i sandálky, které se hodí jak k vodě, tak i do společnosti.

Nejen na sport

Kdo si stále myslí, že tenisky jsou sportovní obuví, měl by přehodnotit svůj názor. Čím dál víc žen si totiž oblíbilo nosit tenisky i k šatům či kostýmkům. Největším hitem jsou stále ty v bílém provedení. Neurazí a udělají velkou parádu i na večírku. Lze je totiž kombinovat opravdu se vším, co najdete ve skříni.

Zdroj: MarieclaireLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související